Skocz do zawartości

Wymiana procesora


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakub120,

Recommended Posts

Ja swojego i3-4170 wymieniłem na Xeona E3-1245 czyli ekwiwalent i7-2600 (bez K) i z wymianą płyty i sprzedaży  i3-4170 + podobna płyta do twojej tyle że asrocka zapłaciłem za całą impreze niecałe 15 euro. Natomiast cały komputer dostał skrzydeł. Zarówno w windowsie jak i w grach (mam GTX770) jest zauważalnie i odczuwalnie dużo lepiej. Jedyny minus jest taki że tego procesora się nie da kompletnie podkręcić nawet nie da się podnieść wszystkich rdzeni do max wartości turbo. Taka uroda tych xeonów.

Link to post
Share on other sites

Na płytę od i3-4170 włożysz tylko procki z rodziny Haswell i bardzo rzadko spotykane na rynku wtórnym Broadwell. 

Do wyboru masz:

pierwsze trzy z tej listy:
i wszystkie od góry do i5-4430 z tej listy:
Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Najpierw to Ty zmień zasilacz na coś lepszego, grafika tyłka też nie urywa większego kopa by ci dała zmiana grafiki na jakiegoś gtx1050 niż ładowanie w nowy procesor. 

 

Przynajmniej ja bym wymieniał w takiej kolejności zasilacz>grafika>procesor na jakiegoś i5 4460 lub i7 jak masz fantazje 


To jaką płytę główną polecasz (używana/nowa obojętnie)?

 

Nowego to Ty nic nie kupisz za 400zł, nawet najtańszej płyty na nowym chipsecie + jakiś pentium to wydatek minimum 500zł a i tak było by to tylko trochę wydajniejsze od tego zestawu co masz teraz. 

 

 

EDIT: 

Przeglądam własnie allegro i nawet nie widzę żadnej i5 poniżej 400zł na twoją płytę, jedyną jaką znalazłem to za 430zł. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Wiesz co póki co planuje dopiero wymianę, więc raczej nie skorzystam :)
Wracając do zasilacza ten komputer mam 2lata i nic w nim nie wymieniałem i nic się złego nie dzieje, więc chyba powinien dać rade :D

Chociaż ten przemyślę wymianę zasilacza bo ten troszkę hałasuje.Co polecacie w miarę taniego i porządnego?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...