Skocz do zawartości

Komputer+ monitor do Krity, ok.2500zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : głównie malowanie na tablecie w programie Krita (chcę się rozwijać w Digital Paintingu i z czasem chciałbym przejść na Corela lub Photoshopa ale to za rok może dwa), czasem jakieś mniej wymagające gry typu Pro Evo 2017 czy Paladins
  • Maksymalna kwota : około 2500 zł może troszkę przekroczyć jeśli warto ale wolałbym utrzymać się w tej kwocie
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : najbliższe wakacje
  • Których części potrzebuję : skrzynka + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie znam się na tym i wolałbym się nie łapać
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : brak
  • Specjalne wymagania : zależy mi żeby można było płynnie malować we wspomnianym programie, do tej pory na moim starym komputerze najbardziej przeszkadzało mi gdy wybierając większy rozmiar pędzla o bardziej złożonym kształcie trzeba było czekać kilka/kilkanaście sekund zanim ślad po ruchu na tablecie pojawił się na ekranie. Najważniejsze dla mnie jest więc wyeliminowanie tego problemu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : mam własną kopię windowsa 8 więc proszę o propozycje bez systemu

 


Rozumiem, że brak odpowiedzi jest spowodowany tym, że za niską kwotę mogę przeznaczyć. Może więc ktoś mi napisać ile minimalnie powinienem przeznaczyć na zestaw do wspomnianych zastosowań? Za 3000zł da już radę?

Edytowane przez Bambam
Link to post
Share on other sites

 

1 x 

 

AsRock B360M Pro4 /intel B360, LGA1151/

 

1 x 

 

GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Iridium X

 

1 x 

 

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

 

1 x 

 

XFX Core TS 450W 120mm Bronze

 

1 x 

 

Asus GeForce GT1030 2GB DDR5 64bit (1468/6000)

 

1 x 

 

Samsung S24F352FHUX (PLS, 4ms, HDMI)

 

1 x 

 

Intel Core i3-8100 /3.6GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

 

1 x 

 

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

 

3023 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

4 mocne rdzenie, 16 GB DDR4, SSD na system i soft, zasilacz z zapasem, GT 1030 do mniej wymagających gierek. Monitor wpasowany w budżet więc nic szczególnego ale masz FullHD na PLS 24 cale. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Trochę zakup odłożył się mi w czasie przez różne niespodziewane wydarzenia. Chciałbym zapytać czy zmieniła się jakoś sytuacja na rynku czy nadal zestaw zaproponowany tutaj przez kajtka to najlepsza możliwość w tym przedziale cenowym? Mam jednak małą rozterkę. Do wydania na całość mam góra 2800zł i jest to nieprzekraczalny budżet. W takim wypadku muszę zrezygnować z jakiejś opcji i zastanawiam się co lepiej zrobić. Ram na razie chcę brać 8 GB. Poza tym nie wiem czy lepiej wsadzić teraz i5 8400, wywalić kartę graficzną i jechać przez jakiś czas na integrze aż uzbieram na jakąś przyzwoitą? Czy jednak pójśc w i3 8100 i dołożyć do tego Asusa GeForce GT 1030? W obu wariantach cena za cały zestaw z monitorem zamyka się w blisko 2700zł. Tak jak pisałem najważniejsze dla mnie jest by komputer miał jak najwyższą wydajność w programie Krita i ogólnie programach graficznych. Gry są sprawą drugorzędną chętnie tylko bym wypróbował Fortnite: Battle Royale :D Ale jak pisałem nie jest to priorytet. Co mi doradzicie?


Czytałem w ubiegłym tygodniu na jednym portalu o grach, że normuje się sytuacja na rynku kart graficznych. Czy to oznacza, że można się spodziewać gwałtownego spadku cen podzespołów i jeśli nie ma przymusu to lepiej chwilkę jeszcze się wstrzymać z zakupem komputera?


Jeszcze o jednej rzeczy zapomniałem :D Jaką kartę Wifi dobrać? Z internetem będę się łączył przez router w domu, który stoi dwa pokoje dalej.     https://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-wifi-n300-pce-n15-412574/   czy taka będzie ok? Korzystałem już w laptopie z zewnętrznej karty i jakoś nie jestem do nich przekonany.

