Skocz do zawartości

Czy dysk umiera?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

 


Reallocation Event Count Liczba operacji dotyczących ponownego przydzielenia sektorów. Wartość atrybutu wskazuje na całkowitą liczbę prób przeniesienia danych z "bad sektorów" do zapasowego obszaru. Liczone są udane jak i nieudane próby.

Dysk kończy swój żywot.

Kabel sprawdzałeś, ram.

Link to post
Share on other sites

@@matus, jeśli tu jest czysto to przy SSD w MHDD też będzie, a prawie wszystkie sektory będą mieć poniżej 3ms, MHDD jest przydatne przy HDD aby zobaczyć kondycje powierzchni talerzy. 

Zrobić zawsze możesz, ale obecnie nie widzę sensu.

Najlepiej by się przydało zobaczyć czy ci pojemności nie zażarło, właściwości dysku w Windowsie tam masz podane w bajtach, tylko niestety nie mam z czym porównać (powinno być ponad 128xxx... ale przydało by się wiedzieć ile dokłądnie ), bo nikt normalny nie kupował MX100 128GB, podobnie jak nikt nie kupował iridium pro 120GB io w internecie, znalazłem tylko wersje 256GB i 512GB. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zapisz sobie ile ma obecnie dokładnie pojemności w bajtach (zrób też screena ) i powiedz do kiedy jest gwarancja tego dysku. 
Muszę znaleźć kogoś z MX100 128GB i zobaczyć jaką ma pojemność w bajtach, lub ty musisz, lub ktokolwiek kto czyta ten temat musi to zrobić, bo możliwe że zaczął tracić pojemność (choć to tylko przypuszczenie, bo nie wiem ile ma ten dysk dokłądnie bajtów)    

MX100 256GB ma tyle 

 

 

http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2014/06/props-256.jpg

 

 

MX100 512GB ma tyle 

 

 

 

http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2014/06/props-512.jpg

 

 

 

jak widać nie są to równe pojemności, więc na razie tylko zgaduję. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak zaktualizuj, podobno poprawiono w nim współpracę z SMART 


jak nie ma gwarancji, o na razie obserwuj czy parametry smart się nie zmieniają lub czy pojemności nie ubywa. 
Ogólnie nie ma nic krytycznego, co by mówiło, że dysk umrze zaraz. 

Link to post
Share on other sites

no teraz dysk wygląda ok, więc to tylko oprogramowanie mieszało, bo dziwne by było niezerowe c4 bez niezerowego 05 


no ewentualnie myłoby być możliwe gdyby pojemności ubywało, ale to był fałszywy alarm. 


i na przyszłość używaj crystaldiskinfo, bo opisuje więcej parametrów i jestem pewien z nich, że dysk nie miał na razie żadnych problemów.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...