Skocz do zawartości

Prośba o ocenę błędów z MemTest86


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Damianbdg92,

Recommended Posts

Witam dzisiaj z ciekawości przetestowałem swoje pamieci Vengeance® LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory i wyszło ąż 14 errorów teraz pytanie czy te błędy są jakieś poważne
testowane w dualu.


foto z testu w linkach...



https://zapodaj.net/09fad56933bf7.jpg.html


https://zapodaj.net/495587e99f30f.jpg.html


https://zapodaj.net/84b0b219809e6.jpg.html

Link to post
Share on other sites

z ram-em jest dość łatwo, błędy są lub ich nie ma. 
Jak są, przy ustawianiach zgodnych z ich spec ( czyli profil XMP wspierany przez płytę i CPU )  to pamięć jest niesprawna, nic mniej, nic więcej. 
zobacz czy masz poprawnie profil XMP włączony ( jeśli był poprawnie, to spróbuj obniżyć taktowanie do 2800MHz z identycznym napięciem i opóźnieniami. Powtórz memtest i zobacz czy znowu wyjdą, wtedy będziesz wiedział, czy to uszkodzony ram, czy tylko źle przetestowany, ale w jednym i drugim przypadku będziesz musiał je wymienić na sprawne, po prostu w drugim będziesz mieć stabilny PC do czasu wymiany ( gdybyś nie mógł tego zrobić natychmiast ))  

Link to post
Share on other sites

i tak były ustawione podczas memtestu ? 
Jak tak, to znaczy, że masz niestabilny ram ( albo uszkodzony, lub bardziej prawdopodobne, źle przetestowany ) 
Chcesz spróbować się pobawić ustawieniami UEFI, aby spróbować wyeliminować niestabilność , czy masz jakieś ram na podmianę i wolisz odesłać te na gwarancję ? ( jedyny kłopot z tym to długi czas oczekiwania )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Tak byly ustawione, ramu na podmianke nie mam, teraz ustawilem dram voltage na sztywno 1,35v 40 min testu i poki co nic 2/4 pass. Zauważyłem, ze bios w auto mial dram volatage 1,36v, a profil xmp mam wisane 1,35v. Wiec za jakas godzine będę wiedzieć. Jesli teraz wyjdzie cos nie tak bede zmuszony wysłać na gwarancję...
Dodam, ze jak dram voltage mialem auto (w info pokazywalo 1,36) to juz w 38 minucie wywalilo 4 errory, a teraz na sztywno 1,35v 48 min zaliczona.


Ed: Jetem po kolejnym 2,5 godzinym teście i całe szczęście nie ma ani jednego errors :) Możliwe,  że ustawienia napięcia pamięci na AUTO powodowały błędy w memteście. Także mój problem rozwiązany na te chwilę i dziekuję za poświęcony mi czas.

kokosnh Edytowane przez Damianbdg92
Link to post
Share on other sites

jeszcze nie wiadomo ( bo ram jest dość specyficzny, im cieplejszy tym lepiej chodzi, więc jak są błędy, to wyjdą na zimnym ramie, czyli jak rano włączysz komputer ) 
włącz rano komputer, od razu do memtest i menu, wybierz test 6 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...