Skocz do zawartości

Procoesor za +/- 1000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez slo1q,

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zrobić upgrade mojego kompa o nowego procka. Jeśli jednak stwierdzicie, że moja maszyna potrzebuje innej części bardziej niż procka to dajcie znać :) Komp głównie używany do grania i śmigania po sieci... A może po prostu podkręcić mojego procka? Ale z tego co czytałem mojej i5 4440 się nie da ;/ Myślałem nad kupnem i5 8600k ale może warto poczekać bo słyszałem ze lada chwila mają wyjść jakieś nowe procki... ? Zapraszam do dyskusji :)

 

Mój Sprzęt:

 

-ATX 450W Corsair CP-9020049-EU (Fan 120mm)

-Zalman Z3 Black
-WD 1TB, Sata-III, 64 MB, 7200obr/min, (WD10EZEX) Blue
-Lite-On iHAS122 Sata, Czarna

-MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6GB GDDR5

-8 GB Ram 1600 MHz CL9 od Kingstona
-Gigabyte GA-H81M-HD3, H81, DVI, HDMI, DisplayPort, DDR3, SATA3, GBLAN, MATX, LGA1150

-Intel Core i5 4440 4x3.1 GHz Box (LGA1150, 6MB, HD4600, 84W)
 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pierwsze co, to pamięci dokup. 8 GB to tak trochę 5 lat temu.

Dopiero potem myśl o pozostałych komponentach.

 

1000 zł to za mało, by przejść na Coffee Lake, bo potrzebujesz procka, płyty i pamięci, bo CL obsługuje tylko DDR4.

Znaczny skok wydajności odczujesz dopiero, gdybyś wcisnął 8600k. Ale to koszt łącznie ponad 2,5k cebulionów - procek 1100 zł, płyta 550 zł, pamięci minimum 850 zł.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie do smigania po sieci to powiniennes kupic ssd minimum 240-250gb i postawic na nim system to komp dostanie drugie zycie.

Co do cpu to albo zmiana platformy ale to tak okolo 2tysie. na np. i5 8400, mobo, ram, albo uzywany i7 np 4790 za okolo 800. Jak masz kase to zmien platforme jak chcesz wydac tysiaka to i7 i ssd i tam gdzie oraniczal cie procesor poczujesz roznice.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spoko kumam. Zainwestuje w dysk ssd i pozbieram kasę, a następnie wymienie płyte główną, ramy i procek

Tylko pytanie... bo wiem, że mam zasilacz tylko 450w... i czy wystarczy mi napięcia na kolejny dysk. Chciałbym 250gb jak mowicie, bo zerkam na te po 500gb ale chyba taki nie potrzebny. Wrzucił bym do niego w sumie tylko system, programy wszystkie i jakąś wymagającą jedną gierę która ma długie stany wczytywania(np gra v) Polecicie jakiś w dobry dysk ssd w całkiem niezłym stosunku ceny do jakości?

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Masz 1000 PLN do wydania na upgrade sprzętu. Jeżeli nie liczysz zwrotu funduszy za Twoje obecne podzespoły bazowe (ram, mobo, cep) to myślę, że mógłbyś dostać za nie jakieś 600-700 pln spokojnie.

 

Mając 1700 pln kupujesz:

* i5-8400 (<750 PLN)

* najtańsze mobo Z370 (<400 PLN)

* 2x8 GB DDR4 3000 MHz (<750 PLN)

 

Jak dobrze poszukasz, to założysz taki zestaw w budżecie lub niewiele ponad. Wątpię, żebyś w najbliższym czasie (pół roku w przód?) złożył w podobnej cenie lepszy zestaw.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...