Skocz do zawartości

dobry wentylator


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez maxiu27,

Recommended Posts

jeszcze jedno pytanie odbiegajace moze nieco od tematu ale mam podkrecony i7 do 4.8 i ramy do 3200mhz wlaczony profil xmp ii gdy gram np.w btf4 w 144hz to po jakichs 20min zacine gre i wyskakuje mi okno komputer napotkal problem trwa zbieranie informacji zostanie uruchomiony ponownie myslicie ze to wina zbyt wysokiego overlockingu czy moze temeratur czy moze zasilacza???

Edytowane przez maxiu27
Link to post
Share on other sites

Sądzę że od tego pytania należało zacząć cały temat ;)  Znowu nie podałeś szcegółów, nie wiemy jakie masz temperatury procesora, garty grafiki, samego systemu w idle, i w trakcie grania, no i nie wiemy jaki masz zasilacz, . Pisałem wcześniej, że BQ Pure może być ale będzie za słaby na OC. Podaj temperatury CPU, GPU, systemu, podaj model karty grafiki, dokładny typ zasilacza,i czyli co to za marka, jaka jego moc. Jak nie wiesz jakim programem sprawdzić temperatury to masz do dyspozycji WHMonitor.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

temp.procka podczas normalnego uzytkowania to 32-35-40max podczas grania np.w takie gry jak owerwatch,titanfall2 wzrastaja 50-60 nawet do 70 i 75 no ale sie komp nie zawszie jak w wspomnianym btf bo tam temp szybko wzrastaja i siegaja nawwet 75-80-83-85 takie skooki nawet.Moja karta graficzna to gtx1060 6GB i mam ja podkrecona o 225mhz i memory o 700 temp nie przekraczja 50stopni 55to naprawde max wiec mysle ze nie jet zle moj zasilacz to swichting supply power z tego co wiem nie jest to nie jest to chyba markowy zasilacz na tablice znamieniowej pisze ze jego napieci na lini 12v to 480W ale jak jest naprawde to nie wiem wstawil bym jego zdjecie tu ale nie wiem jak

 

 

 

 

    

Edytowane przez maxiu27
Link to post
Share on other sites

Pisałeś wcześniej, że procesor podkręcony, więc może tu należy szukać problemu. Nie wiem jak obciążają procesor pozostałe Twoje gry. Być może BF jest pod tym względem bardziej wymagający, plus OC i system staje się niestabilny. Temperatury masz niezłe poza tym jednym wyjątkiem. Dodatkowe wentylatory pomogą zbić temperaturę procesora ale niekoniecznie pomogą jeżeli OC jest niestabilne.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie wrócić, ale trochę obniżyć taktowanie procesora. Kartę też podkręciłeś, być może zasilacz nie wyrabia. O zasilaczu nic konkretnego Ci nie powiem bo nie znam, ani nawet nie słyszałem o zasilaczu tej marki. W razie czego pytaj w dziale "obudowy i zasilacze" tam są spece od zasilaczy to doradzą.

Jezu teraz mnie oświeciło, power swichting supply to po prostu zasilacz, musisz znać markę tego zasilacza, no nie wiem np. coś w stylu Corsair, Thermaltake i.t.d.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Zmiana pomoże, a co do pytania o ustawienia w biosie krzywej wentylatora ustaw tak żeby wentylatory szybciej reagowały. Na przykład żeby obroty wentylatora weszły na pełne obroty  już od 70 st.C. To tylko przykład, tu musisz sam określić jak mają reagować, kiedy zwiększyć obroty, kiedy zmnieszyć.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ci crashuje grę to zobacz błędy systemowe. Kernel Power u mnie zniknął, po ponownym podpięciu kabli do karty itp,wcześniej były podobne restarty co u ciebie. Co do temperatur - max bezpieczne na CPU to 75-80C, później to hmm, już lekko za dużo, GPU - do 80C jest ok. 

Daj model zasilacza. W większości przypadków to on jest winowajcą restartów komputera.  Możesz spróbować lekko obniżyć taktowanie GPU - o 30mhz, i 100mhz na pamięciach. CPU daj na 4,5 Ghz. Od siebie polecam undervolting procesora -> zmienia sporo :)

Link to post
Share on other sites

Duży może więcej ;) Najtańsze do OC to coś od SPC czyli Grandis, ale intelowską pastę pod IHS-em trzeba by było usunąć. Chyba że jak radzi Ramzesx, spróbować obniżyć napięcie procesora tak żeby OC było jeszcze stabilne. Tu szukaj:http://forum.benchmark.pl/topic/77768-demonta%C5%BC-ihs-jak-to-zrobi%C4%87-czy-warto/ musisz trochę uzbroić się w cierpliwość, przejść kilka stron i znajdziesz odpowiedź jak to zrobić lub kto to porządnie zrobi.

Link to post
Share on other sites

Ale najpierw podaj markę i model zasilacza. Od tego trzeba zacząć. Bo to że ma 480w na linii 12v nie koniecznie znaczy że jest to prawda - tanie zasilacze mają niby ładna specyfikację, a w praktyce to bomby z opóźnionym zapłonem. Później można się zacząć bawić z obniżeniem temperatury itp. Bo niewiele ci to da, jak komp dalej będzie się wysypywał.

Link to post
Share on other sites

Co do chłodzenia procesora pod OC, po pierwsze musi zmieścić się do obudowy, czyli napisz jaki model obudowy posiadasz. Dwa, jakie masz pamięci DDR, to znaczy czy z wysokim radiatorem, czy bez. Najlepiej podaj dokładny model tych pamięci. O co chodzi? A o to żeby Ci się zmieścił ten radiator do obudowy. Żeby nie kolidował z pamięciami DDR, bo jeżeli będą  wysokie to jest duże prawdopodobieństwo, że nie da się radiatora zamontować. W końcu ile jesteś w stanie wydać na chłodzenie CPU. Damy radę dopasować ale musi być pełna współpraca. Na razie jest to ciągnięcie za język ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...