Edytowane przez Bambam
Link to post
Share on other sites

Nie znam dokładnych wymagań sprzętowych programu Krita, ale zakładam, że jakimś killerem nie jest. Nie wiem czy jest sens pakować się w kupowanie karty GTX 1030...co prawda jest tania i zapewne pozwoli zagrać w jakieś mało wymagające gry, ale nie ma przyszłości. Nie lepiej poczekać z zakupem karty i dozbierać te 200-250zł i kupić chociażby GTX 1050?
Jeżeli chodzi o procesor, to tak jak pisał kajtek to na Twoim miejscu wziąłbym i5-8400 i 8 GB ram w jednej kości. Chociaż przy pracy z grafiką więcej Ram, to wyższa wydajność, więc jeżeli możesz to weź 16 GB.
Co do dysków to nie wiem jakiej wielkości są pliki we wspomnianym przez Ciebie programie graficznym, ale jeżeli nie są jakieś bardzo duże, to może lepiej wybrać SSD 120GB + HDD 1TB na dane? Jeżeli będziesz pracował z grafiką płaską, a nie w 3D czy przy animacjach, to bez sensu kupować większy SSD.
Nie wiem jak jest w Krita, ale generalnie ważniejszy w programach graficznych jest raczej procesor. Karty Graficzne zyskują dopiero w 3D i animacjach.

 

Edytowane przez DonDiego
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli będziesz pracował z grafiką płaską, a nie w 3D czy przy animacjach, to bez sensu kupować większy SSD.

Naprawdę zakup SSD 128GB do czegokolwiek, a tym bardziej do pracy z grafiką to poroniony pomysł z racji na niższe transfery głównie kilkukrotnie mniejszy zapis, do tego dochodzi opłacalność. SP920 128GB 150zł, IRDM Pro 260zł.


 

 

czy taka będzie ok?

Będzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, więc mam taki zestaw:

Procesor Intel Core i5-8400 /2.8GHz, 9MB, LGA1151, BOX, Płyta główna AsRock B360M Pro4 /intel B360, LGA1151, Pamięć RAM GoodRam 8GB 3000MHz CL16 Iridium X (black), Dysk GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC, karta WiFi Asus PCE-N15 /N300, Zasilacz PCI-E, XFX Core TS 450W 120mm Bronze, Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black, monitor Samsung S24F352FHUX (PLS, 4ms, HDMI)

Za kilka miesięcy dokupię kartę graficzną oraz dysk HDD na dane i może drugą kość 8GB ramu. Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Na esc 8500 jest droższy o około 80zł na morele różnica to tylko 20zł ale tam i5 8400 jest droższy. Duży skok wydajności będzie przy przejściu na i5 8500? Poza tym na esc i5 8400 dostępny jest w dwóch wersjach. Jedna kosztuje 819zł a druga 839zł ale wszystkie parametry mają takie same. Skąd więc ta różnica w cenie?

Link to post
Share on other sites

Hmm, po złożeniu w w esc z i5 8500 wychodzi mi cena 2742zł czyli zakładając darmową dostawę i złożenie mieszczę się w budżecie. Będzie widoczna różnica w porównaniu do i5 8400?

W ESC.pl różnica pomiędzy tymi prockami to 100zł....chyba nie warto. Przynajmniej z matematycznego punktu widzenia. Różnica w taktowaniach to 7% (praktycznie różnica wydajności będzie niższa), a różnica w cenie to ponad 12%. Wg mnie nieopłacalne. 

Edytowane przez DonDiego
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok to zostanę przy 8400. Jeszcze zapytam w taki sklepie u mnie w okolicy ile by u nich wyszło złożenie takiego zestawu i zobaczę jak to tam cenowo będzie wyglądało. Dziękuję za rady :)


Byłem dzisiaj w sklepie pytać o złożenie takiego zestawu i wiem już na pewno, że nie będę tam zamawiał gdyż podali mi dużo wyższą cenę. Poza tym pan, który mnie obsługiwał stwierdził, że zasilacz 400 W jest zbyt słaby do tego komputera zwłaszcza jeśli chcę w przyszłości rozbudować go o kartę graficzną i mówił, że trzeba wsadzić tak z 600W bo na tamtym komputer może mieć problemy z uruchomieniem na dłuższą metę. Co o tym myślicie? Wiem, że nie mam jakiegoś wysokiego budżetu ale jeśli mają być takie problemy to wolę jakoś dociułać kasę do mocniejszego zasilacza i mieć spokój. Czy jednak sprzedał mi bajkę?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko :D Dostałem niewielkie wsparcie finansowe i chciałbym dołożyć do zestawu dysk HDD żeby nie zapychać już SSD i zostawić na nim tylko system i programy zainstalowane. Znajdzie się coś przyzwoitego tak za 200zł? Pojemnościowo wystarczy mi spokojnie 500 GB. Na obecnym sprzęcie mam dysk 1 TB ale zajętych mam tylko ze 100 GB więc 500 GB spokojnie mi wystarczy na dane. No chyba, że nie ma różnicy cenowej między nim a 1 TB.


Również mam taką prośbę czy ktoś mógłby podesłać też kod na darmową wysyłkę i złożenie na esc lub lepiej na morele (cena tam wychodzi nieco niższa za cały zestaw). Chyba, że ten kod podany przez kajtka będzie jeszcze działał?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...