Skocz do zawartości

i7 3770k Płyta główna


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez piotrektalic,

Recommended Posts

Witam. Dostałem od znajomego starego kompa. Mówił, że jakiś problem z płytą główną. Wyjął Ram i dyski. Jak przywiozłem pudło do domu okazało się, że siedzi tam i7 3770k (pod boxowym coolerem :o) na płycie gigabyte z chipsetem z77 i 550watowym zasilaczem bez grafiki. Stwierdziłem, że można coś jeszcze z tego złożyć. Kupiłem 16 GB ramu od cruciala. Złożyłem całość (początkowo bez grafiki). Wszystko działało ok. Włożyłem jakiegoś starego GTX 750ti. Podłączyłem pod grafikę. I? Bios startował około 2 minuty. Lipa. Coś z płytą. I tu sedno mojego postu. Potrzebuję jakąś budżetową płytę, najlepiej nową, niekoniecznie z możliwością OC, która obsłuży mi 16 gb ramu, usb 3.0. 

Link to post
Share on other sites

Po dołożeniu RAM i odpaleniu na zintegrowanej  komputer się uruchamia?

A czy były sprawdzane kartą graficzną wszystkie sloty PCI Express na płycie głównej?

Oczywiście sama karta jest sprawna?

W ostateczności wgrałbym jeśli będzie najnowszy BIOS.

Jak nie odpali to uwalona płyta ( slot karty lub gniazdo procesora), albo kontroler w procesorze, więc warto by sprawdzić gdzieś sam procesor.

Link to post
Share on other sites

Po dołożeniu RAM i odpaleniu na zintegrowanej  komputer się uruchamia?

A czy były sprawdzane kartą graficzną wszystkie sloty PCI Express na płycie głównej?

Oczywiście sama karta jest sprawna?

W ostateczności wgrałbym jeśli będzie najnowszy BIOS.

Jak nie odpali to uwalona płyta ( slot karty lub gniazdo procesora), albo kontroler w procesorze, więc warto by sprawdzić gdzieś sam procesor.

Sprawdzałem wszystkie sloty. Karta sprawna. Na integrze hula. Na gtx-ie ładuje się bardzo długo, ale później działa. 

Nie zależy mi na ratowaniu tej MOBO. 

Link to post
Share on other sites

Skoro tak, ja bym spróbował choć wgrać nowy BIOS i sprawdzić gniazdo, bo w przypadku powodzenia zyskasz płytę, jeszcze pytanie jaki to model RAM, bo by skorzystać z szybszych pamięci potrzebna będzie płyta z chipsetem Z 67/77.

Do obsługi standardowych 666 MHz/800 MHz modułów chipset Z nie jest wymagany, choć dobrze żeby nowa płyta miała te 4 fazy zasilania przykryte radiatorem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Skoro tak, ja bym spróbował choć wgrać nowy BIOS i sprawdzić gniazdo, bo w przypadku powodzenia zyskasz płytę, jeszcze pytanie jaki to model RAM, bo by skorzystać z szybszych pamięci potrzebna będzie płyta z chipsetem Z 67/77.

Do obsługi standardowych 666 MHz/800 MHz modułów chipset Z nie jest wymagany, choć dobrze żeby nowa płyta miała te 4 fazy zasilania przykryte radiatorem.

 Kolego wiszę Ci browar. Nudziło mi się i zaktualizowałem bios. Wszystko wstało jak powinno. Dokupię ssd i grafikę za jakieś 300 zyla i mam kompa dla brata :) 

Dzięki. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...