Skocz do zawartości

Laptop do 3000


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PiRazyDrzwi,

Recommended Posts

  • Rozwiązanie

Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to miałem do czynienia z obiema markami (MSI posiadam, na Lenovo dłuższy czas działałem) i tutaj wygrywa zdecydowanie MSI. Wiadomo, to nadal budżetówka, ale jest dużo lepiej niż Lenovo. Jeżeli chodzi o procesory, to zależy, do czego będzie wykorzystywany. Teoretycznie i5-8250 jest trochę wydajniejszy (HT, czyli 8 wątków) i nadaje się do różnego rodzaju pracy, gdzie z pełnym obciążeniem pracuje raz na jakiś czas przez kilka minut. W grach jednak niezbyt się sprawdzi - to jednostka klasy U o niskim TDP - przy kiepskim chłodzeniu (a Lenovo nie słynie z dobrych chłodzeń) bardzo szybko zgubi takty, czasem starczy 15 minut pod obciążeniem - bywa, że spada nawet poniżej bazowego 1.6 (!). W grach znacznie lepszy będzie i5-7300HQ, który pracuje na standardowym napięciu, ma wyższe TDP, ale za to potrafi utrzymać Turbo cały czas. Porównanie MX150 vs RX550M wygrywa Radeon, ale jeżeli chciałbyś komputer do gier z tą kartą, to radzę szukać czegoś z lepszym procem niż Lenovo (i5-7300HQ). Podsumowując, jeżeli do gier, to ze swojej strony Lenovo bym odradzał, będzie się grzał niemiłosiernie. Tego MSI też mi ciężko polecić, choć myślę, że mimo słabszej karty graficznej byłby na podobnym lub nieco wyższym poziomie wydajności - w Lenovo po początkowej przewadze zgrzany procesor zacznie dławić kartę graficzną, która będzie się nudzić. Jeżeli laptop ma być do pracy/użytku ogólnego (czytaj internet/filmy/programy), to radziłbym szukać czegoś bez dedykowanej karty graficznej, za to z dobrym procem i zainwestować w dobry SSD - i tu mała porada, niezależnie od przeznaczenia sprzętu. Jeżeli chcesz mieć SSD, to nie kupuj laptopa z fabrycznym, tylko bez niego (z wolnym złączem) i dołóż samodzielnie (wiem, że MSI pozwala na otwacie obudowy, nie wiem, jak inni producenci). Nośniki montowane fabrycznie to często najgorszy szmelc o niskiej wydajności i żywotności.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...