Skocz do zawartości

Jaki i7 po 2600k?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Camaro86,

Recommended Posts

Jakie zastosowanie PC?

 

6700k i 7700k sobie daruj, chyba, że uda ci się kupić w super cenie używkę - i tak musiałbyś wtedy przejść na ddr4, a do 8700k się nie umywają. Jeżeli chodzi o gry to nawet zwykły i5 8400 z zablokowanym mnożnikiem nie odstaje w wielu grach od kręconego 6700k czy 7700k na 5ghz. Wiadomo - w niektórych ze względu na niższy zegar troszkę gorzej wypadał od nich - ale nie muszą chyba mówić o ile chłodniej (i tym samym ciszej) będzie przy tym procku o tdp na poziomie 65W w porównaniu do kręconych i7 na glucie.

 

8700k i 8600k zjadają poprzednie generacje na śniadanie, Więc jak byś i tak miał kupować dobre mobo, ramy, chłodzenie i do tego dawać 900zł za 7700k, to zdecydowanie lepiej kupićza te same pieniądze z370 i i5 8600k. 8700k będzie wymagał dopłaty, ale ma też odpowiednio większe możliwości. 

 

Przejście z 2600k na 4790k to moim zdaniem zbyt mały progres zbyt dużym kosztem. Nawet mając dobrą płytę i cały zestaw pod oc tego procka (z i5 4690k na pokładzie) stwierdziłem, że lepiej to sprzedać i zmienić platformę niż płacić 850zł za ten procesor. Za te pieniądze naprawdę lepiej już kupić i5 8400, bo wygrywa z kręconym 4790k praktycznie w każdej grze, a gdyby nie konieczność zmiany ramu wyszedłby taniej. Tylko przejście na ddr4 i tak cię kiedyś czeka i tak więc moim zdaniem lepiej zrobić to od razu i korzystać z wydajności jaką dają szybkie pamięci, niż mordować się na starej platformie a na końcu kupić ddr4 kiedy będzie w fazie schyłkowej tak jak ddr3 jakiś czas po premierze haswella. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

od 2600k to chłodniejszego raczej nic nie znajdziesz bez skalpa (sb mają lutowaną czapę), zależy jaką masz kartę bo może się okazać, ze lepiej wymienić grafę niż procesor

co do wydajności 2500-2600, zegar w zegar to praktycznie to samo , jeżeli gra nie wykorzystuje więcej jak 4rdzenie, natomiast jak już mamy tytuły typu bf1, aco czy wd2 korzystające z 8 wątków, to i5 się krztusi, choćbyś mu i 5 ghz wrzucił na ruszt

zmieniłem na dniach z i5 2500k na i7 2600 non K, bf1 stał się inną grą :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Skoro i5 8600k ci się wydaje słabe i mało przyszłościowe to nie zostaje nic innego niż 8700k, przy czym z mocnym OC bez skalpa bywa różnie, bo wszystko po twoim 2600k było już na glucie i różnie bywa z temperaturami. Skoro 6 rdzeni chodzące bez problemu pod 5ghz bez HT wydaje ci się niewystarczające, to o wszelkich 6700k, 7700k zapomnij bo są od niego sporo słabsze.

 

Poza tym jak nie masz 1080 albo lepiej to wymiana procesora tak jak koledzy wyżej zauważyli mija się trochę z celem, bo kręcone 2600k spokojnie daje radę ze wszystkim poniżej 1080, no chyba, że używasz do czegoś innego niż do grania, ale na to pytanie nie odpowiedziałeś.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie jest gtx 980.Glownie gry.

W planie gtx 1070 jak beda po okolo 1300.

Tak samo cpu w planie gdy beda gdxies do tysiaka.

Czyli 8600k nie majace ht czyli 6watkow bedzie duzo bardziej przyszlosciowe niz 8watkow obecne?

 

Wlasnie o to mi chodzilo czy kazdy nastepca ma gluta.thx

Czyli moj 2600k byl lutowany tak?

Obecny konfig:

Gtx 980 asus strix,i7 2600k,16gb ddr3 1600 gskill ripjawsx,bequiet dark power pro 11 650w.

 

Budzet bedzie w granicy 1500 na cpu plus plyte,zalezy ile dostane za swoje czesci tak za poltora roku.Bo ram 16gb pewnie zmienie z nieduza doplata tez na 16.

Wiem ze do tego czasu wyjdzie cos nowego ale bedzie to nowosc wiec nie biore pod uwage.

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites

Fan intela ;) Mialem kilka amd i nigdy nie bylem tak zadowolony jak na intelu.Teraz z ryzen sie to zmienilo ale nie chce "probowac"

 

Cena procesora moze byc i po 1600 gdyz jak napisalem robie rozeznanie by poodkladac na spokojnie i osiagnac cel za poltora roku.

