Skocz do zawartości

Slaba wydajnosc w bf3 po zmianie mobo


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez WojtiWojti,

Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera:

CPU: Intel Core i5 4670k @ 3.4GHz + silentiumpc spartan 3 lt he1024

GPU: ASUS GTX 660 OC

RAM : Crucial Ballistix 8GB 1600MHz

MOBO: Gigabyte Z87n WiFI

PSU: EVGA 80+ GOLD 500W (seryjny od obudowy)

CASE:EVGA HADRON AIR (2 wentylatory seryjne ,zdemontowana klatka na dyski)

SSD: GOODRAM IRIDIUM PRO 240GB

 

2.System operacyjny: Windows 7 Ultimate 64bit

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: 

Obudowa Fractal Designe R4 na Evga Hadron Air

MOBO AsRock H87 Performence na Gigabyte z87n WiFi

PSU CoolerMaster G550M na evga 500w dolaczony do obudowy

chlodzenie z Thermalright Macho 120 Rev.A na silentiumpc spartan 3 lt he1024

 

4.Używany program antywirusowy:brak

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu:

wywaliem klatke na dyski,oczyscilem obudowe,zdjalem boczne panele,przeinstalowalem system,zmienilem paste na CPU

6.Informacje dodatkowe: 

 

Problem polega na tym ze przed przesiadka na mini-itx moglem grac we wszystkie gierki na wysokich ustawieniach bez jakis problemow na poziomie 60+fps a po zmianie mam 30-40fps na niskich (przypadek battlefield 3) dodatkowo na poprzenim setupie mialem podkrecone CPU na 4,2Ghz i temperatury byly na poziomie 27C w spoczynku i 70C na pelnym obciazeniu ,a teraz mam 37C w spoczynku i max 70C w obciazeniu (na stocku 3,4Ghz) ,zdaje sobie sprawe ze to mala obudowa i mniejsze chlodzenie CPU ,ale BF3 jest niegrywalny 

 

szczerze powiem ze juz nie wiem gdzie szukac winy tego spadku wydajnoasci 

moze ktos na forum podpowie rozwiazanie

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Różnica powinna być gdyby z tym procesorem była karta graficzna GTX 1080, a tu jest na GPU z rodziny "Kepler" GTX 660.

Nie wiem jaka wersja sterowników była instalowana przed formatem, ale nie zdziwił bym się gdyby były wcześniej zainstalowane jakieś starsze sterowniki, bo na nowszych niestety GTX 6XX/ i większość z serii 7XX sporo straciła, zwłaszcza w najnowszych grach.

Możliwe jeszcze że wina jest po stronie BIOS płyty głównej, więc gdyby manewry z sterownikami nie wyszły zostaje aktualizacja BIOS do płyty głównej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok znalazlem winowajce jest to karta ktora  w 1sec dobija do 100C pozniej wszystki benchmarki sie wylaczaja 

 

karta to ASUS GTX 660 DCU II OC 

 

co do systemu to mam sformatowany na czysto i najnowszy sterownik do grafy ,ale wczesniej tez chodzila na najnowszym sterowniku

 

ktos ma pomysl co to moze byc ,czy np. wymiana pasty ma uzasadnienie w tym przypadku ?

ewentualnie jaki sterownik sprobowac zainstalowac ?

czy np.zmiana traktowan karty moze cos dac ?

Link to post
Share on other sites

Wydaje się, że to wina pasty lub karta jest zaklejona kurzem i te wentylki mogą sobie dmuchać na próżno.

Nie wiem, co ci poradzić. Musiałeś mieć wcześniej dosyć wysokie temp, plus zmiana na taką małą skrzynkę oraz panujące upały. Jeśli potrafisz to rozkręcaj kartę i zmień pastę.

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

akurat przed przelorzeniem systemu do tej obudowy wyczyscilem wszystkie elementy ,no ale nic zmienie paste i zobacze co sie bedzie dzialo

 

na max obciazeniu w poprzedniej obudowie miala 72C dlatego mi dziwi podbicie do 100C no ale tam bylo 6 wentylatorow 140


Problem rozwiazany

 

Karta rozkrecona na czesci pierwsze dokladnie wyczyszczona (sam chip na lustro to samo radiator) ,kurzu praktycznie nie bylo, lopatki wentylatora umyte, a nastepnie nalozona pasta ( w moim przypadku od chlodzenia CPU bo akutat miale: silentiumpc pactum pt-1)

 

Aktualnie po 15min w OCCT max temp to 73C i jest jak najbardziej akceptowalny wynik przy zamknietej obudowie

 

Zawsze wiedzialem ze box cooler od Intela mial paste do zebow zamiast termoprzewodzacej ,a teraz wiem ze w grafikach jest to samo .... bo jak ja sciagalem to praktycznie w calosci suchy plaster odlecial...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...