Skocz do zawartości

Łączenie dwóch routerów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Jigsaw,

Recommended Posts

Witam, mam nietypowy problem z połączeniem dwóch routerów. Więc tak od kilku dni mam internet od multimedii światłowód 60mb. Od nich dostałem router Huawei HG8245H i aby odbierać na nim WIFI kazali sobie płacić dodatkowo dychę na miesiąc(chore). Wcześniej miałem starego Netgeara DGN2200 i neta po kablu telefonicznym i wszystko śmigało aż miło zasięg wifi na cały dom i 20 metrów dookoła.

 

Więc wpadłem na pomysł aby mój router podłączyć do ich kablem do LAN1 bo tylko jedno gniazdo działa o dziwo.

I do tego Netgeara kabel do mojej stacjonarki gdzie aktualnie internet działa ok lecz jest problem z WIFI. Często telefon nie może się połączyć z WIFI więc reset Netgeara i później się łączy. Lecz nie zawsze. 

 

Ale największy problem mam z podłączeniem drukarki Canon pixma 5650 niby się łączy pisze, że połączono ale nie widać jej ani ona nie widzi sieci. Wcześniej działało idealnie.

 

Dzwoniłem do nich i pytam czy ten router jest przez nich blokowany czy coś, a koleś mówi, że nic nie blokują i, że to wina mojego routera. Chciałem aby ustawili mi tryb bridge po czym konsultant mówi, że ten ich router sam powinien w takim układzie się tak ustawić.

 

Nie wiem co mam jeszcze zrobić w tej sytuacji, a drukarkę potrzebuję na wczoraj pilnie...

Link to post
Share on other sites

Więc tak na netgerze wyłączyłem dhcp już wcześniej i nic dopiero w ustawieniach Huaweia znalazłem opcję Secondary address pool i ją włączyłem i internet poszedł na netgeara, że tak powiem. Co gorsza to mimo iż jestem połączony z wifi to nie moge wejść na ustawienia netgeara gdyż wyskakuje mi strona główna netgeara i pisze, że nie jestem połączony poprzez wifi. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz dostęp do tego huawei to w czym problem włączyć na nim WiFI ? jesli oni daja tylko jeden adres i blokuja kolejne jeśli ten Huawei daje to wykorzystaj ten jeden tylko do połaczenia Routerów lan Huawei w WAN  netgear , dostaniesz adres i będa połączone teraz włacz dhcp na netgear i stwórz nową pule i masz całkiem odzielna siec która powinna byc w jendym vlan domyslnie i wifi oraz lan dostana adrtesy z twojej puli.

Jeśli multimedia nic nie blokuje wszytsko będzie działać.

Edytowane przez BastiFantastiX
Link to post
Share on other sites

Włącz dhcp na netgerze i ustaw kompletnie inny zakres dhcp - żeby nie było konfliktu z huawei, np. 172.17.1.1/24. Wszystko po to aby były dwie odrębne podsieci. Ty i Twoje urządzenia będą się łączyć do 172.17xx, a sam netgear otrzyma automatycznie adres z podsieci od huawei (podejrzewam, że 192.168.1.1/24).

Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł, już podobnie zrobiłem dziś rano. Zresetowałem netgeara i wtedy mogłem wreszcie wejść w jego ustawienia poprzez www.routerlogin.net i zmieniłem tak jak piszesz tylko, że nie dałem wielkiej różnicy w tych adresach ip tylko którąś tam liczbę tylko przestawiłem bo się na tym szczerze w ogóle nie znam ale zadziałało i nawet drukarka się połączyła z routerem lecz dalej nie widzi jej komputer ani laptop podczas instalacji. W ogóle jej nie wykrywa... Adres ip Huaweia to 192.168.100.1 a na netgearze zmieniłem chyba na 192.168.2.2 czy coś takiego. Sieci to dla mnie czarna magia;/

Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł, już podobnie zrobiłem dziś rano. Zresetowałem netgeara i wtedy mogłem wreszcie wejść w jego ustawienia poprzez www.routerlogin.net i zmieniłem tak jak piszesz tylko, że nie dałem wielkiej różnicy w tych adresach ip tylko którąś tam liczbę tylko przestawiłem bo się na tym szczerze w ogóle nie znam ale zadziałało i nawet drukarka się połączyła z routerem lecz dalej nie widzi jej komputer ani laptop podczas instalacji. W ogóle jej nie wykrywa... Adres ip Huaweia to 192.168.100.1 a na netgearze zmieniłem chyba na 192.168.2.2 czy coś takiego. Sieci to dla mnie czarna magia;/

Może być, tylko teraz drukarce musisz zmienić Ip, np. Na 192.168.2.11 albo cokolwiek innego w ostatnim oktecie od 192.168.2.2 - tylko podłącz ją kablem uab do komputera i w jej ustawieniach to zmień - drukarki

Link to post
Share on other sites

Ok tylko, że ja nie mam do niej żadnego kabla bo to jest typowa drukarka pod wifi. Wcześniej próbowałem ją zainstalować systemowym instalatorem przez panel sterowania i ją wykryło ale zainstalować nie dało rady bo wyskoczył jakiś błąd 00002 chyba coś takiego i później już tym sposobem jej w ogóle nie widziało.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się ją dodać dziś przez Drukarki i skanery windowsowe i gdy klikłem drukuj stronę testową to pisało, że drukarka nie odpowiada i coś o porcie zajętym więc w ustawieniach zmieniłem port i mimo iż pisało drukarka nie odpowiada to zaczęła drukować. Lecz główny sterownik z płyty jej dalej nie widzi i system niby też. I nawet nie wiem gdzie by jej można zmienić adres ip jak pisałeś.

Link to post
Share on other sites

Przez chwilę miałem bo próbowałem różnych ustawień i nic. Teraz ustawiłem tak. Adres ip na netgear dałem na 172.17.1.1 i włączyłem mu dhcp po resecie jego i huaweia dalej wszystko dostaje adres ip z serii 192.168.100. itd od huawei http://iv.pl/images/31566128116514718954.jpg takie mam ustawienia Huawei i może jemu musze wyłączyć dhcp a netgearowi zostawić?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wyłączyłem to dhcp relay i nic to nie dało. Do tego nie może się teraz laptop połączyć z internetem. Z routerem tak. On jedynie dostaje adres z netgeara reszta z Huaweia. Co za głupie g.wno...


Dzięki nieocenionej pomocy kolegi Czesiekzdom udało mi się zainstalować drukarkę bez problemu. Także cała sieć WIFI działa teraz bez problemów. Problemem okazało się nie przestawienie routera Netgear na internet światłowodowy ponieważ wcześniej pracował w trybie modemu ADSL. Dziękuję za pomoc wszystkim w szczególności koledze Czesiekzdom. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...