Skocz do zawartości

Wątpliwosci dot. zestawu w cenie 2500zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Zbrodnik,

Recommended Posts



  • Zastosowanie komputera : Gry.
  • Maksymalna kwota : 2500zł.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Prawdopodobnie tym tygodniu.
  • Których części potrzebuję : Cała buda.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 IPS LED 24EA53.
  • Specjalne wymagania : Brak.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu : https://www.morele.net/inventory/info/LvqG07/
  • Inne : Prosiłbym o podanie stosunkowo taniej obudowy, która zmiesci sie w cenie. Mam rowniez dylemat odnosnie karty graficznej. Czy w tym przedziale cenowym jest może zamiennik dla wyżej wymienionego modelu? Wątpliwosci budzi we mnie rowniez ilosc VR pamieci, mianowicie 2gb. Ogladajac benchmarki gier, ktore mnie interesuja nie zauwazylem gorszych wyników w porównaniu do wersji 4gb. Zaznaczam tez, ze nie mam nic przeciwko niekorzystaniu z AA, czy innych post procesów, jak z obniżeniem grafiki do High a niektórych opcji nawet do Medium przy rozdziałce full hd. Interesują mnie gry RPG typu Wiedźmin 3, Shadow Of Mordor, Fallout 4 etc. Czy podany przeze mnie zestaw jest kompatybilny? Czy nie bedzie problemów z chłodzeniem? Jaka jest roznica pomiedzy procesorem i5 6400 a 6402 i czy jest ona znaczaca?

Edytowane przez Zbrodnik
Link to post
Share on other sites

Autorowi zależy na 50-60 fpsach przy ustawieniach high/very-high z wyłączonymi zasobożernymi opcjami takimi jak Hairworks, AA etc. przy wyżej wymienionych grach w full hd. Kompletnie nie zależy mi na 60+ fpsach czy na ustawieniach ultra. W takim wypadku brać gtx 960 2gb, czy dozbierać na 4gb lub ew. poczekać jeszcze jakis czas i kupić rx 470 4gb, polecaną w kilku tematach na tym forum? Wiadomo, co lepsze i ze dozbierac 2 stówki to nie az taki problem. Jednak prosze o rozpatrzenie tego w kontekscie 1 zdania w ów poscie.

Edytowane przez Zbrodnik
Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że w wielu grach rzeczywiście 2 gb a 4gb to żadna różnica. Zdarzają jednak kwiatki jak shadow of mordor, gdzie gra jest bardzo zasobożerna na vram.

 

Rx 470 jest na morele od sapphire za 1000zł. Zdecydowanie pozwoliłaby Ci na wyższy fps/ustawienia. W takiej cenie to dobry wybór.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Prawie ostatecznie stanęło na https://www.morele.n...ry/info/6EwY1l/ czy podana obudowa będzie w porządku i wszystko pomiesci, czy lepiej wybrać początkową opcje czyli https://www.morele.n...-spc143-773732/ Estetcznie z zewnątrz przemawia do mnie gladius, z róznic dostrzegam jedynie 2 wiatraki w gladiusie w porównaniu do 1 w Regnum. Może jednak cos przeoczyłem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...