Skocz do zawartości

Problem z serwerem minecraft 1.11.2


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adziox,

Recommended Posts

Cześć

 

Postawiłem serwer minecraft dla mnie i kolegów używając hamachi. Czy jeśli wyłączę komputer będąc właścicielem serwera to serwer się wyłączy i nie będzie można na nim grać? Jeśli tak jest to jest jakiś sposób aby współdzielić serwer z kolegami tak aby każdy mógł zagrać kiedy chce a inny dołączyć się do niego. Czy muszę tworzyć serwer przez jakąś stronę internetową. Jeśli tak to jaka jest najlepsza? Ja i kumple mamy minecrafta non premium.

Link to post
Share on other sites

Wystarczy przesyłać sobie folder z nazwą serwera. Ważne by w pliku Server.properties, w linijce level-name=XXX za xxx wstawić nazwe tego folderu (w ten sposób też można robić backup serwera). Mogę się trochę mylić bo dawno nie grałem w mc

Edytowane przez adziox
Link to post
Share on other sites

Jezeli wylaczysz komputer na ktorym uruchomiony jest serwer to serwer sie wylaczy. Musialbys miec wlaczony komputer lub wykupic serwer, albo grac na innym.(z listy).

czyli muszę kupić serwer czy tam stworzyć. Nie mam możliwości aby 3 graczy było jednocześnie hostami. Jeśli nie to znasz jakieś strony z darmowymi serwerami?

Wystarczy przesyłać sobie folder z nazwą serwera. Ważne by w pliku Server.properties, w linijce level-name=XXX za xxx wstawić nazwe tego folderu (w ten sposób też można robić backup serwera). Mogę się trochę mylić bo dawno nie grałem w mc

czyli plik properties? Nie zrozumiałem o co Ci chodzi. Czy wszystkie osoby muszą mieć hamachi jako twórca sieci?

Link to post
Share on other sites

czyli muszę kupić serwer czy tam stworzyć. Nie mam możliwości aby 3 graczy było jednocześnie hostami. Jeśli nie to znasz jakieś strony z darmowymi serwerami?

czyli plik properties? Nie zrozumiałem o co Ci chodzi. Czy wszystkie osoby muszą mieć hamachi jako twórca sieci?

Domyślnie serwer nazywa się "world", to taki folder powinniście sobie przesyłać. W pliku Server.properties są różne ustawienia, w tym linijka level-name=world... Chodzi mi o to żeby ta linijka tak samo się nazywała jak ten folder. Jeśli nie będzie taka sama u hosta to serwer stworzy nowy świat.  

 

http://minecraft-pl.gamepedia.com/Server.properties

 

Wszyscy muszą mieć hamachi i być w tej samej sieci.

Edytowane przez adziox
Link to post
Share on other sites

Domyślnie serwer nazywa się "world", to taki folder powinniście sobie przesyłać. W pliku Server.properties są różne ustawienia, w tym linijka level-name=world... Chodzi mi o to żeby ta linijka tak samo się nazywała jak ten folder. Jeśli nie będzie taka sama u hosta to serwer stworzy nowy świat.  

 

http://minecraft-pl.gamepedia.com/Server.properties

 

Wszyscy muszą mieć hamachi i być w tej samej sieci.

Ok znalazłem plik world. Czyli aby każdy z nas mógłby gospodarzem to musi mieć serwer z tymi samymi ustawieniami co ja oraz plik world ode mnie. Przypuśćmy że trochę pograliśmy z hostem jako mój kolega i teraz ja mam nim być. Musi on mi przesłać zauktalizowany plik world? Bo rozumiem że jeśli pogramy, podbudujemy i ja posiadając plik world będąc gospodarzem wcześniej to mi jakiś błąd wywali?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Żadnego błędu nie wywali. Będzie to poprostu stary zapis gry.

 

Ten co hostuje to u niego się aktualna gra zapisuje i jeśli druga osoba chce być hostem (z aktualnym zapisem) to musicie sobie przesyłać ten folder.... Wiele jest juz gotowych poradników i filmików co i jak robić

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Żadnego błędu nie wywali. Będzie to poprostu stary zapis gry.

 

Ten co hostuje to u niego się aktualna gra zapisuje i jeśli druga osoba chce być hostem (z aktualnym zapisem) to musicie sobie przesyłać ten folder.... Wiele jest juz gotowych poradników i filmików co i jak robić

 

Dzięki za odpowiedzi, bardzo mi pomogłeś. W razie jeszcze jakiś problemów zgłoszę się do cb bo widzę że ogarniasz team dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...