Skocz do zawartości

Uniwersalny komputer do 8000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gra: 40%, Projekty: (Dialux,AutoCad,Solidworks)30%, Film/Internet: 30% 
  • Maksymalna kwota : 8000zł z monitorem
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : kwiecień-maj
  • Których części potrzebuję : cały zestaw
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : TAK - w normalnym zakresie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : brak
  • Specjalne wymagania : optymalizacja kosztów do osiągów
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/xD9BwA/
  • Inne : myślałem o takim monitorze http://www.lg.com/pl/monitory/lg-24MP88HV, ale jak najbardziej wysłucham waszych opini 

Proszę o pomoc w złożeniu dobrego komputera, ponieważ nie mam w tym doświadczenia, a ilość otwartych kart i pochłanianego tekstu już mnie przeraża. Dodatkowo na wielu stronach są napisane głupoty i dodatkowo należy dokonywać selekcji bzdur od rzetelnych informacji, dlatego proszę też tylko o rzetelne podpowiedzi - jeśli wiesz to każda informacja jest na wagę złota, a jeśli Ci się wydaje to lepiej nie pisz. 

 

Chciałbym dokonać przemyślanego zakupu. Dlatego ważna dla mnie jest kompatybilność podzespołów, pasowność części tj: 

 

  • obudowa musi pomieścić wszystkie podzespoły
  • chcę dobrać zasilacz który obsłuży kartę graficzną i nie będzie żyłował osiągów całego seta
  • ważna dla mnie jest kultura pracy(głośność, a także temperatura pracy) oraz estetyczny wygląd 
  • chciałbym żeby to był komputer na kilka lat

Jeśli piszę jakieś głupoty to przyjmuję konstruktywną krytykę i proszę o wysublimowane reprymendy. 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Własna propozycja zestawu : http://www.morele.ne...ry/info/xD9BwA/

Zasilacze 430,530,630w są mało stabilne. Obejrzyj testy, sam się przekonasz.
Obudowa raczej do tańszych "budowli", średnio opłacalne ramy.

Coś preferujesz? Daną markę, ma wyglądać, dużo jakiś kolorów etc? 
Link to post
Share on other sites

Najbardziej w tym wszystkim boli mnie ten monitor. Zestaw za 7000 zł pod szkiełko 24 cale FullHD

Napęd potrzebny ? 

Jakiego rodzaju gry preferujesz ? 

 

Póki co jeszcze tak trochę w ciemno 

 

1 x  Intel Core i7-7700K /4.2GHz, 8MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI Z270 Tomahawk /intel Z270, LGA1151/ 1 x  ZOTAC GeForce GTX1080 8GB DDR5 256bit (1733/10010) 1 x  NZXT Source S340 (czarna) 1 x  Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black 1 x  GoodRam Iridium PRO 480GB SATA3 (560/535MB/s) MLC 1 x  Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny 1 x  SilentiumPC Grandis 2 XE1436

 

6789 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Przeskakujesz na i7 co przy renderze 3D się przyda. Dodatkowo masz spokój z CPU na długie lata. Mimo tego, w tym samym budżecie masz nadal GTX 1080. Pamięci 3000 MHz, zdecydowanie lepszy zasilacz z lepszą kulturą pracy i 10 latami gwary. Lepiej wykonana obudowa z piwnicą na zasilacz oraz okablowanie. Chłodzenie z dwoma wentylatorami. Wracając do GPU. Po rejestracji na stronie dostajesz 5 lat gwary. Tyle samo masz na Iridium Pro. Teraz pod tak wydajny zestaw warto pomyśleć o monitorze WQHD na IPS. Pod FullHD będzie to lekki przerost jeżeli chodzi o wydajność. Za ~ 1500 zł masz 27 cali WQHD na IPS 60 Hz i raczej ku takiemu monitorowi bym się skłaniał do takiego zestawu. Chociażby AOC Q2781PQ / BenQ GW2765HT

 

Chyba, że preferujesz bardzo szybkie gry i jesteś w stanie poświęcić jakość obrazu dla lepszej płynności. Wtedy za ~ 1100 zł FullHD 144 Hz na TN albo w okolicach 2000 zł, WQHD 165 Hz TN z G-Sync

Link to post
Share on other sites

Myślę, że monitor 24" IPS wystarczy. W szczególności ze będę planował w przyszłości pod telewizor podłączyć na matrycy IPS. Ale to gdzieś za rok, jak zmienię mieszkanie. Oczywiście wezmę pod uwagę monitor 27", ale tak jak wspomniałem nie monitor jest dla mnie priorytetem, a wydajność i kompatybilność samego PC. Dlatego jeśli można to poproszę o jakis konkretny model 24" oraz 27"

 

Zależy mi na wyważeniu kolorystyki i oświetlenia. Żeby nie przedobrzyć, bo można bardzo szybko przejść do kiczu.

