Skocz do zawartości

Mobilny, uniwersalny laptop ~2500 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez _Skipper_,

Recommended Posts

Bez rat - tak naprawdę nic, gdyż każdy wydatek większy niż 800-1000 PLN mocno mnie obciąży gdybym miał wydać to "na raz". Ale kombinuje dalej ;)

Dobra Panowie, jest szansa. Używka, do ok 50% ceny Della 5558, najlepiej od jakiejś firmy żeby dostać na to fvat. Wymagania pozostają te same, z mniejszym naciskiem na gry, bo budżet ogranicza..

Link to post
Share on other sites

Czyli budżet do 1300 to maksymalne maksimum ? Czy jeszcze mniej ?

 

 

PS:

aktualnie na alledrogo jest licytacja Della 5558. To nie x-kom czy MediaMark ale zmieniła się sytuacja więc może ... 

 

 

 

 

 

Niestety, negatywna decyzja banku i rat nie dostane..

 

 

Szczęście w nieszczęściu.

 

 

 

 

najlepiej od jakiejś firmy żeby dostać na to fvat.

 

 

Często mają jakieś zadrapania/uszkodzenia wizualne. Przebolejesz ?

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli będziesz chciał taniej (ostateczność) to widziałem np: Lombard Grudziądz - Dell 3543 z fakturą

 

 

 

laptopy z Outletu Xkom po 1500 i można coś ciekawego kupić już

 

 

Dell 5558 - okolice 1500 zł.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym się zmieścić w 1200-1300, aczkolwiek aktualnie oglądam laptopy z Outletu Xkom po 1500 i można coś ciekawego kupić już.. Zadrapania itd przeżyje oczywiście.

Co powiesz na 1700 zł?

http://allegro.pl/laptop-dell-inspiron-5558-i3-8gb-500gb-gf920m-i5890831091.html

http://www.x-kom.pl/p/262209-notebook-laptop-156-asus-r556lj-xo739d-8-i3-4005u-8gb-1tb-dvd-gf920.html

 

1600 zł:

http://www.x-kom.pl/p/238940-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5558-i3-4005u-4gb-500-gf920.html

Link to post
Share on other sites

Wszystkie powyższe znam i obserwuję.

Mam jednak wybór - w przeciągu najbliższych 3 tygodni zakupić jedną z powyższych propozycji (co znacznie obciąży mój budżet na daną chwilę), lub odczekać około 4 miesięcy (gdyż w okolicach czerwca będę w stanie wyłożyć na laptopa większą sumę, bez rat, w gotówce) a na dniach swojego Acera (który od paru dni już zupełnie nie daje rady) zastąpić HP Probookiem 4320s w konfiguracji i3-370M, 4GB DDR3 i 128SSD (Plextor M6S) w cenie 400 zł? Po sprzedaży kilku części z Acera wyjdzie mnie to nawet troszkę taniej..

 

W HP mam też modem WWAN (un2420) i ogólnie jest to laptop od znajomego, więc 100% pewniak, w przeciwieństwie do poleasingowych z Allegro - bo o nich też myślałem.

Link to post
Share on other sites

Witam, wszystkich podepnę się do tematu. Otóż stoję teraz przed kupnem nowego laptopa. Do dnia dzisiejszego mam asusa x61sl. Ogólnie jestem z niego zadowolony ale swoje lata już ma. Mam go od 2009 roku. Niby wszystko jest ok ale już mi za mało trochę się tnie jakby był przegrzany albo coś. Dokupiłem do niego dysk ssd dla tego kupując nowy to ten dysk mógłbym przełożyć a swój stary dysk ponownie zamontować w tym lapku. Tylko nie wiem na co się zdecydować kwota jaką chcę wydać to około 2000 do 2500 zł no może nie wielka negocjacja cenowa. Nie chcę za dużo wydawać bo komputer potrzebny mi jest do codziennego użytku w domu raczej w gry nie gram na komputerze. Ale czasem korzystam z programów CADowski. Zastanawiałem się nad marką Lenovo np z51-70 albo nad jakimś asusem. Moglibyście coś doradzić? Chciałbym procka chyba i5 oraz dedykowaną kartę graficzną minimum 2048 MB

Link to post
Share on other sites

Myślę, że najlepiej byłoby taki standard 15,6 cala. Patrzyłem również na Asus K501. Więc podszedłem do salonu i obejrzałem tak się złożyło, że mieli i jeden i  drugi. I raczej powiem że bardzo przypadł mi do gustu Lenovo z51-70. Mimo, że asus ma aluminiową obudowę to wydaje mi się, że jakość wykonania Lenovo jest lepsza. Sprzedawcy ogólnie też stwierdzili, że asusy teraz to nie to samo co kiedyś. I że jednak Lenovo jest dużo mniej usterkowe. W komputroniku znalazłem za nie całe 2600 zł właśnie Lenovo na i5 5 generacji 8GB Ramu i karcie AMD Radeon M375 4GB. Wydaje mi się że chyba dobra cena.

Link to post
Share on other sites

Nie szkoda zaśmiecać forum. Ja się chyba raczej zdecydowałem na tego Lenovo. Bo na inny sprzęt raczej nie będę miał więcej kasy. Nie chciałbym wydawać więcej niż te dwa tysiące pięćset złotych. Jeśli tylko możecie mi udzielić swojej opinii a może i jakieś doświadczenia na temat, obu firm. Czy jedna od drugiej to znaczy asus i Lenovo, któraś jest lepsza inna gorsza i w ogóle według was? Chodzi mi tutaj o jakoś wykonania, wytrzymałość awaryjność no i serwis? Czy nie zawracać sobie tym głowy bo do końca okresu gwarancji nic się nie zepsuje.

Link to post
Share on other sites

Jako założyciel tematu czuję się w obowiązku poinformować, że zakupiłem tego Probooka 4320s.

i3-370m, iGPU, 4GB DDR3, dołożony Plextor M6S 128GB, na pokładzie W7HPx64.

 

Laptop sprawuje się zdecydowanie lepiej niż mój stary Acer, jestem zadowolony. No i po czasie jednak cieszę się, że nie dostałem rat - nie przewidziałem pewnych innych wydatków.

 

Ogromnie dziękuję za każdą pomoc, szczególne podziękowania dla Dawida i wybacz, że tyle Ci d..e trułem, a i tak wyszło zupełnie inaczej.

 

Gdyby kogoś to interesowało:

CS:Source w natywnej 1366x768 i detalach średnich, serwer 32 sloty, cały pełny - FPS waha się w granicach 40-70fps. Da się grać, naprawdę, nie ma szału, ale nie narzekam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...