Skocz do zawartości

Kontroler Obrotów wentylatorów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DestinyPL,

Recommended Posts

Witam mam pytanie otóż planuje kupno obudowy be quiet ! base 800 jako iż w obudowie dołączone są 3 wentylatory  1 120mm i 2 140mm a w obudowie nie ma wbudowanego kontrolera obrotów, potrzebuje porady dotyczącej kupna jakiegoś taniego z 4 wejściami 4 pin+3pin max 100zł. Czy znajdę gdzieś jakiś w takiej cenie ? Jeśli napisałem w złym temacie to przepraszam z góry :].

Edytowane przez DestinyPL
Link to post
Share on other sites

Na tej płycie masz "Fan Xpert 3 Za pomocą pięciu dwufunkcyjnych (4/3 styki, PWM/DC) złączy wentylatora i pięciu czujników temperatury na płycie, Fan Xpert 3 upewnia się, że każdy wentylator uzyskuje idealną równowagę skuteczności chłodzenia i niskiego poziomu hałasu. Z170 Pro Gaming ma też gniazdo rozszerzenia wentylatora (EXT) do szybkiej i prostej rozbudowy systemu wentylacji."

Może Asus daje jakiś programik do regulacji obrotów?

Link to post
Share on other sites

Zupełnie mi wypadła płyta główna i wejścia pod wentylatory na niej z tego co się rozejrzałem na niej jest 6 wejść pod różne wentylatory

cha_fan 1-3 to wiadomo pod wentylatory z obudowy

cpu_fan-pod procesor

cpu_opt-pod dodatkowy wentylator/pompke lc

ext_fan- pod kartę rozszerzeń

A bardziej mi chodził też o to czy znajdę jakiś fajny kontroler jak dokupię sobie w przyszłości jakiś 1 dodatkowy to go nie mam gdzie wpiąć ;/ + nie jestem pewien czy ten 120mm z tyłu Pure Wings 2 nie jest 3-pinowy a na płycie mam wejścia 4 pinowe (tak wiem można przejściówkę ale jak bym miał kontroler to bym sobie tylko go podpiął).

 

Taki jak kolega zasugerował Grid+ v2 byłby git ale niestety troszkę cenę przekracza ;/.

Edytowane przez DestinyPL
Link to post
Share on other sites

 

 

+ nie jestem pewien czy ten 120mm z tyłu Pure Wings 2 nie jest 3-pinowy a na płycie mam wejścia 4 pinowe
 

 

Bez problemu go podłączysz pod płytę główną.

 

Gdybyś chciał to mogę Ci sprzedać mój kontroler obrotów wentylatorów ponieważ moja obudowa ma wbudowany :).

 

Takie coś: http://www.ceneo.pl/29109110;0280-0.htm#tab=click_scroll

 

120 zł z przesyłką na mój koszt.

 

Jak coś to PW.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...