Skocz do zawartości

Komputer zawiesza się


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lonialomax,

Recommended Posts

Cześć. Mam następujacy problem:

Przy jakiejkolwiek próbie podłączenia urządzenia( nawet samego przewodu bez wpiętego np. telefonu) system łapie freeze. Brak obrazu na monitorze, jedynie restart pozostaje. I to jest loteria, dzieje się tak przy którejś próbie. Przednie usb, tylnie, nie ma to znaczenia. 

Pł. główna gigabyte p35 ds3l, zasilacz tacens radix 420W, w biosie podaje prawidłowe napięcia, obciążenia też przeżył, system windows 8, drivery do chipsetu nie chcą się na ten system wgrywać, bo pomyślałam że to może softwarowey problem. 

 

Pojęcia nie mam co jest nie tak. 

Link to post
Share on other sites

W sumie to nie wiem kiedy się tak zaczęło robić, czy się zbiegło przy instalacji windows 8 czy dopiero później... Jak skończe robotę to może zrobię format, i w sumie musze zdiagnozować ten problem gdybym chciała to odsprzedać (części) jak już kupie ryzen 3 - tylko że to jeszcze dużo czasu a tu takie maniany... 

 

W zasadzie podczas obciążenia nic się nie działo i nie dzieje. Oprócz momentu gdy podpina się przewód usb to czarny ekran.  Robić ten format ? Mam jeszcze licencje na win 10 chyba ważną ale to lepiej może win 7. 

Edytowane przez annakowalewska
Link to post
Share on other sites
drivery do chipsetu nie chcą się na ten system wgrywać

Próbowałaś te pod Windows 7? Karta PCI expres? Pytam bo PCI ex jest skojarzona z chipsetem Intel P35, a USB z ICH9. Jak sytuacja wygląda w Menedżerze Urządzeń?

Co do sterowników poszukaj w sieci może ktoś napisał sterownik pod ten chipset dla Windows 8. Sam kiedyś instalowałem modyfikowany pod Windows 7.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Sprawdź we właściwościach sterownika USB Intel ICH9 Family datę wydania sterownika. U mnie w Windows 10 jest z datą 2006, ale ja nie mam problemu. Użyj może narzędzia Intela niech sprawdzi sterowniki: Intel Driver Update Utility

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po formacie na windows 7 i po instalacji sterowników chipsetu itp. to samo się dzieje. podłaczam urządzenie i komputer nadal działa ale ginie obraz. 

Kupiłam zasilacz seasonic s12ii, podłącze go jak tylko mi go dowiozą w czw/pt  i zobaczymy czy będzie to samo. 

Edytowane przez annakowalewska
Link to post
Share on other sites

Karta graficzna jest zasilana z płyty głównej: Radeon 5670, złącze VGA.

To teraz kwestia czy to grafika, czy pł główna. 

Jeśli płyta (lga 775) to będę zmuszona poszukać czegoś taniego: może używany core i3 2100 lub coś podobnie wydajnego do xeon 5420, jeśli grafika to poszukałabym czegoś pasywnego i tyle. 

Edytowane przez annakowalewska
Link to post
Share on other sites

Radeon 5670 nie potrzebuje dodatkowego zasilania. 

karta graficzna z dodatkowym zasilaniem ? Jeżeli o taką chodzi to nie mam możliwości podpięcia, no ale to nadal taka karta graficzna jest zasilana z płyty głównej + dodatkowe zasilanie pobierane z zasilacza ?

 

 

albo karta graficzna ma jakiegoś mola ?

Możesz wyjaśnić skrót myślowy ?

 

Znalazłam coś takiego, może być ?:

Procesor będzie chyba wydajniejszy, w razie czego jest zintegrowana grafika, + mam swoje chłodzenie fera 3 - do pracy będzie jak znalazł. Niech się ktoś wypowie czy może być.

http://allegro.pl/plyta-glowna-asus-p8h67-m-pro-lga1155-i3-2120-i6782350649.html

Edytowane przez annakowalewska
Link to post
Share on other sites

Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskazujesz miejsce gzie ma być zapisany log. Zminimalizuj okno i włączaj USB do momentu wystąpienia błędu. Po ponownym uruchomieniu lokalizujesz log zapisany do pliku Excel i wrzuć np na uploadfile. Może uda się dojść gdzie następuje zakłócenie napięcia. Co do pozycji z Allegro to najlepszy wynalazek i co ważne masz 3 miesiące gwarancji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak jak podejrzewałem jest problem z kartą graficzną lub płytą gł. Temperatura karty raptownie wzrasta do 127*C. Szkoda, że karta nie ma czujnika pomiaru użycia prądu w watach. Podmień kartę graficzną do swojej płyty jak i dla sprawdzenia swoją kartę do innej płyty gł. Niżej wyizolowany problemhttp://i.imgur.com/xukerS9.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  kurczę pominęłam to - dziękuję  :)


na innej karcie efekt ten sam (na mojej płycie głównej)  - tylko odczyty prawidłowe temperatur. 

Pozostaje kwestia płyty bądź zasilacza.

Kupiłam tamten zestaw core i3 + asus płytę główną i jutro będę mogła sprawdzić z tym zasilaczem co mam. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...