Skocz do zawartości

Problem z oglądaniem filmów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MESSER,

Recommended Posts

Napisz laskawie jaki masz sprzet dokladnie cpu i gpu. W jakim programie odtwarzasz i w jakim cormacie jest film. Czy to on linie czy z pliku pobrane na dysk czy z plyty czy z usb????

Maciej Wrozbita ma teraz urlop bo sa wakacje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisz laskawie jaki masz sprzet dokladnie cpu i gpu. W jakim programie odtwarzasz i w jakim cormacie jest film. Czy to on linie czy z pliku pobrane na dysk czy z plyty czy z usb????

Maciej Wrozbita ma teraz urlop bo sa wakacje.

Core i7-7700K 4,2GHz / GeForce GTX 1070 8GB / 1x HyperX Fury DDR4 8GB 3466MHz /Dysk HDD Seagate 1TB/ Dysk SSD Samsung / 

 

 

 

Filmy oglądam na Youtube, Gdy np jedzie samochód w tle migają np: Góry,Trawa itp w jakości 1080p jest jakby taka mgiełka coś jak malutke pixele. Strasznie to przeszkadza nie da sie prawie oglądać filmów. Na początku myślałem że to przez HDMI ale jednak nie. 

Link to post
Share on other sites

Core i7-7700K 4,2GHz / GeForce GTX 1070 8GB / 1x HyperX Fury DDR4 8GB 3466MHz /Dysk HDD Seagate 1TB/ Dysk SSD Samsung / 

 

 

 

Filmy oglądam na Youtube, Gdy np jedzie samochód w tle migają np: Góry,Trawa itp w jakości 1080p jest jakby taka mgiełka coś jak malutke pixele. Strasznie to przeszkadza nie da sie prawie oglądać filmów. Na początku myślałem że to przez HDMI ale jednak nie. 

 

 

czy wcześniej miałeś takie problemy? system jaki masz? czy instalowałeś jakieś np. kodeki, cokolwiek nowego? 

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, "fajna" kombinacja karta GeForce i monitor z Adaptive Sync działający w grach tylko z nowszymi kartami z GPU od AMD (bo nVidia olała A/S mimo że jest zapisany w standardzie DisplayPort).

Po drugie, w opcjach menu monitora funkcja Overdrive włączona?

Po trzecie, jak działa na DP?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, "fajna" kombinacja karta GeForce i monitor z Adaptive Sync działający w grach tylko z nowszymi kartami z GPU od AMD (bo nVidia olała A/S mimo że jest zapisany w standardzie DisplayPort).

Po drugie, w opcjach menu monitora funkcja Overdrive włączona?

Po trzecie, jak działa na DP?

Tak ale Adaptive Sync w niczym nie przeszkadza gdy jest karta GeForce jest ta funka całkowicie ,Odłączona' i nic nie zmienia, w grach nic nie miga gra sie tak jak na wszystkich monitorach, chodzi mi o same filmy, OverDrive na -2 jest , DP działa tak samo jak HDMI filmy migają. Lecz od Soboty do Dziś (Czwartek) zauważyłem że jest coraz lepiej, coraz mniej migotania , niemam pojęcia dlaczego tak sie dzieje wydaje mi się że gdy karta jest bardziej nagrzana przez gry i gdy odrazu wejde np na YouTube migotania praktycznie niema, potem jak karta sie już ochłodzi migotania wracają. Wydaje mi sie że problem tkwi gdzieś w ustawieniach :/ 

Link to post
Share on other sites

Ostatnie co mi się przypomniało to czy odświeżanie jest ustawione w sterownikach/systemie (w ustawieniach monitora) na 75 Hz?

Format pikseli ustawiony w Full RGB 4:4:4?

A są jakieś zmiany gdy przełączy na 1 i wyłączy, (choć to trochę dziwne bo anomalie powinny występować również w grach gdyby elektronika była walnięta).

Ostatni pomysł to może jakieś ulepszenie/filtr jest włączony w odtwarzaczu/sterownikach, jak to wygląda gdy się uruchomi film za pomocą Media Player Classic-HC?

Link to post
Share on other sites

Ostatnie co mi się przypomniało to czy odświeżanie jest ustawione w sterownikach/systemie (w ustawieniach monitora) na 75 Hz?

Format pikseli ustawiony w Full RGB 4:4:4?

A są jakieś zmiany gdy przełączy na 1 i wyłączy, (choć to trochę dziwne bo anomalie powinny występować również w grach gdyby elektronika była walnięta).

Ostatni pomysł to może jakieś ulepszenie/filtr jest włączony w odtwarzaczu/sterownikach, jak to wygląda gdy się uruchomi film za pomocą Media Player Classic-HC?

Tak ustawione na 75hz , niema zmian gdy sie przełączy na 1 itp Jedyna co niewiem czy Format Pikseli jest ustawiony na Full RGB 4:4:4 ponieważ niewiem gdzie to sprawdzić, jakbyś mógł mi napisać jak to znaleść? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mam kartę AMD a format pikseli mogę przestawić w sterownikach karty w opcjach dotyczących ekranu, więc coś podobnego powinno być w sterownikach u nVidii, w każdym razie do wyboru powinny być ustawienia RGB 4:4:4:/ YCbCr 4:4:4 YCbCr 4:2:2 itp.

Ostateczną weryfikację zrobił bym sprawdzając dane filmy jak wyglądają na innym monitorze, lub uruchomić inne sprawdzone, na odtwarzaczu np VLC (odtwarzacz jest dość niezależny bo do działania nie potrzeba wgrywać kodeków do systemu).

Inna opcja to podłączenie monitora do laptopa z wyjściem HDMI i sprawdzenie  jak wygląda to w filmach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...