Skocz do zawartości

PC w odstawke czas na konsole!


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mabrothrax,

Recommended Posts

Cześć, sprzedałem mój leciwy komputer, czas zwolnić pokój gier dla nowego pokolenia ;) ale że dalej mam ochote grać w gry myśle o zakupie konsoli. I tu pojawia się moje pytanie co kupić...?

Przeznaczyłem kwote 1000-1200zł na zakup używana lub nowa, co w tych pieniądzach dostane?

Zaznacze że posiadałem kiedyś xbox 360 slim i chwałe jego pada bo jest idealny jak dla mnie ;) ale nie miałęm okazji pograc na ps3/ps4 napewno będe grał dużo nie tylko w niedziele.

Która konsola będzie lepsza do mmo? są wogóle jakieś sensowne mmo na konsole? :P

Będe grał napewno w COD / BF pewnie wiedzmina bym spróbował i GTA  ale i fifą nie pogardzę.

Mam nadzieje że ktoś mi pomoże w wyborze żebym nie żałował ;)

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie PS4, głównie przez tańszy abonament online, który daje jeszcze darmowe gry (często AAA), więcej ekskluzywnych gier, i jak dla mnie lepszy pad (ale całe życie z playstation więc to jest względne pojęcie). Na Playstation Store też jest dużo gier z ery PS1 w miarę dobrej cenie (dawno nie korzystałem, ale jak PSN z grami wchodziło to były jakoś po ~10-15$).

Link to post
Share on other sites

Przecież PS plus to jest żart, teraz chyba 220/rok, a gry to same jakieś padła. W goldzie co miesiąc możesz mieć tak naprawdę 4 gry, bo Xbox one wspiera wsteczną kompatybilność.

Edytowane przez tomo27
Link to post
Share on other sites

Jako fanboy wszystkich konsol (PC też - ogólnie jestem graczem i nie uczestniczę w tych wojenkach) stawiam na XBOX ONE. Lecz to nie znaczy, że bezapelacyjnie go polecam bo to by była bzdura.

 

Za wyborem platformy przemawia wiele kwestii:

 

a) Jakie gry ekskluzywne Ci bardziej pasują

b) jakie konsole mają Twoi znajomi

c) czy dużo grasz online

d) jaki pad Ci bardziej leży

 

Xbox da więcej frajdy miłośnikom wyścigów (seria Forza Motorsport i Horizon to najwyższa liga) oraz hardcorowych strzelanek (Pad do tego spraw jest lepszy jak i gry pokroju serii Gears of War czy HALO i kilka innych)

 

Ps4 za to będzei lepsze jeśli lubisz epickie opowieści pokroju TLOU czy Uncharted bądź Horzion Zero Dawn (i wiele innych ja GOW OF WAR itp itd). Ogólnie EXY na sony to arcydzieła w kwestii wykonania

 

Xbox ma bez wątpienia lepszą usługę sieciową XBOX LIVE. PS Plus to tylko mierna kopia tego co daje microsoft 

 

Xbox posiada też bardzo dobre abonamenty gamingowe jak EA ACCESS czy GAME PASS gdzie za opłata (EA Access to jakieś 15zł miesięcznie a GP to 29 miesięcznie)masz dostęp do ponad setki gier i są to tytuły naprawdę bdb (fifa 17, Battlefield 1 oraz masa innych)

 

PS4 jest głośniejsze - tak nawet slim jest głośniejszy od xboxa (NAPĘD TO TRAGEDIA w każdym modelu w porównaniuh z tym w XO I sam wentylator wchodzi czasem na wyższe obroty). PS4 mocniej też sie nagrzewa

 

Pad do ps4 ma badziewna baterie. max 10h grania i "na smycz" do ładowania. W xboxie kupujesz 4x akku AA i ładujesz na zmianę 2 sztuki a na jednej parze idzie grać i tydzień na ENELOOP-ach

 

MAM i ps4 i XO od praktycznie premiery (teraz przeskoczyłem na model S i niebawem X xboxa i niedawno na nowszy model ps4) io to , że bardziej lubiuę usługę microsoftu, jest forza, Achievementy są dla mnie o wiele lepsze od tych pucharków co zbierasz u Sony i to , że xbox ma dla mnie bez porównania lepszego pada to ja stawiam na XBOX ONE

 

Pozdrawiam 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zdecydowanie Xbox One S. Dysk to wiadomo, w zależności od potrzeb, aczkolwiek im więcej tym lepiej - naturalnie. Używka czy sklep to musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, czy chcesz zapłacić trochę więcej i mieć gwarancje sprzętu nieużywanego czy próbować szczęścia z używkami. Używki kupowałem niejednokrotnie i nigdy nie miałem problemu, ale to zawsze jakaś loteria jest.


Chyba, że chcesz poczekać do listopada na Xbox One X, czyli najmocniejszą wersję - multiplatformy będą działać na pewno o niebo lepiej. Taki BF1 potrafi dać w kość konsolom. Ale to już wydatek około 2 tys. zł.

Edytowane przez mabrothrax
Link to post
Share on other sites

Myślę ze na początek kupie xbox one s i jak sie wprawie w gre na konsoli to zmienić zawsze mogę na X chyba wybiorę uzywke bo w tej samej kasie może trafie na 2 pady i kilka gier

sory że odkopuje ale chce się pochwalić że jednak zamówiłem xbox one x ;) temat do zamknięcia dziękuje :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...