Skocz do zawartości

Black screen Crysis 3 i crash OBS


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Witam, gdy włączam Crysisa 3 mam black screen (słychać dzwięk i widać myszkę, ale ekran jest czarny), na poprzedniej karcie graficznej działało (R9 290), a teraz po zmianie na R9 390 jak widać.

 

Usuwałem Shaders z folderu "Saved Games" na C. Zmieniałem głos z =polish na =english, jak na yt - też nie działa..

 

 

Oraz mam problem z OBS'em, gdy chcę cokolwiek nagrać crashuje OBS'a i wywala sterownik karty.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wejdź do folderu Zapisane Gry => Crysis 3 => usuń plik GFE.cfg i game. Sprawdź czy poskutkuje. 

 

Czy karta jest po jakimś OC? Spróbuj ustawić zegary na stock bo Crysis 2 i 3 są bardzo kapryśne na OC. 

 

Jaka w ogóle wersja sterowników? Najnowsze WHQL masz wgrane? 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

 

 

Temperatury w stresie ok?

 

Ciekawe skąd niby ten stres przy włączaniu Crysis 3? 

 

 

 

Nie jestem ekspertem, ale czy ten procesor nie jest za słaby to tego zestawu ?
 

 

Masz racje! Nie jesteś ekspertem.

 

 

 

Możliwość weryfikacji na lepszym sprzęcie ?
 

 

Ten sprzęt jest jak najbardziej odpowiedni do Crysis 3.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie ;)

 

,,Ciekawe skąd niby ten stres przy włączaniu Crysis 3?,,

 

Tego przy włączaniu nie doczytałem przyznaję. Czyli kwestia temperatury nie ma tu znaczenia.

 

,,Masz racje! Nie jesteś ekspertem.,,

 

Co do tej kwestii Drogi kolego to chodziło mi o dobrany zasilacz nie jest za słaby do CAŁEGO ZESTAWU. Po prostu popełniłem literówkę. Co do kwestii wykształecenia-obycia w branży IT myślę, że jestem na przyzwoitym poziomie :)

 

 

,,Ten sprzęt jest jak najbardziej odpowiedni do Crysis 3,,

 

Tutaj kolejna rzecz - Chodziło mi o sprawdzeniu zestawu na innym zasilaczu.

 

 

PS:przepracowanie robi swoje... Człowiek nawet już nie myśli racjonalnie i popełnia przysłowiowe literówki,, przepraszam za nieporozumienie :)

Link to post
Share on other sites

Wejdź do folderu Zapisane Gry => Crysis 3 => usuń plik GFE.cfg i game. Sprawdź czy poskutkuje. 

 

Czy karta jest po jakimś OC? Spróbuj ustawić zegary na stock bo Crysis 2 i 3 są bardzo kapryśne na OC. 

 

Jaka w ogóle wersja sterowników? Najnowsze WHQL masz wgrane? 

 

usunąłem game.cfg, nie poskutkowało

karta nie jest po OC

sterownik jest najnowszy, a WHQL? co to jest?

 

 

oczywiście gra z najnowszym patchem i nie crackowana :) reinstalowałeś grę po zmianie grafy ? oczywiście problem nie występuje z

innymi grami :)                          

 

gra z najnowszym patchem jak najbardziej i oryginalnie z Origina, nie reinstalowałem po zmiane grafy - myślisz, że reinstalka powinna podziałać? mam wolnego neta (do 3mbs) i będę musiał to ściągać dniami i nocami :P

Link to post
Share on other sites

 

 

usunąłem game.cfg, nie poskutkowało

 

Usunąłeś oba pliki? Tzn GFE.cfg i game.cfg? 

Spróbuj wywalić cały ten folder z ewentualnym zachowaniem savów.

 

Reinstalki nie rób, w Origin przy Crysis 3 zrób ewentualnie opcję napraw grę. Tak dla pewności.

 

Sterowniki WHQL to są sterowniki stabilne, nie bety.

Sprawdź dla pewności czy masz najnowsze tutaj;

 

http://www.amd.com/en-us/markets/game/downloads 

 

Jak wygląda sytuacja w innych grach?

 

Rozumiem że załączasz Crysis 3 i nic się nie ładuje? Czarny ekran i kursor i nic dalej się nie dzieje? 

Link to post
Share on other sites

 

 

nie mam GFE.cfg w folderze, usuwałem tylko game cfg

 

To weź albo go usuń całkowicie, albo skopiuj sobie w inne miejsce tak aby gra stworzyła nowy folder z nową zawartością.

 

Stronka AMD działa na 100%, wystarczy dwa razy odświeżyć ale jak jesteś pewny że instalowałeś stery do serii 300 no to ufam że masz dobre sterowniki.

 

Z naprawy gry coś wynikło czy wszystko w porządku?  

Link to post
Share on other sites

To weź albo go usuń całkowicie, albo skopiuj sobie w inne miejsce tak aby gra stworzyła nowy folder z nową zawartością.

 

Stronka AMD działa na 100%, wystarczy dwa razy odświeżyć ale jak jesteś pewny że instalowałeś stery do serii 300 no to ufam że masz dobre sterowniki.

 

Z naprawy gry coś wynikło czy wszystko w porządku?  

 

po usunięciu folderu zmieniła się tylko rozdzielczość - black screen dalej

naprawa, a tak naprawdę weryfikacja plików nic nie zmieniła :(

Link to post
Share on other sites

To musisz mieć coś namieszane w systemie. Jeśli gra jest oryginalna, spatchowana, stery najnowsze to nie ma opcji żeby takie rzeczy miały miejsce. Problemy z blackscreanem w C3 jest opisywany na necie ale te problemy dawno zostały rozwiązane więc musisz szukać alternatywnych rozwiązań, jeśli takowe istnieją.

 

Przed instalacją sterowników do 390 robiłeś całkowity clean sterów z 290?  

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Przed instalacją nowej karty używasz np. DDU a tam clean and shutdown. Po tej czynności dopiero możesz instalować nową kartę bo tak mieszasz w biosie GPU. W twoim wypadku zostaje clean and restart.

 

dzięki wielkie

 

 

/nie pomogło. po zrobieniu wyskoczyl blad bla bla, sterownik od nowa zainstalowany

Edytowane przez proqqqe
Link to post
Share on other sites

Wejdź jeszcze do folderu z grą i usuń plik syste.cfg oraz Game.txt

 

Takie jeszcze pytanie, korzystasz z MSI AB i On-Screen Display (RivaTuner SS)?

 

usunąłem, zrobiłem weryfikacje plików i działa :P

korzystam z MSI AB a z programów on screen display korzystam tylko MSI Gaming APP

 

kocham Cię Warren :D no homo  :->

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...