Skocz do zawartości

r9 290x - pracuje, czarny ekran


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BombaA,

Recommended Posts

Z tego tematu się dowiedziałem, że być może zepsułem kartę graficzną, ale wpierw opiszę problem.

 

 

Możliwe, że uwaliłeś kartę. Oby nie. Tak na przyszłość to nie podłączaj/odłączaj monitorów w trakcie pracy komputera.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/207027-problem-z-kart%C4%85-graficzn%C4%85-amd-radeon-r9-270/

Przestawiałem monitor, bez żadnych gwałtowniejszych ruchów, nie słyszałem ( nawiązując do wstępu ) nie wydaje mi się by kable od monitora się wypięły, nagle czarny ekran, karta weszła na najwyższe obroty wentylatora/chłodzenia - działała głośniej od odkurzacza - no to się rzucam na przycisk na zasilaczu, wyłączam komputer. Włączyłem go ponownie,wciąż czarny ekran, karta "pracuje" normalnie nie przegrzewa się nic, poprzeglądałem trochę internety, sprawdziłem czy może pod wpływem grawitacji karta się lekko nie wypięła czy to może kurz w gnieździe karty - nie. Podłączyłem monitor pod MOBO, monitor działa, zostawiłem kartę graficzną wpiętą i tak po 10 minutach znowu wentylator wskoczył na najwyższe obroty - tryb odkurzacza. 

Zasilacz  Fractal Design 650W Tesla R2

MOBO Asus b85m Pro 3

i5- 4460

Edytowane przez BombaA
Link to post
Share on other sites

Hmm, próbuje odpalić panel radeona, ale wyskakuje mi, że żadne sterowniki radeona nie są zainstalowane.. przeinstaluje i podłącze jeszcze raz. Oby pomogło :) dzięki. ( zainstaluje crimson 16.1 )


EDIT:

Po reinstalacji sterowników wyskoczyło mi coś takiego ( karta graficzna nie jest włożona )

http://i.imgur.com/3yqyBs0.jpg

Edytowane przez BombaA
Link to post
Share on other sites

Użyłem DDU i ściągnąłem 16.1 z hotfixem i właśnie instaluje, sprawdzę czy karta działa bez sterowników.

EDIT:

Cóż ściągnąłem najnowsza wersję sterowników i odrobinę starszą wersję sterowników i w przypadku obydwu instalacja kończy się na zainstalowaniu install managera a potem dalej nie rusza nic.Karta graficzna dalej nie współpracuje - czarny obraz.

EDIT 2:

Tryb awaryjny, bez sterowników - czarny ekran ( niema nawet ekranu BIOSu )

Edytowane przez BombaA
Link to post
Share on other sites

Nie ma w ogóle obrazu?

Jeśli tak to odetnij całkowicie zasilanie, naciśnij parę razy włącznik komputera na sucho. Podlącz z powrotem komputer do źródła zasilania i włącz jeszcze raz, powinno zadziałać. 

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wypowiedzi jutro zajmę się wprowadzaniem w życie wszystkich waszych rad, podłącze kartę w innym komputerze i w swoim podłączę inną kartę graficzną i będzie wiadomo, prawdopodobieństwo na zakurzony slot też jest całkiem wysokie, skocze po sprężone powietrze do sklepu :P. Mi się wydaje, że to wina MOBO ( mam nadzieje bo nie mam gwarancji na karte :D ) ze względu na błędy jakie mi wyskakiwały przy zabawie ze sterownikami jak i faktem, że system normalnie się ładuje tylko nie mam obrazu a słyszę dźwięk powitalny windowsa.

Edytowane przez BombaA
Link to post
Share on other sites

Ja mam raz tak, że system się ładuje ale nie ma obrazu na monitorze(zawsze po wielu próbach restartów z zawieszonej Windy, wtedy musze odciąć całkowicie zasilanie), a innym razem po prostu zwiecha i czarny ekran przed ekranem logowania. Też myślałem, ze to wina Mobo, potem myślałem, że może jednak zasilacz, milion razy czyściłem slot, w końcu okazało się, że to sterowniki mają problem.

 

Jak dasz radę to zanim będziesz przekładac kartę, zobacz czy działa Ci pod Linuxem wszystko jak powinno, jak tak to masz to samo co ja na 99%.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Nie, ale widzę, że nalegasz więc jeszcze z Linuxem spróbuje no i UEFI z'update'uje bo z tego co wygooglowałem na wielu stronach polecali te opcje ponadto jutro grubo pokombinuje, bo wielu osobom pomogło wiele różnych rozwiązań w stylu prze-taktowanie pamięci karty..

Komputer nawet nie widzi karty czy to w UEFI czy to na GPU-Z. Nie widzę sensu w kombinowaniu, do naprawy oddam.

Edytowane przez BombaA
Link to post
Share on other sites

Odłączałeś wtyczkę od zasilacza z kontaktu, ponaciskałes parę razy przycisk power, żeby na pewno wszystko rozładować? Mialem to samo po kilku próbach włączania - brak obrazu na obu monitorach. Dopiero jak to zrobiłem obraz na karcie znów się pojawił.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Podepnę się bo problem podobny i chciałbym zasięgnąć informacji. A mianowicie czarny ekran. Po rozkręceniu i zdjęciu pleców zauważyłem coś takiego: https://scr.hu/gmJrM8 . Oczywiście kartę wyczyściłem, założyłem nową pastę DC1.

Gdy wsadzi się drugą kartę wszystko gra. Czy ewentualne wygrzanie jest wskazane?

 

Dodatkowo prosiłbym o "zlokalizowanie" biosu: https://scr.hu/ALGo7V bo nie mogę znaleźć. Spróbuję wgrać bios , przestawiłem switcha z 2 na 1 (oryginalnie była w poz. 2). Dziękuję za wszelkie wskazówki

 

Założyłem nowy temat.

Edytowane przez vivaldi2004
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...