Skocz do zawartości

Poszukiwana umiarkowanie wypasiona Klawiatura Mechaniczna


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Cześć, mam duży problem ze znalezieniem dla siebie klawiatury mechanicznej. Niby wydaje się, że wybór duży, a jednak nie do końca.

 

Tak, użyłem opcji szukaj i przeglądnąłem inne wątki, ale nie znalazłem nic, co by spełniało wszystkie moje wymagania. Przejdźmy więc do sedna:

 

1. Budżet:

Fajnie by było się zmieścić do 1000 złociszy.

2. Jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?

Mechaniczna, czerwone wisienki czy coś.

3. Nowa / używana?

Nowa.
4. W jakie gry grasz?

RPG, MMORPG, siekanki, bijatyki, modelowanie i animacja 3D, obróbka audio i video.

5. Czy dużo piszesz na klawiaturze?

Sporo.
6. Czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?

50%
7. Podświetlenie? 

Tak, najlepiej w pełni konfigurowalne RGB.
8. Makra?

Tak.
9. Czy chcesz dodatkowe klawisze?

Tak, optymalnie 6 programowalnych klawiszy po lewej, ewentualnie dodatkowe pod spacją. Zależy mi również na klawiszach multimedialnych do przełączania muzyki, które dodatkowo można podpiąć do użytku aplikacji 3D/video. Bardzo mile widziane będzie także pokrętło regulacji głośności.
10. Podpórkę pod nadgarstek?

Wsio jedno.

11. Twoje uwagi:

Klawiatura numeryczna jest mi absolutnie niezbędna. Gniazdo USB jako dodatkowy atut. Ponadto nietypowy wygląd to kolejny plus.

12. Podsumowanie:

Znalazłem jedną klawiaturę, która spełnia większość tych wymagań, mianowicie G.SKILL RIPJAWS KM780R RGB:

 

G.Skill-Ripjaws-KM780R.jpg

 

Problem jest taki, że jest praktycznie nie do kupienia w Europie. Niemiecki amazon ma tylko wersje niemieckie i hiszpańskie, angielski Amazon nie wysyła do Polski, natomiast przy kupnie z USA płacimy drugie tyle za wysyłkę, podatek, cła czy za co tam się płaci. Z USA wychodzi prawie 900 zeta, z czego 500 to klawiatura.

 

Mógłbym tyle zapłacić za klawiaturę, ale na wysyłkę mi trochę żal. Pytanie brzmi - czy jest coś na rynku, co spełniałoby moje wymagania?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...