Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez smoke,

Recommended Posts

Obecnie posiadam gtxa 460, pentiuma g3220 i płyte gigabyte H81M-S1

 

Zastanawiam się nad wymianą karty koniecznie, procesora także, a płyta może zostać, ale mogę też zawsze kupić nową. Dawajcie pomysły na wydajne podzespoły za małą cenę mój budżet to mniej więcej 1200 zł (mogę dać więcej)

Osobiście zastanawiam się nad wymianą płyty, kupieniu ryzena 5 1600 i gtxa 660 ti. Co o tym myślicie ?

Edytowane przez NTM3689
Link to post
Share on other sites

Jeśli komputer ma być do gier Ryzen nie jest dobrym wyborem Intel lepiej się sprawdzi. Masz obecnie najsłabszego pentiuma na tą podstawkę i wymiana procesora na i5-4460 znacznie podniesie wydajność. Jeśli chodzi o kartę nie warto kupować prądożernych staroci bez gwarancji, GTX 1050/1050Ti będzie lepszym wyborem. 

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mimo to Intel nadal będzie lepszym wyborem. 

Po za tym to nie jest budżet na Ryzena, żeby złożyć coś sensownego na AM4 musiałbyś minimum 2,5 tyś przeznaczyć.

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Nie widzę lepszej opcji jak Smoke podał. I5 4xxx jak najwyżej taktowany plus nową lub z gwarancją 1050ti, To jest Max za 1200 co można mieć w twoim wypadku i z tym zasilaczem. Ciekawe czy na twojej płycie da się podkręcać. Jest i5 4670k za 540, może by się dało go delikatnie poprawić, o mocnym OC nie mówię bo płyta może tego nie wytrzymać zbyt długo.

 

Offtopic NT stremow, to jakaś nowa moda,(może stara już ☺️) co drugi teraz streamuje, ktoś to ogląda? Mam wrażenie że jest więcej streamujacych niż oglądających.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

 

Od kiedy na H81 można kręcić co innego niż G3258?

 

 

A dlaczego niby się nie da ? Ga h81m hd3 pozwoliła na 4.2ghz z i5 4670k 

Swoją drogą myślałem że jak g3258 pójdzie to i5/i7 też się da . Biosy są poblokowane na te proce ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...