Skocz do zawartości

Na którą konsolę gry są tańsze?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez -Tommy-,

Na którą konsolę są gry są tańsze?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę są gry są tańsze?

    • Xbox ONE
    • PS4
      0


Recommended Posts

Cześć, siostrzeniec (~12 lat) będzie kupował sobie na dniach konsolę (telewizor 32 cale HD ready 1366x768) i pyta mnie jako wujka jaką powinien wybrać.

Na szybko analizując kilka tematów widzę że nie ma sensu dyskutować o wydajności bo tu nie chodzi o benchamrki, tylko o granie. Ekskluzywy też nie są argumentem, bo ani na jednej konsoli ani na drugiej nic nam nie mówią tytuły, więc zarówno jedna jak i druga wydaje się atrakcyjna.

Dzieciak ma tylko mamę więc wiem że będzie ciężko z kasą na gry, będzie musiał je kupować za to co uskłada.

Dlatego to będzie argumentem decydującym, gdzie ogólnie gry są tańsze?

Zakładam że tuż po premierze to jednakowo, ale z czasem może szybciej tanieją na konkretnej platformie? Może na którąś konsolę są częściej "promocje" i wyprzedaże gier? Na rynku wtórnym gdzie jest taniej? To co mi się spodobało to "EA access" na xbox One, za 80 zł rocznie jest kilka fajnych gier dla niego.

Jeżeli to istotne to wiem że będzie dużo grał w FIFĘ.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, te informacje są dostępne na wyciągnięcie reki. 

Weź pięć gier w które młody będzie grać i porównaj ceny, poza tym jak wspomniałeś EA Access za 80 PLN a w tym jest przecież Fifa - problem raczej rozwiązany?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mówimy o kupnie na własność to ceny prawie identyczne. Lecz konsole się kupuje dla gier a nie cen. Ja miałem kupić One S ale tam nie ma w co grać, no może Forza reszta dla mnie lipa, a na PS 4 to już mam w co grać.
DriveClub, GT wychodzi, TLoU, Uncharted 4 oraz poprzednie wersje, God of War, Crash także ma się pojawić. Więc pamiętaj wybierz jakie gry do Ciebie przemawiają. Tak jak to ja zrobiłem, i w finale jestem szczęśliwym posiadaczem Sony Playstation Slim 1TB plus gry.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

 

 

Lecz konsole się kupuje dla gier a nie cen

 

W przypadku, gdy pieniądze stają się ograniczeniem rozumiem, że to może być decydujący czynnik.

Chłopak ma 12 lat, nigdy nie miał konsoli, więc będzie "zajarany" praktycznie każdym tytułem.

 

 

 

Ekskluzywy też nie są argumentem,

 

Poza tym, dość istotne zdanie.

 

 

 

One S ale tam nie ma w co grać

 

Twoim zdaniem nie ma, moim natomiast konsola ma parę fajnych gier (PLUS multiplatformy

Forza

Gears of War 

Halo 

Dead Rising 

 

 

Podlicz sobie również koszt zakupu gier w EA Access, 

UFC

Mirrors Edge 

Mass Effect-y 

GW2

SSX

NFS

NBA

FIFA

PGA

NHL

BF Hardline

BF4

Dead Space 

Dragon Age 

TitanFall 

Madden

Battlefront

BF BC

BF3

Skate

 

Za 80PLN masz grania i grania.

 

 

 

ma się pojawić

 

 

wychodzi

 

Proszę Cię...

 

 

 

God of War

Remaster

 

 

DriveClub

Forza jest znacznie lepsza

 

 

PS4 jest znacznie bardziej popularna, zgadzam się ale czy lepsza (w przypadku autora)

Link to post
Share on other sites

ja posiadam w domu obie konsole i bardziej skłaniał bym się ku xboxa bo

1.EA Access dużo gier za niewielkie pieniądze

2.wsteczna kompatybilność (pasują gry ze 360)

3.co miesiąc mając wykupionego golda (którego trzeba mieć by grać przez neta) możemy ściągnąć 3 -4 gry za darmo w prezencie

4.dużo leprze pady (według mnie)

5.jak ma dużo grać w fife to jeszcze na plus że na xboxie są karty legend np: pele

Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo za dotychczasowe posty. Mam nadzieję że @@dodo i @@kamil_18_19, nie będziecie robić burzy na temat ekskluzywów i wyższości jednej konsoli nad drugą.

Z tego co widzę fifa 17 nie wchodzi w EA access więc to będzie jedyny pewny zakup, albo na Xboxa albo na PS.

