Skocz do zawartości

Windows 10 Polski pakiet językowy - błąd przy instalacji


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zenyo,

Recommended Posts

Witam i pozdrawiam forumowiczów!

 

Zainstalowałem świeżego Windowsa 10 Pro x64 ENG i mam problem z pobraniem, i instalacją polskiego pakietu językowego. Nie ma przy tym żadnego kodu błędu, tylko nazwa kodowa aktualizacji - KB3146014, a co ciekawe jest to to pokazane jako plik z programu Windows Technical Preview, co sugeruje, że jest on przeznaczony dla uczestników Windows Insider, nie normalnego użytkownika (jeżeli dobrze pamiętam).

 

Zna ktoś może powód takowego błędu, lub stronę z której pobiorę kompatybilny pakiet językowy?

 

PS. System nie został jeszcze aktywowany.

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie ten sam problem. Pobierałem language pack wczoraj i dziś kilkanaście razy, uaktualniłem system. I wciąż to samo - 

"Polish Language Pack - Windows Technical Preview for x64-based Systems - (KB3146014) [pl-PL_LP] Failed to instal"  Również czekam aż ktoś wyjaśni w czym rzecz...

Link to post
Share on other sites

Grzebałem trochę po internecie i znalazłem jedynie parę (3-4) niemieckojęzyczne strony, a tam brak działającego rozwiązania... Spróbuję skorzystać z tego programu Insider i dam znać potem.

 

Ah, i zapomniałbym dodać, że jeszcze jakiś tydzień temu (inny komputer) nie było takiego problemu.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Miałem ten sam problem. Poguglałem trochę i znalazłem paczki PL w formacie .cab. Instalujemy przez "Uruchom" -> lpksetup  

Potem jeszce trzeba go "uaktywnić" w Panelu sterowania -> Język

 

Windows 10 build 10586 32 bit:

http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2015/11/lp_698585fa7a9b499ec095b56c77f8c226ee07852a.cab

 

Windows 10 build 10586 64 bit:

http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/software/updt/2015/11/lp_8a8e94abfe477bd7c362a2cc7f656082033309c1.cab

Edytowane przez zenyo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam "wielkość" Zenya... Od siebie dodaję niejako uzupełniająco opis procedury by Windows do linków Zenya - działa SUPER

https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc748922%28v=ws.10%29.aspx

 

zastosowałem się do fragmentu (po pobraniu pliku z linków Zenya)

 

-------------------CYT----------------------

  1. Install Windows.
  2. Copy the language pack to an accessible location in the installed Windows operating system.
  3. Run Lpksetup in one of the following ways:
    • At a command prompt, run lpksetup.
      The Install or Uninstall Display Languages window appears. Follow the on-screen instructions to add a language pack.

 

--------------KONIEC CYT---------------

 

Aby przywołać "comand prompt" - bo diabli wiedzą gdzie go szukać w tym diabelstwie w10 - wpisz w lupę w pasku po lewej (o ile usiłujecie spolszczyć ang wersję win10) właśnie    comand promp. Po spolszczeniu plik ten będzie nazywał się już "wiersz polecenia"  - albo wcisnąć znak okienka w klawiaturze + X i tam odszukać i kliknąć "comand promt" w ang wersji językowej...

 

Sama zamiana pakietu trwa około 10 - 15 min. Później trzeba jeszcze jak pisze ZENYO przejść do "panelu sterownia" (contr panel w ang wersji językowej) znaleźć tam "language" i wybrać pl go jako domyślny w menu po prawej. Teraz wylogowanie i... mamy WINDĘ po Polsku. Dzięki Zenyo!

Edytowane przez ZeitGeist1
Link to post
Share on other sites

U mnie to samo. Niestety. Próbowałem każdej możliwej metody. Jakieś pomysły?

 

Z tym, że ja próbuję zmienić z polskiego na angielski. 

 

Windows 10 Home, wersja BOX. 

