Skocz do zawartości

Obraz dysku zrobiony na innym PC - jak wykonac?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bartek Żak,

Recommended Posts

Witam,

 

Chcialbym sie zapytac, czy jest mozliwe:

1. Wyciagniecie HDD z laptopa i podlaczenie go jako slave do stacjonarnego PC.

2. Stworzenie obrazu zawierajacego dokladnie 'wszytko' z tego dysku (wszystkie partycje i dane - ukryte, recovery itp.)

3. Pozniejsze wgranie tego obrazu na ten sam dysk przy uzyciu tego samego stacjonarnego PC.

 

Jesli ktos ma jakies wskazowki jak i czym to zrobic (najlepiej freeware) to bede bardzo wdzieczny...

 

Dzieki

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Raczej da się to zrobić.

 

Ja używałem do czegoś podobnego Macrium Reflect (Dwa nowe dyski wpiete do stacjonarki i "twarda" kopia jednego na drugi) ale widzę, że jest możliwe zapisaniu obrazu dysku na dowolny inny dysk (nie wiem tylko, czy nie musisz na to przeznaczyć jakiejś partycji, czy to się zrobi jako "plik").

 

Potem ten zapisany obraz można wrzucić na dowolny inny dysk , także ten sam.

 

Zaraz to jeszcze postaram się sprawdzić ale możesz też pointernetować ten program i wywiedzieć się więcej.

 

UPDATE:

korzystając opcji "Image this disc..." możemy wybrać nazwę pliku oraz folder docelowy. Nie wiem tylko jak potem ten obraz wrzucić na dysk, ale na pewno jest to zrobienia :) Pewnie nie widzę takiej opcji bo nie mam żadnego obrazu jeszcze.

 

Powodzenia i daj znać jak poszło.

Edytowane przez Bartek Żak
Link to post
Share on other sites

Testowane na sys W10

 

W Acronisie Robiłem obraz partycji C z PC win10 i tej dodatkowej 500 mb systemowej z dysku SSD, bez żadnych recowery itd. i pózniej przywracałem ten obraz na dysku laptopa 2,5" HDD. Obraz zapisywałem na dysku HDD 3,5" 1TB w PC.

 

Musiałem zgrać wszystkie dane z laptopa bo Acronis usuwa wszystkie partycje. Potem zmiana klucza windows w ustawieniach i wydzielenie partycji D na laptopie, usuniecie sterowników graficznych, nowe pobierze z Win Ubdate. 

 

Do tej pory nie było żadnego BS na laptopie. 

 

Minus: Acronis jest płatny. Kiedyś jakaś wersja była chyba w jakiejś gazetce.

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

A virtualboxów albo vmware playerów już nie ma żeby sobie przećwiczyć? 

 

Zakładam, że masz laptopa w miarę nowego, więc z dyskiem SATA. Dyski SATA nie pracują jako master albo slave. W ten sposób pracowały dyski ATA.

 

Reflectem da się zrobić bez problemu. Zresztą jak każdym innym narzędziem. Tylko pamiętaj żeby zrobić potem nośnik recovery do odtworzenia systemu. Wyciąganie dysków jest dla lamerów.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

@Teshi - sorry, moze jestem zmeczony po pracy, ale kompletnie nie rozumiem co napisales....

 

@benutzer

 

Wybacz moja ignorancje, ale nie wiem co dokladnie mialbym przecwiczyc w virtualboxie albo vmware playerze?

 

Jesli chodzi o wyrazenei 'slave', chodzilo mi bardziej o podlaczenie dysku z laptopa jako drugi HDD, obok dysku systemowego w stacjonarce - wiem, ze dyski SATA nie posiadaja trybu master/slave.

 

 

 

Wyciąganie dysków jest dla lamerów.

...jesli chcesz mnie obrazic to przynajmniej uzasadnij to co napisales.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...