Skocz do zawartości

2 pytania o narzędzia w Gimpie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez doman18,

Recommended Posts

  • Rozwiązanie

1. Rozumiem że te elementy nadal masz na osobnych warstwach? Nie ma czegoś takiego co wyrównuje światło na warstwach bo program przecież nie wie jakie autor chce uzyskać efekty. Do światła masz w menu "Kolory" 3 pozycje "Poziomy", "Jasność i Kontrast" i "Krzywe" i mniej więcej w tej kolejności należy je używać. Krzywe tylko wtedy gdy masz bardzo dużą różnicę światła między jednym miejscem fotografii a drugim. Ale nawet jak wyrównasz jasność to jeszcze pozostaje barwa która jest trudniejsza do ustawienia. Barwę ustawia się przez Barwa i Nasycenie lub przez Balans Kolorów. Możesz też przez krzywe wybierając odpowiedni kanał koloru ale to wymaga trochę doświadczenia i wprawy. 

2. To zależy.

Jeżeli masz kilka warstw na sobie które chcesz scalić w jedną to klikasz prawym na jedną z warstw (tą sąsiadującą wyżej) i masz tam "połącz w dół". A jak chcesz od razu wszystkie połączyć to  "Obraz" -> "Spłaszcz Obraz". Jak eksportujesz do plików bez warstw (jpg, png, bmp itp) to nie musisz spłaszczać bo samo ci spłaszczy eksportowany obraz.

Natomiast jeżeli chodzi ci o sklejenie brzegami jakiś obraz (np. panoramy) no to najpierw musisz sobie obszar obrazu powiększyć ("Obraz" -> Wymiary płótna) tak żeby ci się zmieściły wszystkie warstwy obok siebie. Rozmieszczasz je odpowiednio żeby pasowały, a później jeżeli po dopasowaniu zostają ci jakieś luki po brzegach to bierzesz Kadrowanie (ikonka skalpela w narzędziach) i odcinasz brzegi wyrównując cały obszar obrazu.

Edytowane przez doman18
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1.Wyciąłem elementy z różnych zdjęć i wstawiłem je na jedno docelowe zdjęcię i próbowałem na tych elementach uzyskać takie światło jak na zdjęciu docelowym, żeby nie było różnic

 

2. Chciałem zrobić tak aby 3 obrazki były od lewej do prawej jako jedno zdjęcie :)

 

Ford Ka - Słońce - Dr. Dre

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...