 

 

Weź pięć gier w które młody będzie grać

Jeszcze właśnie nie wiemy w co będzie chciał grać(oprócz fify), "gust" i preferencje w grach dopiero się okażą u tego młodego człowieka. Młody kupując (szacuję 2-3 gry w roku) będzie oglądał każdą złotówkę ze wszystkich stron przy wyborze i cena na pewno będzie ważnym czynnikiem. Bo szkoda będzie mu pewnie wydać na premierową grę 250 zł. Przy grach będziemy jeszcze zwracać uwagę na PEGI i w wyjątkowych przypadkach (po analizie dorosłego) będzie mógł zagrać myślę w max PEGI16 więc tytuły

 

TLoU, Uncharted 4 oraz poprzednie wersje, God of War
raczej nie będą dostępne. (może ewentualnie Uncharted 4)

 

 

3.co miesiąc mając wykupionego golda (którego trzeba mieć by grać przez neta) możemy ściągnąć 3 -4 gry za darmo w prezencie

Czy te gry są ściągane na stałe czy tylko na miesiąc? Nie wiedziałem że trzeba coś mieć do grania online, a to jest ~250zł rocznie :-/

Czy na ps4 też trzeba coś wykupić żeby grać np w fifę onlie?

Link to post
Share on other sites
Czy te gry są ściągane na stałe czy tylko na miesiąc? Nie wiedziałem że trzeba coś mieć do grania online, a to jest ~250zł rocznie :-/

 

 

te gry są na stałe więc płacąc 200-240 zyskujesz ok 30-40 gier na stałe

 

co do ps 4 też trzeba wykupić abonament

Edytowane przez menczyciel1945
Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo za dotychczasowe posty. Mam nadzieję że @@dodo i @@kamil_18_19, nie będziecie robić burzy na temat ekskluzywów i wyższości jednej konsoli nad drugą.

Z tego co widzę fifa 17 nie wchodzi w EA access więc to będzie jedyny pewny zakup, albo na Xboxa albo na PS.

 

 

Jeszcze właśnie nie wiemy w co będzie chciał grać(oprócz fify), "gust" i preferencje w grach dopiero się okażą u tego młodego człowieka. Młody kupując (szacuję 2-3 gry w roku) będzie oglądał każdą złotówkę ze wszystkich stron przy wyborze i cena na pewno będzie ważnym czynnikiem. Bo szkoda będzie mu pewnie wydać na premierową grę 250 zł. Przy grach będziemy jeszcze zwracać uwagę na PEGI i w wyjątkowych przypadkach (po analizie dorosłego) będzie mógł zagrać myślę w max PEGI16 więc tytuły

 

raczej nie będą dostępne. (może ewentualnie Uncharted 4)

 

 

Czy te gry są ściągane na stałe czy tylko na miesiąc? Nie wiedziałem że trzeba coś mieć do grania online, a to jest ~250zł rocznie :-/

Czy na ps4 też trzeba coś wykupić żeby grać np w fifę onlie?

Jejku po raz pierwszy widzę rodzica, który korzysta z PEGI u mnie w mieście jak mamusi takiej jednej zwróciłem uwagę, że jej 13 latek ciska w GTA 5 i jest  uhahany to jej koleżanka gdzie jej syn chodzi razem z nim mnie skwitowało a co tam niech się uczą. Eeee czego zabijania, tortur Trevora?, encyklopedii wulgaryzmów.  

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

xbox one ma bardzo często tańsze cyfrówki

jeśli dołożyć usługi jak EA Access i gry z Golda które kładą te z PS+ (i dostajesz 4 co miesiąc) oraz niebawem usługa Abonamentowa Xbox Game Pass która zapewni dostęp do 100 gier

 

to nawet nie ma co porównywać

 

Xbox tańszy 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Do EA access też gry cały czas dochodzą i zapewne nie długo trafi tam fifa17 bo ostatnio była na nią przecena w sklepach.. Co do dylematu która konsolę wybrać, to najlepiej niech wybierze taką jaką mają jego koledzy, zawsze się można wtedy grami wymienić, ale jak pod tym kontem nie rozważycie, to więcej oferuje Xbox za mniej. Są też różne portale gdzie gry z drugiej ręki można kupić taniej gamertrade, allegro, olx, cdkeys.com (tam są fajne promocje na cyfrowe gry.) Jak będziecie wybierać konsole to dysk minimum 1 Tb, bo miejsce szybko się kurczy

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Witam,

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ankieta i głosy w temacie nie pozostawiają wątpliwości - upraszczając i uogólniając gry na Xbox ONE są "tańsze". Czyli za mniejsze pieniądze będzie można pograć w większą ilość tytułów.

Żeby nikogo nie urazić zaznaczam że nadal nie rozpatrywaliśmy tutaj gdzie są ciekawsze exclusive games.

Ja oczywiście siostrzeńcowi rekomendowałem Xboxa na podstawie waszej pomocy.

 

 

Co do dylematu która konsolę wybrać, to najlepiej niech wybierze taką jaką mają jego koledzy, zawsze się można wtedy grami wymienić

Ale młody wybrał PS4, bo 2 kolegów ma. I mimo że nie było wcześniej wyżej zacytowanej wypowiedzi to też jest dobry argument.

Link to post
Share on other sites

Na ps4 można się też dzielić cyfriwymi grami lub kupować w kilku jedna grę i się nią dzielić, do końca nie wiem jak to działa ale wiem że tak ludzie robią. Wiec grę za 250 zł kupuje się na połowę więc koszt znacznie niższy. Zresztą też na xbox spokojnie dwie osoby mogą tak robić.

 

 

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...