Skocz do zawartości

Zasilacz Zalman 700W (ZM700-LX) /wymiana/


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pieterman09,

Recommended Posts

  1. Budżet: 300/450zł 
  2. Procesor: Intel core i7-4790 CPU @3.60GHz
  3. Karta Graficzna:  GEFORCE GTX 960 2GB
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): NIE
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): NIE
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): modularny, oszczędny, 
  7. Własna propozycja: potrzebuję Waszej pomocy! 

 

 

Cześć! 

 

Piszę do Was ponieważ zastanawiam się nad wymianą zasilacza. Obecnie jestem w posiadaniu Zalman 700W (ZM700-LX). Komputera używam od dwóch lat, głównie pracuje przy zdjęciach i grafice /photoshop, capture one, ilustrator, indesign etc/, sporadycznie przytrafi mi się w coś zagrać.

Zasilacz od ostatnio głośno pracuje co mnie bardzo denerwuje. Próbowałem go przeczyścić ale po jakimś czasie jest to samo. Od pół roku przysiadam się do zakupu nowego i postanowiłem się Was poradzić. Mam też wrażenie, że nie jest to odpowiedni model to mojego komputera /nie ja składałem całość/. Wydaje mi się, ze 700W to za dużo jak na potrzeby tego zestawu. W komputerze podpięte mam jeszcze dwa dyski SSD i jeden HDD. 

 

Co wybrać? Zależy mi na tym aby był modularny i oszczędny /pracuje czasami całymi dniami/. Głośność pracy biorę w ostatniej kolejności pod uwagę, najważniejsza jest dla mnie ergonomia pracy /chodzi o oszczędność prądu/ i stabilność pracy. Nie chce przepłacać, ale zależy mi też aby ten komputer wystarczył mi na kilka lat. 

 

Nie planuje wymiany procesora albo katy graficznej. 

 

Proszę Was o porady i z góry dziękuję! 

Edytowane przez Spelunca
Link to post
Share on other sites

Nie ma nic ciekawego z zasilaczy 450W w tym budżecie. Najlepsze jednostki zaczynają się najczęściej od 550W.

Tak dla informacji pisałem żebyś nie obawiał się że będzie za słaby.

Mocniejszy zasilacz nie pobiera więcej prądu. Jeśli chodzi o oszczędność bardziej liczy się sprawność zasilacza Gold, Platinim, Titanium. Ale i tak to są groszowe sprawy pomiędzy dobrymi jednostkami.

 

Ja brałbym Focusa Plus ze względu na dłuższą gwarancję.

Edytowane przez smoke
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...