Skocz do zawartości

nie działa dns google


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Longhorn,

Recommended Posts

witam mam problem z dns google. wszystko działało ok, używałem 8.8.8.8 jednak wczoraj coś się zepsuło i internet przestał działać właściwie. zachowywał się tak jakby połączenie było, ale tak powolne, że nic się nie da zrobić. na początku myślałem, że to wina mojego lokalnego dostawcy, ale podpiąłem internet bezpośrednio do komputera (z pominięciem routera) i internet działa wzorowo. nie chcąc się bawić zrobiłem factory reset routera (tp-link tl-wr841n). internet jest tylko te dns nie działają, bo jak je ustawię w routerze (domyślnie nie ma żadnych) to znowu kicha. a jak wyłączę całkiem dhcp jak tutaj http://www.tp-link.com.pl/faq-417.html to już w ogóle nie ma nic. bez tych dnsów nie działają mi w pełni niektóre strony (np. nie ładują się miniatury zdjęć profilowych na fb). co z tym zrobić i czemu z dnia na dzień przestało działać? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Być może router szwankuje, a dns jest tylko przykrywką braku stabilności. Zawsze możesz użyć innych dns, np z puli opendns, neustar, ultradns. Sam dostawca Internetu powinien mieć także swój serwer, adres możesz odczytać po wpisaniu ipconfig /all w wierszu poleceń przy podłączonym łączu bezpośrednio do komputera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...