Skocz do zawartości

Czy teraz kupować chłodzenie?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mandalorian,

Recommended Posts

Witam, mam obecnie problem z chłodzeniem intela. Otóż posiadam procesor I5-3350p i chłodzenie boxowe, które zaczyna mnie irytować, za głośno chodzi nawet w spoczynku. Przymierzam się do kupienia chłodzenia tak do około 100 zł, ale też mam w planach wymienić za pół roku albo rok procesor, płytę główną i ram. I stąd też pytanie, czy wymieniać teraz chłodzenie, czy też się przemęczyć na boxowym ten rok? Jak dobrze rozumiem, to przez ten rok, może wyjść nowa generacja procesorów i wtedy chłodzenie może nie być kompatybilne z nową generacją tak?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Jak dobrze rozumiem, to przez ten rok, może wyjść nowa generacja procesorów i wtedy chłodzenie może nie być kompatybilne z nową generacją tak?

Mało prawdopodobne, od wielu generacji system montażu się nie zmienił szczególnie w przypadku intela. Jak chcesz tanie i dobre chłodzenie to polecam silentiumpc. Za około 100zł dostaniesz Fera 3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mało prawdopodobne, od wielu generacji system montażu się nie zmienił szczególnie w przypadku intela. Jak chcesz tanie i dobre chłodzenie to polecam silentiumpc. Za około 100zł dostaniesz Fera 3.

To myślisz, że mogę brać tego Fera 3? Gdyby coś się zmieniło jednak, to on jest kompatybilny z coffee lake tak? (To jest pierwszy plan na zmianę)

Link to post
Share on other sites
To myślisz, że mogę brać tego Fera 3? Gdyby coś się zmieniło jednak, to on jest kompatybilny z coffee lake tak? (To jest pierwszy plan na zmianę)

Tak, możesz. Inaczej bym o nim nie wspominał. Tak, jest kompatybilny. Wystarczy wejść na specyfikacje chłodzenia (żeby sprawdzić które gniazda obsługuje) i jakiekolwiek desktopowego procesora coffee lake (żeby sprawdzić jakiego używają gniazda).

Edytowane przez Mandalorian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...