Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam zamiar złożyć komputer do gier za 4000zł. Budżet może wyjść trochę ponad lecz bez przesady. Celem zestawu będzie granie w najnowsze tytuły jak i te starsze. Tutaj mój przykładowy zestaw, lecz nie jestem pewien czy wszystkie podzespoły są dobrze dobrane i czy cenowo się opłacają tzn. mogę zapłacić za coś mniej a wydajność będzie podobna.  http://www.morele.net/inventory/info/6xDj7S/  na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć jak najszybciej.

Edytowane przez Gyardos
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie zakładasz OC to bez sensu brać 7600K. Ram źle dobrany do Z270 powinien być 3000mhz. SSD lepiej wziąć na kościach MLC, a ta ADATA ma TLC. Od siebie proponuje taki zestaw na i5-7500, ram 2400mhz z płytą na chipsecie b250, gtx 1070 i dysk SSD - hdd można zawsze dokupić, bo koszt niewielki.

 

https://www.morele.net/inventory/info/rji8kl/

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Straszny zestaw. Z270 i procesor non-K. Budżetowy zasilacz oraz SSD.

 

1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black) 1 x  Patriot 8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 Viper Elite 1 x  Sapphire Radeon RX 580 Pulse 8GB DDR5 256bit (1366/8000) 1 x  XFX Core TS 550W 120mm Bronze 1 x  SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 1 x  Plextor M.2 M8Pe 128GB 1 x  Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/ 1 x  Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/

 

3674 zł +  Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

Link to post
Share on other sites

Straszny zestaw. Z270 i procesor non-K. Budżetowy zasilacz oraz SSD.

 

1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black) 1 x  Patriot 8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 Viper Elite 1 x  Sapphire Radeon RX 580 Pulse 8GB DDR5 256bit (1366/8000) 1 x  XFX Core TS 550W 120mm Bronze 1 x  SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 1 x  Plextor M.2 M8Pe 128GB 1 x  Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/ 1 x  Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/

 

3674 zł +  Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa 

Zrobiłem jak napisałeś i stworzyłem coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/NLXl9A/

Jednak ciągle zastanawiam się między Palit GeForce GTX 1060 a Sapphire Radeon RX 580 Nitro+. 

Byłbyś w stanie mi doradzić którą kartę wybrać ?

 

EDIT: Niestety koszyk nie działa, dlatego dodam grafikę04990661902315590932.png

Edytowane przez Gyardos
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie morele tylko esc, lepsza obsługa klienta, lepsza jakość podzespołów oraz samych usług typu zainstaluj system operacyjny etc.

 

Po drugie bierz RX 580 ze względu na bardzo długie wsparcie od AMD oraz bardzo dobrej wydajności w DX12 ze względu na to że ta karta ma 8GB VRAM to powinna też starczyć na długo.

 

Tak na prawdę nie napisałeś w co grasz i nie dostosowałeś się do szablonu więc to zrób bo na razie pomagamy ci na ślepo.

 

http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

Dział 3

 

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem że często powtarzam te same słowa, jeszcze się nie obudziłem. Pzepraszam.

Edytowane przez NeVez
Link to post
Share on other sites
  • Zastosowanie komputera : Głównie gry (Wiedźmin 3, Fifa, League of Legends, CS:GO, FS2017 + niektóre nowe tytuły)
  • Maksymalna kwota : 3000 - 3700 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Koniec Maja/Początek Czerwca
  • Których części potrzebuję : Cały zestaw
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 LG 23EA63, zamierzam zmienić na AOC G2260VWQ6
  • Specjalne wymagania : Brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/NLXl9A/

Zależy mi na tym aby zestaw został złożony na morele.net. Boję się że przy transporcie jakaś część zestawu może zostać uszkodzona a w Katowicach jestem w stanie odebrać go osobiście natomiast siedziba esc.pl znajduję się w Gdańsku co może być dla mnie małym problemem. Jeżeli przesyłka z esc.pl cieszy się dobrą renomą jestem w stanie z niej zamówić podany wcześniej zestaw.

Link to post
Share on other sites

To się nie masz co bać, bo to morele.net gorzej pakuje swoje produkty do wysyłki, jakbyś zamawiał z morele.net to byś mógł się dopiero bać że coś się może uszkodzić.

 

Możesz spokojnie zamawiać ten zestaw od kolegi.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mnie dręczy kilka pytań odnośnie zestawu, która karta jest bardziej opłacalna?
 

  • Sapphire Radeon RX 580 PULSE 8GB GDDR5

                                    CZY

  • Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5

 

  • Czy update BIOSU będzie potrzebny do prawidłowego działania a jeżeli tak to czy będzie on włączony w tym kodzie  rabatowym X98TY2AZ + dostawa

 

  • Jeżeli nie ma Radeona RX 580 8GB w sklepie to czy będzie on dostępny w przyszłości ? Gdybym ew. zamówił kartę z innej strony i później własnoręcznie umieścił ją w środku to czy zestaw zostałby złożony bez karty graficznej?
  • Jest możliwość płatności przy odbiorze w sklepie esc.pl ?
Edytowane przez Gyardos
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy update BIOSU będzie potrzebny do prawidłowego działania a jeżeli tak to czy będzie on włączony w tym kodzie  rabatowym X98TY2AZ + dostawa

 

B250 i i5 7500 - bios jest aktualny do obsługi Kaby (tego CPU) 

 

 

 

Sapphire Radeon RX 580 PULSE 8GB GDDR5                                     CZY Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GB GDDR5

 

Kwestia różnicy w cenie ale zazwyczaj nie warto dopłacać do NITRO

 

 

 

Jeżeli nie ma Radeona RX 580 8GB w sklepie to czy będzie on dostępny w przyszłości ? Gdybym ew. zamówił kartę z innej strony i później własnoręcznie umieścił ją w środku to czy zestaw zostałby złożony bez karty graficznej?

 

2 x tak, teraz widzę, że Gaming X dostępny ale za nieco większe pieniądze. Ceny RX 580 lekko zawyżone przez małą ich dostępność na rynku

 

 

 

Jest możliwość płatności przy odbiorze w sklepie esc.pl ?

 

Tak ale wtedy chyba nie przysługuje darmowa wysyłka.  

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc, poczekam tydzień na kartę w esc.pl. Jeżeli do tego czasu nie będzie dostępna zamówię ze strony xkom https://www.x-kom.pl/p/364467-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-rx-580-pulse-8gb-gddr5.html ponieważ nie zamierzam dopłacać do Gaming X a budżet odgrywa dość sporą rolę. Wolę zaoszczędzić 300zł i  w przyszłośći dopłacić na ewentualną rozbudowę. Ostatecznie zestaw wygląda tak:

1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 
1 x  SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black) 
1 x  Patriot 8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 Viper Elite 
1 x  Sapphire Radeon RX 580 Pulse 8GB DDR5 256bit (1366/8000) 
1 x  XFX Core TS 550W 120mm Bronze 
1 x  SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 
1 x  Plextor M.2 M8Pe 128GB 
1 x  Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/ 
1 x  Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B250, LGA1151/

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i oficjalnie zamykam temat.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...