Skocz do zawartości

Myszka Zowie FK1 - potrzebna pomoc z doborem ustawień do podkładki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

Witajcie, przyszedłem do was z prośbą o pomoc.

Mianowice od niedawna używam myszki firmy Zowie by Benq FK1, do zestawu wziąłem także podkładkę Steelseries QCK+ Limited Edition.

Jestem zadowolony z myszki - pasuje w ręce i jest przyjemna w prowadzeniu.

Jednakże problem leży prawdopodobnie w ustawieniach LOD. Próbowałem każdej i najlepiej działa dla plastikowych podkładek, ale gdy gram w CS:GO to są momentalne ścinki i celownik stoi w miejscu.

Czy jest możliwość usunięcia tego zacinania?

Pozdrawiam.

 

Ustawienia: 800dpi i 1000Hz

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pod materiałowe.

Ogólnie, ustawienia pod plastikowe pad'y powodują właśnie takie zjawisko podczas używania myszki na materiałowej podkładce.

LOD sprawdzisz podkładając płyty CD pod mysz, po obu stronach.

Jeżeli myszka nie będzie reagować na 2CD z ustawieniami pod materiałowe, to LOD jest w porządku.

Link to post
Share on other sites

Czyli jak dobrze rozumiem, mam sprawdzić czy sensor reaguje na CD? Sprawdzę jutro:

https://amp.reddit.com/r/MouseReview/comments/451tkw/zowie_fk1_sensor_problem_maybe_fix/

Na Reddicie znalazłem taki poradnik co do LOD, przeglądałem rozmaite tematy.

Wynika z nich, że sensor jest zasyfiony od kurzu i dlatego może nie czytać. Dodatkowo, że SS QCK+ szybko się brudzi oraz że Limited (kolorowane) mają problem z wychwyceniem sensora.

Jutro dam znać czy zadziałało.

Sprawdziłem te Lod, ustawiłem standardowe jak było opisane na Reddicie. Na CD myszka praktycznie nie reagowała, a jak już to przy energicznym ruchu. Podpiąłem pod inny port i jakoś pomogło. Myślę, że to kwestia Hz i też je sprawdzę. Dziękuję bardzo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...