 

A próbowałeś może aktualizować sterowniki? Wiem, że brzmi to absurdalnie, ale na początku nie mogłem nawet zacząć pobierać paczki za pomocą W. Update dopóki nie zaktualizowałem sterowników. I warto będzie sprawdzić czy wyłączenie antywira coś pomoże, nigdy nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites

witam, koledzy ja też potrzebuje pomocy - chodzi mi o łopatologiczne wyjaśnienie jak użyć cmd - czyli krok po kroku z wierszami poleceń - nie bawiłem się tym latami i nie wiele pamiętam - mam Win10 w wersji anglojęzycznej

win update nie pomaga mi i po raz kolejny instalka pakietu jest "failed" - komputer jest po świeżej reinstalce, czysty bez zbędnych bzdur

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

witam, koledzy ja też potrzebuje pomocy - chodzi mi o łopatologiczne wyjaśnienie jak użyć cmd - czyli krok po kroku z wierszami poleceń - nie bawiłem się tym latami i nie wiele pamiętam - mam Win10 w wersji anglojęzycznej

win update nie pomaga mi i po raz kolejny instalka pakietu jest "failed" - komputer jest po świeżej reinstalce, czysty bez zbędnych bzdur

Z góry dzięki za pomoc

 

Nie musisz używać cmd do włączenia wspomnianego tutaj narzędzia. Po prostu użyj kombinacji Win + R (okno Uruchom) i tam wpisz "lpksetup" .

Link to post
Share on other sites

U mnie ta sama sytuacja co u rive666. System windows 10 Home 32bit. i paczki nie chce zainstalowac.

 

U mnie ta sama sytuacja co u rive666. System windows 10 Home 32bit. i paczki nie chce zainstalowac.
Zastosowalem sie do porad użytkownika ZeitGeist i zrobilem wedlug krokow po angielsku. Ruszyła instalka pakietu z pliku.Sprawa zalatwiona ale tylko polowicznie gdyz przetlumaczony jest tylko pasek startu i to nie do konca. Wszelkie ustawienia i menu oraz nazwy skrotow sa po angielsku.Moze tu ktos doradzi?
Link to post
Share on other sites

U mnie ta sama sytuacja co u rive666. System windows 10 Home 32bit. i paczki nie chce zainstalowac.

 

Zastosowalem sie do porad użytkownika ZeitGeist i zrobilem wedlug krokow po angielsku. Ruszyła instalka pakietu z pliku.Sprawa zalatwiona ale tylko polowicznie gdyz przetlumaczony jest tylko pasek startu i to nie do konca. Wszelkie ustawienia i menu oraz nazwy skrotow sa po angielsku.Moze tu ktos doradzi?

 

 

Sprawdź w ustawieniach Panelu Sterowania czy aby na pewno odpowiedni język jest przypisany do każdego menu itd.

 

Menu start > ustawienia > Czas i język > Język > Opcje lub/i Ustawienia zaawansowane

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Przerabiałem ten temat, świeży system i błąd przy pobieraniu pakietu. Nie dało się ani przez lpksetup ani przez dism. A rozwiązanie jest dość proste, należy zaktualizować Windows 10 do najnowszej wersji 1511 i po tym zabiegu da się pobrać i zainstalować dowolny pakiet językowy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cuseeo
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Przerabiałem ten temat, świeży system i błąd przy pobieraniu pakietu. Nie dało się ani przez lpksetup ani przez dism. A rozwiązanie jest dość proste, należy zaktualizować Windows 10 do najnowszej wersji 1511 i po tym zabiegu da się pobrać i zainstalować dowolny pakiet językowy.

 

Pozdrawiam

 

Dziwne, ponieważ sam aktualizowałem wszystko do najnowszej wersji i nie mogłem ni cholery tej paczki zmusić do działania, dopiero Zenyo mnie uratował wrzucając link do ręcznej instalacji. Może wspomniana paczka na W. Update jest do systemowej wersji 1511?

Link to post
Share on other sites
Dziwne, ponieważ sam aktualizowałem wszystko do najnowszej wersji i nie mogłem ni cholery tej paczki zmusić do działania, dopiero Zenyo mnie uratował wrzucając link do ręcznej instalacji. Może wspomniana paczka na W. Update jest do systemowej wersji 1511?

No widzisz a u mnie jego link nie pomogl dopóki nie zrobilem aktualki windows update.po niej wszystko ruszyło.

Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...