Skocz do zawartości

Windows 10 - nie pozwala na instalację programów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gepardmak,

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

otóż mam problem, kupiłem nowy PC, zainstalowałem oryginalny Windows 10 i mam problem z instalacją programów (oryginalnych). Podczas instalacji wyskakuje błąd "Instalator przestał działać". Proszę o pomoc. Nie mogę ani office 2007  zainstalować ani innych programów.

Link to post
Share on other sites

i7 7700K / Noctua NH-D15 / Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 Gigabyte GTX 1080 4x8GB Kingston Predator 2400MHz  DDR4 CL12 XMPSamsung 850 EVO 256GB m.2 / WD Black 2TB / SilentiumPC Enduro FM1 Gold V2 650W LG GH24NSD1RBBB / Thermaltake Urban S41 BlackLG 23"Natec Genesis RX55 /

 

Windows 10 Home premium 64 bit.

SFC nic nie dało.

 

Pokazuje się, że program instalator przestał działać.
 

Link to post
Share on other sites

Porady z forum MS:
 

Search for "services" in the windows search thing, and disable and re enable "Windows Audio."


Go into the advanced Power Options and uncheck "Enable Fast Start"

 
Oraz linki do narzędzi/sposobów mogących pomóc:
https://support.microsoft.com/en-us/help/17588/fix-problems-that-block-programs-from-being-installed-or-removed

https://www.techsupportall.com/microsoft-windows-installer-error-message/
 

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wyskakuje komunikat "program instalator przestał działać" to samo przy plikach z rozszerzeniem .exe

a przy wpisaniu sfc / scannow po przeskanowaniu jest komunikat 


Ochrona zasobów systemu Windows nie wykryła żadnych naruszeń integralności.

Edytowane przez Gryphus
Link to post
Share on other sites

Działasz na systemie jako administrator ? Spróbuj wykorzystać program (działa bez instalacji) FixWin 10...

https://www.google.pl/search?q=fixwin+10+pl&oq=fixwin+10&aqs=chrome.1.69i57j0l5.9400j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Dzięki. Dzisiaj nie mogę już sprawdzić ale jak tylko sprawdzę to dam znać. Dziękuję jeszcze raz.

System masz na dysku SSD? Spróbuj to testów zainstalować Windows na zwykłym dysku i zobacz jak będzie. Jeśli problem zniknie. Zrób aktualizację bios i ponownie zainstaluj system na SSD.  

Tak, mam na SSD. Muszę sprawdzić.

A tak myślę jakby postawić wirtualną maszynę i zainstalować z tej płytki win10 i sprawdzić jak działa.

Link to post
Share on other sites

Nie baw się z wirtualnymi maszynami bo instalacja zajmuje tyle samo czasu co na normalnej partycji i nie wiele ustalisz. Zrób tak jak napisałem. Możesz też pobrać z sieci program Windows ISO Downloader(nie wymaga instalacji) i pobrać z jego pomocą nowy czysty obraz ISO systemu Windows. Potem wystarczy pobrać z sieci program rufus(portable) i utworzyć na nośniku USB nowy instalator Windowsa z pobranego wcześniej obrazu. Lub wypalić obraz iso na DVD. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że zainstalowałeś system na innym dysku? A czy do utworzyłeś nowy nośnik do instalacji tak jak pisałem ?

Zrobiłem czystą/nową instalację i teraz wszystko działa. Dzięki za pomoc.Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam Wszystkich i Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...