Btw. Bardzo ładna obudowa - mój faworyt ;) . Napęd...hmm.... Nie pamietam kiedy ostatnio uzywałem, ale nie będę miał w domu żadnego urządzenia na DVD, zatem na wszelki wypadek.

 

Dlaczego taka karta graficzna tj. nie Amp extreme? Nie kwestionuję, tylko proszę o uzasadnienie.

Myślę, że monitor 24" IPS wystarczy. W szczególności ze będę planował w przyszłości pod telewizor podłączyć na matrycy IPS. Ale to gdzieś za rok, jak zmienię mieszkanie. Oczywiście wezmę pod uwagę monitor 27", ale tak jak wspomniałem nie monitor jest dla mnie priorytetem, a wydajność i kompatybilność samego PC. Dlatego jeśli można to poproszę o jakis konkretny model 24" oraz 27"

 

Zależy mi na wyważeniu kolorystyki i oświetlenia. Żeby nie przedobrzyć, bo można bardzo szybko przejść do kiczu.

Btw. Bardzo ładna obudowa - mój faworyt ;) . Napęd...hmm.... Nie pamietam kiedy ostatnio uzywałem, ale nie będę miał w domu żadnego urządzenia na DVD, zatem na wszelki wypadek.

 

Dlaczego taka karta graficzna ? Nie kwestionuję, tylko proszę o uzasadnienie.

Edytowane przez baros09
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim cena a i w testach dobrze wypada. Konkurencyjnie w zbliżonej cenie jest Gainward Pheonix ale tutaj tylko 2 lata gwarancji względem 5 lat u ZOTAC po rejestracji produktu na stronie producenta.

 

 

 

. Dlatego jeśli można to poproszę o jakis konkretny model 24" oraz 27"

 

 

Mimo wszystko skłaniałby się tutaj ku 27 calom WQHD na IPS. Propozycje masz podane wyżej. 


 

 

Napęd...hmm.... Nie pamietam kiedy ostatnio uzywałem, ale nie będę miał w domu żadnego urządzenia na DVD, zatem na wszelki wypadek.

 

Pod NZXT 340 tylko napęd zewnętrzny. Brak zatoki.  


 

 

Zależy mi na wyważeniu kolorystyki i oświetlenia

 

Mówisz tutaj o podświetleniu wnętrza ? Jeżeli tak, to walnij sobie mobo na Gigabyte GA-Z270X-Ultra Gaming


Dziś już to przerabiałem. Miłe dla oka podświetlenie LED RGB sterowane z poziomu softu 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/239557-komputer-za-4000zł-do-gier/?p=2336402

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim cena a i w testach dobrze wypada. Konkurencyjnie w zbliżonej cenie jest Gainward Pheonix ale tutaj tylko 2 lata gwarancji względem 5 lat u ZOTAC po rejestracji produktu na stronie producenta.

 

 

 

Powiem tak: wolę nie zaoszczędzać jakimś kosztem, jeśli coś to tylko unikać zbędnych kosztów. Dlatego jeżeli użycie innej karty graficznej jest jak najbardziej zasadne, to wolę się miesiąc wstrzymać i zarobić niż potem żałować. |

Link to post
Share on other sites

Nie jest. Obecnie GTX 1080 przechodzi rewolucje cenowe. Ten ZOTAC nie tak dawno też kosztował w okolicach 3000 zł. 


Możesz zerknąć na Palita Jetstream / GameRock. Trochę droższe, bardzo dobre chłodzenia.


Choć wróć. Z tym modelem ZOTAC widzę, że jakiś problem z rejestracją na stronie producenta.

 

"This card is sold to only system Integrators, Extended warranty is not applicable for this card."

 

To można przeskakiwać na ciut droższego Palita. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie jest. Obecnie GTX 1080 przechodzi rewolucje cenowe. Ten ZOTAC nie tak dawno też kosztował w okolicach 3000 zł. 

Możesz zerknąć na Palita Jetstream / GameRock. Trochę droższe, bardzo dobre chłodzenia.

Choć wróć. Z tym modelem ZOTAC widzę, że jakiś problem z rejestracją na stronie producenta.

 

"This card is sold to only system Integrators, Extended warranty is not applicable for this card."

 

To można przeskakiwać na ciut droższego Palita. 

 

A jest sens się cofać do 1070?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...