Skocz do zawartości

router do 200zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez vacum,

Recommended Posts

Witam wszystkich.Posiadam obecnie  tp-linka mr-3420 niestety jest już nieco leciwy i niedomaga szczególnie jeżeli chodzi o zasięg i ping. Internet mam z kablówki 30 mb/s. w routerze mam wykorzystany 1 port lan , bezprzewodowo laptop i 3 smartfony. Poszukuję godnego następcy w cenie do 200 zł priorytetem jest zasięg. proszę o pomoc w najlepszym wyborze . dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Poziom jeśli chodzi o zasięg będzie porównywalny. W budżecie 200zł można pokusić się o wybór modelu w standardzie AC jak np. Archer C2. Nie musiałbyś zmieniać routera po zmianie szybkości łącza w przyszłości. Ten model oferuje porty Ethernet 1000Mbit i obsługuje WiFi na dwóch pasmach 300+433Mbit.

Link to post
Share on other sites

Można połączyć je mostem bezprzewodowym z wykorzystaniem funkcji WDS http://www.tp-link.com/us/faq-440.html TP-Link Archer C2 oferuje taką funkcjonalność:

9c900dec8a5fdf81.jpg

Wtedy oba TP-Linki byłyby połączone ze sobą, z czego Archer C2 mógłby pełnić funkcje extendera WiFi. Jednak dla optymalnej wydajności korzystniej byłoby, aby były połączone przewodowo. Obecny TP-Link do modemu operatora, a Archer do MR-3420.

Link to post
Share on other sites

Budżet masz dobry na zakupy. Potencjał routera, który zaproponowałem i tak nie byłby wykorzystany przy takim połączeniu jak pisałem powyżej. MR3420 ma porty 100Mbit, więc szybkość sieci LAN byłaby ograniczana przez niego. Funkcje WDS oferują też tańsze modele jak TP-Link 841N za 60-70zł. Jeśli nie zależy ci na portach Gigabit czy szybkim WiFi na przyszłość, portach USB to również tego typu model w standardzie N300 może być wystarczający pod obecne łącze.

Konfiguracja WDS nie powinna sprawiać problemów, jeśli oba routery będą tego samego producenta. Sama konfiguracja jest jasno opisana na stronie producenta. Jeszcze prościej wygląda to przy połączeniu kablowym routerów. Szczegóły podane są w poradniku przypiętym na górze działu Routery i sprzęt sieciowy.

Za zwiększony ping, o którym wspominasz w pierwszym poście może odpowiadać router, szczególnie gdy NAT-uje połączenie lub może być to kwestia od niego niezależna i "epicentrum" problemu może leżeć w infrastrukturze dostawcy. Wtedy nawet drogim routerem niewiele zyskasz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...