Skocz do zawartości

Xperia z3/z3 compact vs Honor 7


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ArioX,

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Zostałem poproszony o pomoc w zakupie telefonu przez tatę mojej dziewczyny i dlatego mam kilka pytań, ale najpierw:

 

  • mój budżet : ok. 1500zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Jeszcze nie wiem
  • nówka czy używka : Nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 4,5'-5,2' (Większy na pewno nie; 5,2' to max)
  • preferowany system mobilny : Android
  • do czego będę używać urządzenia : Przeciętnie
  • moje najważniejsze wymagania : Sprawny, dobrze działający GPS oraz antena; (więcej aktualnie nie pamiętam, ale jakbym dowiedział się o czymś jeszcze, to dopiszę)

Przechodząc do sedna - najbardziej pod lupę zostały wzięte telefony podane w tytule - Honor 7 i Xperie Z3. Stąd rodzi się parę pytań:

1. Czy są jakieś inne propozycje? - Xiaomi i tego typu marki raczej odpadają, bo może stereotypowo, ale nie mam zaufania, a osoba kupująca tym bardziej, więc ciężko ją namawiać.

2. Honor 7 to w zasadzie nowy telefon, a xperie już coś tam za sobą mają, więc czy "wiek" telefonu trzeba by wziąć pod uwagę?

3. Jak z nakładkami? Sam mam w domu tablet Z i po aktualizacji do Andka 5.0 trochę mu się zwolniło i to jedyne co jestem w stanie powiedzieć o oprogramowaniu Sony. Z Honorem i z ichniejszą nakładką nie miałem do czynienia więc też ciężko mi się wypowiedzieć. - Oby dwie działają płynnie itd?

4. Czy są jeszcze jakieś kwestie na które powinniśmy zwrócić uwagę?

5. Oczywiście to co w szablonie - co z jakościami rozmów i GPS'a?

Link to post
Share on other sites

 

 

Xiaomi i tego typu marki raczej odpadają
to i Huawei powinno odpaść bo jest tak samo "tego typu marką". Xiaomi jak i Huawei to bardzo dobre i solidne marki. (z resztą trudno o lepszego androida aniżeli MIUI od Xiaomi)

 

 

 

Jak z nakładkami?
Xiaomi, Sony, Huawei - wszystkie mają świetne ROMy

 

 

 

4. Czy są jeszcze jakieś kwestie na które powinniśmy zwrócić uwagę?
BATERIA - ciężko przebić tutaj Xperia Z2/Z3/Z3 Compact (ta ostatnia wymiata po całości)
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odzew. "Marki typu Xiaomi" - chodziło mi o te nieznane, a jakby nie patrzeć Huawei jest już rozpoznawalną marką, a Honor to w zasadzie to samo. Ciężko mi przekonywać przyszłego teścia, żeby jednak zdecydował się na Xiaomi.

Aktualnie na tapecie został Honor i Huawei P8.

 

Co do A5 - aktualnie w swoim posiadaniu ma Samsunga i stwierdził, że czas na zmianę.

 

Tak czy tak, pomoc raczej nie będzie już potrzebna, ale dziękuję za odzew.

Pozdrawiam.

Edytowane przez norocos
Link to post
Share on other sites

Znasz firmę HTC? LG? Sony? Nokia? Microsoft? Motorola? Każda z tych firm sprzedała mniej smartfonów w ubiegłym roku niż Xiaomi.

 

Mało tego, Xiaomi posiada ROM (MIUI), który aktualizowany jest co tydzień. Żadna z powyższych firm tego nie robi. Idąc dalej tym tropem, żadna z powyższych firm nie sprzedaje smartfonów z takimi podzespołami w tak niskich cenach.

 

Nie jestem fanbojem Xiaomi. Już raczej bliżej mi do Sony (w zasadzie tylko dlatego że ich flagowe smartfony mają najlepszą żywotność na baterii), jednak nie sposób tutaj przejść obojętnie czytając że to mało znana marka - szczególnie w Polsce gdzie przecież mamy serwis gwarancyjny (Wrocław).

 

PS. Kup Sony Xperia Z2, Z3 lub Z3 Compact - będziesz zadowolony.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Znasz firmę HTC? LG? Sony? Nokia? Microsoft? Motorola? Każda z tych firm sprzedała mniej smartfonów w ubiegłym roku niż Xiaomi. Mało tego, Xiaomi posiada ROM (MIUI), który aktualizowany jest co tydzień. Żadna z powyższych firm tego nie robi. Idąc dalej tym tropem, żadna z powyższych firm nie sprzedaje smartfonów z takimi podzespołami w tak niskich cenach. Nie jestem fanbojem Xiaomi. Już raczej bliżej mi do Sony (w zasadzie tylko dlatego że ich flagowe smartfony mają najlepszą żywotność na baterii), jednak nie sposób tutaj przejść obojętnie czytając że to mało znana marka - szczególnie w Polsce gdzie przecież mamy serwis gwarancyjny (Wrocław). PS. Kup Sony Xperia Z2, Z3 lub Z3 Compact - będziesz zadowolony.

 

Nie chodzi o to, że ja nie znam marki Xiaomi, tylko o to, że osoba 45 letnie która nie "siedzi" w sprzęcie raczej woli korzystać z marek znanych już przez jakieś dłuższy okres czasu w Europie.

Sam mam aktualnie SIII i następnym telefonem, który kupię będzie właśnie Xiaomi, Meizu, może Honor itd.

Sam siedzę już troszkę w tych telefonach, rozglądam się, porównuje, i na tej podstawie mogę śmiało stwierdzić, że Xiaomi nie jest, aż tak znaną (czy popularną) marką (chodzi mi bardziej i rynek Polski) jak chociażby wymieniony wyżej Sony - ktoś zaprzeczy?

Ja mam swoje zdanie, ale pisze tu w imieniu ojca mojej dziewczyny (który mówiąc wprost jest snobem), więc może faktycznie określenie "mniej znana" marka nie jest idealne, ale nic na to nie poradzę.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

to zdecydowanie weź Sony - generalnie smartfon nie ma aparatu takiego jak SGS6, ale poza tym niczego nie można mu zarzucić - a już na pewno nie słabej baterii - ta jest wręcz genialna (ostatnio porównywałem z SGS6 i Samsung działa koło 70% tego co Z2 oraz jakieś 40% tego co Z3 Compact). Skup się na modelach Xperia Z2 i Z3 Compact (Z3 jest droższa a niczym się od Z2 nie różni - te same komponenty)

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...