Skocz do zawartości

Antywirus GData i neostrada


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez rebus,

Recommended Posts

Cześć.

Od dwóch tygodni na nowym laptopie (Acer Predator G9-791 z Windows 10 Home) zainstalowałem pełną wersję GData Total Protection. Jest tylko jeden problem: otóż aktualizacja sygnatur wirusów trwa kilkadziesiąt minut, podobnie jest z aktualizacją samego programu.
Napisałem do pomocy technicznej GData - i odpisano mi (zachowuję oryginalną pisownię):

zalecam zgloszenie problemuw firmie Orange. Stwierdzono, że wprowadzone zmiany w filtrowaniu dostarczanego dostępu do Intenetu powoduje ograniczeniu transferu pobierania aktualizacji baz sygnatur wirusów programów G DATA, co zgłosiliśmy.

Wprowadzenie poniższych zmian w ustaiweniach programu może wpłynąć na poprawę szybkości pobierania sygnatur:

Proszę uruchomić program G DATA i wejść w ustawienia (CTRL + O) -> AntiVirus -> Aktualizacje -> Ustawienia Internetu. Proszę zaznaczyć opcje Skorzystaj z serwera Proxy. W polu adres proszę wprowadzić:
w3cache.tpsa.pl
W polu port proszę wpisać: 8080
Po zastosowaniu zmian prędkość pobierani aktualizacji powinna być prawidłowa.


Zastosowałem się do zaleceń, wpisałem to, co mi napisano, wysłałem też maila do Orange (przedwczoraj, mają czas do 30 dni na odpowiedź, więc pewnie jeszcze trochę poczekam).
Niestety zalecenia pomocy technicznej GData nie pomogły. Nadal aktualizacja bazy wirusów trwa około 30 minut, co jest nieco wkurzające. Miejsce, w którym wpisałem sugestie pomocy technicznej GData, wygląda tak:

http://imgur.com/1JIssJk

Napisałem ponownie do pomocy technicznej GData, czy może trzeba coś wpisać w polu "Użytkownik" i "Hasło" - ale już mi na mojego maila nie odpisano :-(

Może wiecie co zrobić, żeby aktualizacja bazy wirusów nie trwała tak niemiłosiernie długo?!

 

Czy jeśli nie będzie rozwiązania problemu - mógłbym żądać od GData zwrotu kasy z powodu tak długiej aktualizacji? Może by można było uznać to za wadę ukrytą...? Czy w przypadku antywirusów istnieje coś takiego jak rękojmia? Teoretycznie chyba tak...

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki masz net dokładnie. Czy używasz ipv4 czy ipv6. W orange z ipv6 spotkałem problemy z połączeniami (bardzo długie oczekiwanie na otwarcie strony np Wikipedia). Wystarczyło w loginie do netu (w ustawieniach routera) usunąć końcówkę ipv6 oraz w ustawieniach karty sieciowej odznaczyć ipv6. Dzięki temu problemy znikały a prędkość została bez zmian.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jest ipv4.

Po kilku e-mailach do G Data oraz Orange - i wzajemnym wskazywaniu, że problem leży w zakresie albo G Data albo Orange - pomoc techniczna G Data przysłała mi dziś takiego e-maila:

Dzień dobry,
po wejściu w Ustawienia programu>AntiVirus>Aktualizacje należy nacisnąć przycisk "Ustawienia Internetu". Tu proszę zmienić Region z Europa na jedną z poniższych opcji:
1. Ameryka Północna
2. Ameryka Południowa
3. Azja(Japonia)
Następnie proszę uruchomić aktualizacje programu G DATA
.

No i wreszcie pomogło. Aktualizacja bazy wirusów z kilkudziesięciu minut skróciła się do niecałych 3 minut. Już nie wnikam, dlaczego trzeba wybrać inny niż Europa region - ważne, że działa. Szkoda tylko, że pomoc techniczna G Data tak długo szukała rozwiązania (a może to Orange skontaktowało się z G Data - bo zgłaszałem ten problem do Orange na kilka sposobów, bo oprócz infolinii również ze strony www.cert.orange.pl oraz mailowo na bok@orange.pl).

Problem więc został rozwiązany - komuś może się przydadzą te informacje. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez rebus
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...