Skocz do zawartości

Karta graficzna do 700zł - którą wybrać? A może za 900zł?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gonzalez,

Recommended Posts

Ja jestem po złych doświadczeniach z msi (osobistych i krewnego), ale generalnie mam świadomość, że ludzie sobie chwalą Gaming X.

 

Grafiki od Asusa nigdy sam nie miałem, lecz podobna sytuacja z opiniami jak msi. Miałem za to mega hejt na ich płyty główne do czasu aż nie "byłem zmuszony" wziąć od nich mobasa (o ironio, najtańszy X470, dostępny gdzie kupowałem, był Asus z stopki poniżej).

 

Byłbym zapomniał, Gigabyte / Aorus Extreme / Xtr to również mega solidne chłodzenia (ale jak to Giguś - kontrola jakości leży).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja byłem mocno uprzedzony do Gigabyte swojego czasu po kontakcie z windforce'm znajomego i mocno zachwycony Asusem po zakupie gtx 770 DCU II kilka lat temu- naprawdę kawałek solidnej karty. Później mi się trafiła Gigabyte gtx970 Gaming G1 w zestawie który trafiłem w całości i też jestem bardzo zadowolony i jakoś niechęć do Gigabyte przeszła. Wydaje mi się, że to kwestia tego jak w danym okresie producent akurat wypuści dany model i w jednym przypadku wypada średnio, a rok później w innym modelu niby ta sama nazwa, ten sam radiator, a odczucia zupełnie inne. Wszystko też zależy od tego jak akurat wycenią, bo umówmy się - inaczej traktujemy takiego Palita jetstream,  a inaczej gamerocka za 300zł więcej gdzie to w zasadzie ta sama karta. 

 

Z poszukiwaniem używki należy więc chyba kierować się tym, co akurat się trafi za rozsądne pieniądze i nie ma co wybrzydzać, czy to Asus, Gigabyte Msi, czy Palit, tylko brać co dają za dobre pieniądze z długą gwarancją, omijając modele które po prostu są poniżej pewnego poziomu. Szczególnie w tak niewdzięcznym budżecie (do 900zł) gdzie z jednej strony zahaczamy już 1060 6gb, a z drugiej to za mało by wybrzydzać i przebierać. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gonzalez autor od kilku dni próbuje się dowiedzieć o NOWEJ karcie, którą polecacie z serii 1060. Jeśli autor kupi używaną to na tej podstawie, ale rozmawiajmy o nowej.

Nie patrzymy już na budżet bo jeśli trzeba będzie dam 1300zł na kartę. Wasze tańsze propozycje już zanotowałem i za nie dziękuję, a teraz możemy porozmawiać o czymś droższym i nowym.

Edytowane przez Waster
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No tak... jakoś tak zgrabnie przeszliśmy nt. kart używanych :D 

Musisz wiedzieć, że przeznaczając nawet 1300 zł na nowego GTX 1060 6GB to (niestety) nie masz za dużego pola do wyboru. Chociaż w tym budżecie jest jeden ciekawy model... MSI Armor OC V1.

 

Jest to jeden z najtańszych wariantów GP106 dysponującym dwoma wentylatorami. Przede wszystkim posiada tryb pasywny do temp. ~60 C. Od droższych braci z rodziny Gaming różni go brak backplate, elementów podświetlonych i słabsza sekcja zasilania. W każdym razie jest to zdecydowanie lepsza propozycja niż rozważany przez Ciebie PALIT Dual.

 

No i co najważniejsze...w sklepach na x... i na m... kosztuję obecnie 1299 zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to dzięki wielkie wszystkim za owocne rozmowy :)

Mam już zwycięzce w każdej kategorii więc teraz pozostaje tylko zdecydować ile przeznaczyć na grafikę, ale jeśli nic złego się nie stanie to MSI Armor OC V1 wjedzie do mojego kompa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...