Skocz do zawartości

Sterownik drukarki nie instaluje się bo stwierdza że nia mam sterownika USB.


Radziuz
Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gepardmak,

Recommended Posts

Cześć, mam kolejny problem ze swoim nowym nabytkiem. Tym razem nie jestem w stanie zainstalować drukarki.

Pobieram sterownik ze strony HP, wyszukany po numerze seryjnym więc na 100% dobry. Kiedy go instaluje dostaje taki oto 'miły' komunikat:

http://images70.fotosik.pl/1244/08f52087cb62c5c1.png

Mój komp:
http://forum.benchmark.pl/topic/190092-komputer-do-gier-cada-inventora-solid-worksa-monitor-5500z%C5%82/?p=1957791
Działam na Win7 64 bit

Drukarka: HP Deskjet Ink Advantage K209a-z

O pomoc upraszam :)

Edytowane przez Radziuz
Link to post
Share on other sites

Sterowniki mam wszystkie, żadnych wykrzykników w menadżerze. Podłączałem pod porty 2.0, 3.0 oraz 3.1. Na wszystkich sytuacja wygląda identycznie. Próbowałem też porty z przodu obudowy, ale nic to nie dało.
Co do sterowników, to wczoraj aktualizowałem też sterowniki USB 3.0 i 3.1 - wciąż bez zmian.
Czuje że to jakaś niedoróbka w którymś sterowniku płyty. Płyta jest produkowana od niedawna, niedawno pisałem w tym dziale temat o niedziałającym sterowniku Realtek HD Audio, rozwiązanie nadeszło samo wraz z aktualizacją sterownika. Może i tym razem tylko czas mnie ratuje..

Link to post
Share on other sites

Informacja, którą podaje sterownik przypomina sytuację w której masz podłączone przez USB urządzenie(drukarkę), ale nie włączyłeś zasilania drukarki. Dlatego sterownik nie może wykryć drukarki. Uruchom instalator sterownika i włącz drukarkę, samo podłączenie kabla USB drukarki nie spowoduje, że system rozpozna urządzenie. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Informacja, którą podaje sterownik przypomina sytuację w której masz podłączone przez USB urządzenie(drukarkę), ale nie włączyłeś zasilania drukarki. Dlatego sterownik nie może wykryć drukarki. Uruchom instalator sterownika i włącz drukarkę, samo podłączenie kabla USB drukarki nie spowoduje, że system rozpozna urządzenie.

 

Drukarka jest włączona.. W przeciwnym wypadku nie była by widoczna w menadżerze urządzeń.

 

 

Może tak być. Spróbuj jeszcze pobawić się w uefi ustawieniami xhci, ehci.

 

Mogę tylko włączyć lub wyłączyć opcje XHCI Hand Off - w obu przypadkach bez zmian. Jest jeszcze USB Legacy Support - można włączyć/wyłączyć albo ustawić opcję Auto. Tutaj również w każdym z przypadków bez zmian.

Edytowane przez Radziuz
Link to post
Share on other sites

Jak długi jest kabel USB do drukarki ? Czasami gdy przewody USB są słabej jakości na dłuższym przewodzie drukarka nie chcę się zainstalować bo urządzenie jest źle rozpoznawane lub w czasie instalacji sterownika komunikacja jest zrywana. Czy inne urządzenia USB np. dyski, pendrive są rozpoznawane prawidło?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Usuń wszystkie konflikty i odinstaluj urządzenia, które wykrył system. Potem uruchom ponownie pc. Tylko jedno z urządzeń jest drukarką reszta to hub USB, skaner i port. A nie jak w Twoim przypadku każdy to drukarka. Rozpakuj instalator sterownika na dysk(zip, rar). Sprawdź czy po wypakowaniu jest tam katalog drivers.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odinstaluj tylko konflikty drukarki. Kiedyś miałem podobny problem z instalacją kart sieciowych USB. System nie był wstanie doinstalować, żadnej. Zawsze błąd. System raczej masz świeży, ale nie wykluczam uszkodzenia kluczy rejestru, chyba, że nie masz SP1.  

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odinstalowałem je, z tym że wystarczy włączyć drukarke i pojawiają się na nowo, generalnie kiedy próbuje instalować sterownik, to nieważne czy drukarka wpięta czy nie, i tak wyskakuje ten komunikat. Ah, no i kiedy drukarka jest wyłączona, konflikty same znikają z menadżera.

Edit: Po restarcie na włączonej drukarce konflikty powróciły, na wyłączonej też spróbowałem.
Generalnie instalator sterownika nie dociera nawet do momentu komunikacji z urządzeniem. Błąd wywala po sprawdzeniu zgodności systemu. Więc wina nie leży chyba po stronie drukarki ;/

Edytowane przez Radziuz
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ok. Spróbujmy inaczej. Ręcznej aktualizacji z katalogu Drivers rozpakowanego sterownika. Kliknij na konflikt drukarki wybierz Aktualizuj oprogramowanie sterownika-Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika-Przeglądaj i wskaż katalog drivers i naciśnij Dalej. System sam powinien odnaleźć właściwe pliki sterowników. Zrób tak dla wszystkich konfliktów. Jeśli się zainstalują drukarka będzie działać ale nie będzie oprogramowania HP do jest sterowania. Dlatego później trzeba odpalić jeszcze raz instalator.  

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jesteś wielki! :D Drukarka działa - co prawda nie ma oprogramowania jako tako jak napisałeś, i nadal kiedy próbuje je zainstalować wywala ten błąd, ale w sumie nie wiele mnie to obchodzi, tracę tylko skaner którego prawie nie używałem. Kserować mogę nadal.

Dzięki ogromne za pomoc i poświęcony mi czas. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...