Skocz do zawartości

Zasilacz jest gorący i się resetuje


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Morfiks,

Recommended Posts

Witam,mam nie mały problem z zasilaczem jest to thermalake litepower 600w, problem polega na tym że po godzinie lub dwóch restartuje się komputer.. Sprawdzałem temperatury w idle wynoszą 30°C a w stresie czasami nawet 80°C..Jak zapobiec resetowaniu się komputera mogę jeszcze powiedzieć że zasilacz jest czysty oraz kondensatory nie są wypukłe wszystko wygląda okej zasilacz jest zamontowany na górze obudowy..teraz podam podzespoły..Dziękuję za pomoc

-GTX 560

-intel q6600 3.1ghz

-Ram 7gb

-Asus p5q

Link to post
Share on other sites

 

 

Witam,mam nie mały problem z zasilaczem jest to thermalake litepower 600w, problem polega na tym że po godzinie lub dwóch restartuje się komputer.. Sprawdzałem temperatury w idle wynoszą 30°C a w stresie czasami nawet 80°C.
 

 wkładałeś termometr do zasilacza, czy jak ? 


ps. ten zasilacz nie ma zabezpieczenia temperaturowego, więc powinien się spalić razem z komputerem, a nie go resetować. 

Link to post
Share on other sites

CPU to czujnik procesora. Zainstaluj hwinfo i zapodaj screena z temperatury CPU, i płyty.

Tutaj ewidentnie problem to chlodzenie procesora. Twoj zasilacz nie mam czujnika temperatury, a jak Kokosnh wspomnial nie mam też zabezpieczenia temperaturowego.

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak sam widzisz temperatura procka 86 stopni, on się gotuje, jak przekroczy tmax dla procka to zabezpieczenie restartuje komputer. 

Zdejmij chłodzenie, wymień pastę, bo jeśli dawno tego nie robiłeś to mogła już wyschnąć i stracić swoje właściwości.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...