Skocz do zawartości

Komputer sam się resetuje, podczas grania. Pomoc przy HWiNFO


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez can1on,

Recommended Posts

Witam, 

 

zacznę od tego, że przed chwilą czytałem tutaj temat o praktycznie tym samym problemie jak mój, tyle, że i tak potrzebuję pomocy. Tak jak w nazwie tematu, mój komputer się resetuje podczas grania w trochę bardziej wymagające gry, bardzo często w podobnych momentach: na przykład CSGO - podczas ładowania się mapy lub gdy stoję w smoku.

Zainstalowałem program HWiNFO, aby sprawdzić w logach co się dzieje gdy komputer gaśnie podczas grania, niestety nie mam pojęcia co jest nie tak w tych liczbach... link do pliku excel: http://uploadfile.pl/pokaz/1064123---g2og.html

 

Procesor: Intel Core i3-3250

Karta graficzna: nvdia gtx 750 Ti 2gb

Płyta główna: GIGABYTE Z77-D3H

Ram 8gb

i właśnie ten sam zasilacz co w tamtym temacie czyli Corsair VS450

 

Jeszcze wczoraj myślałem, że może procek się przegrzewa, bo podczas grania było w okolicach 55 stopni i skakało do 58. Wszedłem do BIOSA żeby sprawdzić czy nie ma na max 60 ale opcja była wyłączona. Mimo wszystko wymieniłem pastę i wyczyściłem kompa w środku ale to nic nie dało...

Ogólnie to szukam kogoś kto ogarnia ten pliczek excela i potrafiłby znaleźć w nim co się złego dzieje i stwierdzić, że to ten zasilacz nie domaga, bo nie chcę kupować nowego kiedy nie mam pewności co do tego, że ten aktualny jest wadliwy.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

p.s. Temat o którym wspominam:

 http://forum.benchmark.pl/topic/190859-komputer-wy%C5%82%C4%85cza-si%C4%99-sam-podczas-grania-w-wymagaj%C4%85ce-gry/

Link to post
Share on other sites

Ten zasilacz dla 12V ma maksymalne obciążenie:

Corsair VS450 ATX Power Supply

AC Input Rating  DC Output Rating

AC Input: 200V - 240V  DC Output  | +3.3V +5V   | +12V  |  -12V    |   +5Vsb

                                                        |                    |            |             |
Current: 5A Max Load                      | 16A    16A  |   34A   |   0.3A   |    2.5A

Maximum Combined Wattage           |    100W       | 408W |   3.6W  |  12.5W

Frequency: 47Hz - 63Hz 

Total Power: 450W

wg mnie zasilacz nie daje rady.

Edytowane przez kamyk13
Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale no nie pomogłeś mi tym postem, kopiuj-wklej tabelki, która jest na zasilaczu mi nie pomoże, stwierdzić, że to jego wina :/ Ja też stawiam na zasilacz, ale potrzebuję konkretnej informacji, że to on w pewnym momencie nie dostarcza wystarczająco mocy i komputer sie resetuje, dlatego wstawiłem ten pliczek, którego sam nie mogę ogarnąć.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ten zasilacz dla 12V ma maksymalne obciążenie:
Jakim cudem jeżeli przy wykorzystaniu PC na 90% ma zapotrzebowanie maksymalnie na 360W. Do autora- ten log zapisał się w momencie resetu? Pytam dlatego, że maksymalne zużycie prądu przez kartę jest 22W , a jednocześnie użycie procentowe rdzeni CPU waha się w granicach 80%.
Link to post
Share on other sites

Do autora- ten log zapisał się w momencie resetu? Pytam dlatego, że maksymalne zużycie prądu przez kartę jest 22W , a jednocześnie użycie procentowe rdzeni CPU waha się w granicach 80%.

 

Tak, włączyłem tą opcję, zminimalizowałem, odpaliłem grę no i komputer zgasł po kilkunastu minutach grania.

Link to post
Share on other sites

W grze ta karta powinna pobierać wartości prądu w okolicach 60W. Wejdź w panel sterowania/ opcje zasilania sprawdź jak system ustawił plan zasilania i w zależności co zastaniesz zaznacz Wysoka wydajność. Następnie Panel sterowania NVIDIA / Zarządzanie ustawieniami 3D i w oknie po prawej opcja Tryb zarządzania energią z rozwijanego menu wybierz Preferuj maksymalną wydajność.

Link to post
Share on other sites

Wymontuj jeszcze kartę, przeczyść piny karty może być spirytus i sprężonym powietrzem przedmuchaj slot karty. Wg. czujników zasilacz sprawuje się podręcznikowo najniższa wartość napięcia 12V to 11.952V. Jeżeli masz skąd pożyczyć zasilacz nawet może być 400W to można by sprawdzić kwestie sprawności układu zabezpieczeń w zasilaczu. Do sprawdzenia przełóż kartę do slotu niżej.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj właśnie czyściłem kartę z rana, a właśnie też wcześniej wpadłem na ten pomysł, z innym zasilaczem i w poniedziałek będę miał 500w do testu. 

Przed chwilą grałem w cs'a i trzy razy podczas jednego meczu mi zgasł, a pod koniec zresetował się kiedy byłem na respawnie(czyli teoretycznie w najmniej oczekiwanym miejscu, bo tam nic się dzieje, nikt się nie porusza), różnica była w tym, że komputer nie mógł się włączyć, odpalał się na sekundę i gasł i tak w kółko, jak samochód, który nie może odpalić. Pierwszy raz mi się to zdarzyło, ale wyłączyłem zasilacz na chwilę i za 3minuty mogłem już go włączyć.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak jak pisałem wcześniej, dzisiaj zmieniłem zasilacz na 500w do sprawdzenia, 4 mecze w csa i bez problemu. Wczoraj stwierdziłem, że dam odpocząć PCetowi, ale nawet podczas zwykłego przeglądania fejsa i oglądania streamów wyłączył się 2 razy...

Mimo wszystko dzięki za pomoc lonialomax :)

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...