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites

1500 CPU plus płyta? Ramy z niewielką dopłatą? Zapomnij. Obecny proc z płytą i ramem jest wart może 1200zł. Na 8700k z sensowną płytą i 16 GB ramu potrzebujesz 2800zł, czyli ponad dwa razy tyle.

 

Do gtx980 czy nawet 1070 wymiana obecnego procesora zupełnie nie ma sensu.

 

Edit: teraz doczytałem - jak chcesz kupować za półtora roku to po co temat teraz zakładasz? Jaja sobie robisz?

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Chyba pierw trzeba odlozyc a jak ktos wie,dowie sie na co warto to wtedy na bierzaco przeglada oferty danych podzespolow az trafi na ciekawa dla siebie okazje.

 

Przyklad:gtx 980 kupilem miesiac temu ale juz dzis wiem ze bedzie 1070/1080.

Majac gtx 680 czekalem az gtx 980 bedzie w okolicy 1300 i tak kupilem.

Wiedzialem co chce i czekalem.

Gorzej z cpu,wolalem sie doradzic,bynajmniej nie zmienie jak juz prawie planowalem 6700k,bylem prawie zdecydowany ze to bedzie nastepca,ale dzieki Wam zaczekam na 8700k.

12watkow zanim gry to obsluza bedzie zapasem a i wydajnosc pojedynczego watku juz wyzsza niz obecnego

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-8700k-3-70ghz-12mb-box-bx80684i78700k-978219/

 

A jednak pieresza opinia juz mnie zniechecila.Te gluty to masakra jakas i tak juz ktoras seria eh

Jesli bedzie bez gluta i po oc chociaz 400mhz bedzie max 70* to bede zainteresowany taka seria :)

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites

No to Panowie załączamy szklane kule!

 

Jakbym Ci @Op powiedział dwa lata temu, że za mniej niż 1000 PLN dostaniesz procka 8C/16T to byś mnie wyśmiał. Jakbym Ci rok temu powiedział, że topowy procek AMD przegra z najlepszym Intelem o 15% (średnio, bez OC) w grach to też mnie byś wyśmiał.

 

Moja szklana kula mówi, że za 1-2 miesiąca Intel pokaże i9-8900k (8c/16t, s.1151, 3.8-4.3 GHz zegary, wymagana nowa mobo Z390) który przyniesie podobny skok jak przy premierze 8700k. Dalej, AMD odpowie na to w ciągu miesiąca pokazując R7 2800x (8c/16t, AM4, 4.1-4.4 GHz - super selekty z obecnych 2700x).

 

Dalej, w marcu AMD pokaże Ryzen 3 w 7nm: pierwsze procki Ryzen 9 10c/20t, przeniesienie segmentu mid na obecne R7, zegary ponad 4.5 GHz. Na odpowiedź Intela w 10 nm poczekamy kilka miesięcy.

Link to post
Share on other sites

Apropo 6700 widze bywa i 40% wydajniejszy od 2600

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i76700k_skylake_premiera_lga_1151?page=0,14

 

Ja rozumie ze na dziko za wczas pytam ale napisalem ze to dlatego ze to co dopiero wyjdzie to nie ma szans juz potem na tyle potaniec by byly dosc tanie uzywane.Takze robie rozeznanie z tego co juz jest w sprzedazy ale jeszcze drogie i na to czekac az kolejna premiera pozbija ceny obecnych

 

Kierujac powyzsza opinia z morele wlasnie o to mi chodzilo-nie chce cpu ktory ma np 78* a radiator bylby chlodny bo glut zle odprowadza.

Po zakupie 2600 dlugo wcale nie interesowalem cpu,myslalem ze moze ktorys nastepny byl bez gluta ale skoro powiedzieliscie ze nie ma to tymczasowo dziekuje i nie chce jeszcze zmiany-poczekam dalej

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wiecie co masakra...

Uzywam po zmianach sprzetu lub oc-3dmarka vantage.Dla swojej pamieci robie screen wyniku.

Dzis zauwazylem duzy spadek wyniku z 55000 do 41000.

Ponizej jest podzial gpu i cpu.

Gpu nie spadlo,ale cpu na tym samym sprzecie na screenie mam 88000 a obecnie caly czas 29000.

 

Jest w tym 3dmarku test: cpu test 2

Na screenie mialem wynik 325steps

A teraz 37.

Tylko to mi tak zaniza teraz tylko czemu,co sie moglo stac?

Myslalem ze jakis blad,zrobilem formata i nadal tak slabo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...