Skocz do zawartości

po wymianie ramów czy to normalne zachowanie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Witam, po wymianie ramów z goodram na corsarze LPX CMK8GX4M2B3000CL15, ustawiłem profil1 xmp ramy skoczyły na 3ghz, clk=102,3. Zastanawia mnie czy tylko, czy to normalne, bo tak nie było. Jak włączam komputer słyszę wentylatory dioda power świeci, ekran nie świeci, następuje restart kompa wycisza się diody nie świecą, po sekundzie komputer sam automatycznie znów zaczyna się uruchamiać znów wentylatory, diody, podświetlenie klawiatury, jest, działa stabilnie. Nie wyskakuje w biosie żaden błąd. Na goodramach normalnie się komp włączał, a jak podkręciłem clk, jak ustawiłem ten profil1 xmp sposób włączania też się zmienił, też tak macie ? :-) 

 

Ramy mam w tych gniazdach.

z370.jpg

Edytowane przez crazzyiwan
Link to post
Share on other sites

Na 1 kości ADATA XPG Z1 i z370 killer sli miałem to samo, ale chyba nie zawsze. Był to 4 slot licząc od procesora. Od wczoraj mam dual w 2 i 4 slocie czyli tak jak Ty, ale nie zwracałem na to uwagi. Dlaczego w 1 i 3 slocie trzeba montować? Na jakimś zagranicznym forum to nawet polecali A2 B2 sloty czyli 2 i 4. W sumie nawet bym zmienił i sprawdził, ale mam lekko krzywo chłodzenie i koliduje z 1szym slotem minimalnie.. :D

Link to post
Share on other sites

No więc jest identycznie, w slotach 1,3 zachowanie takie same jak w slotach 2,4.

Zrobiłem reset biosu, ddr4 ustawione na 2133mhz normalna praca, szybkie uruchamianie. Po włączeniu xmp bios bootuje się dużo dłużej i ten restart.. Wcześniej goodramy miałem ustawione na 2666mhz (cl14), możliwe, że ta płyta tak poprostu pracuje przy wyższym OC pamięci. 


No i wywaliło w biosie błąd OC. Dobrze mi 

kokosnh

kiedyś podpowiedziałeś, bym rano na zimno pamięci przetestował :)
 
Profil xmp niestabilny, podobne zachowanie jak na platformie Ryzen, długie, dłuższe uruchamianie biosu. Testuję 2933mhz cl14-16-36, elegancki szybki boot a błędów w MemTest64 narazie brak.
Edytowane przez crazzyiwan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...