Skocz do zawartości

Aktualizacja sterowników


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DudzikPL,

Recommended Posts

Witam,  potrzebuje pomocy w znalezieniu stabilnych sterowników do mojego komputera. Oto jego podzespoły:

 

- Procesor: AMD Phenom II X3 710
- Karta graficzna: GIGABYTE Radeon HD 4850
- Płyta główna: ASUS M4N78-AM
- Chipset: nVidia MCP78
- RAM: 4GB
- Zasilacz: Corsair VS350
- Dysk twardy: SAMSUNG HD322HJ, pamięć 300GB

- Windows 7

 

Komputer jest przeznaczony jakże inaczej do gier mianowicie do CS:GO i chce z niego wycisnąć jak najwięcej się da.

 

Aktualnie zainstalowałem zmodowany sterownik karty graficznej w wersji 13.2 . Próbowałem na starszym 11.11 ale w grze miałem mało rozdzielczości do wyboru. Nowsze sterowniki oczywiście nie wspierają mojej karty.

Wypiszę wersje sterowników które mam aktualnie może czegoś się dopatrzycie i pomożecie zaktualizować.

 

Komputer--> ACPI x64  wersja sterownika: 6.1.7600.16385

Kontrolery dzwięku--> VIA HDA wersja sterownika 6.0.10.1200

Procesory wersja sterownika: 6.1.7600.16385

Nvidia nforce 15.56

Bios 0506 data; 2009/03/24

-----------------------------------------------------

Aktualizacja: Bios 1201 data: 08/10/2010

 

 

Mój obecny wynik z 3dmark2001se to: 25591 

 

Jeżeli ktoś ma podzespoły podobne do moich lub wie ktoś jakie sterowniki powinienem zainstalować proszę o odpowiedzi. Jednakże wolałbym uniknąć odpowiedzi "poszukaj sobie na stronie producenta" gdyż nie zawsze najnowsze sterowniki są najstabilniejsze. W razie jakichkolwiek pytań , brakujących screenshotów itp. piszcie śmiało

 

Serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez DudzikPL
Link to post
Share on other sites

Co do HD 4850 to najnowsze sterowniki jakie do niego są to 13.9:

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy2&os=Windows%207%20-%2064(Win7 x64)

Jak chcesz to możesz równie zaktualizować sterowniki od karty dźwiękowej:

http://www.dobreprogramy.pl/VIA-HD-Audio-Driver,Program,Windows,21167.html

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem ;) Oczywiście już zasysam aktualizacje które podaliście.

 

Testowałem te 13.9 kilka tygodni wcześniej przed formatem. Nie miałem z nimi większych problemów chociaż nie działa opcja OC i czasami był problem ze skalowaniem obrazu. Teraz instalowałem starsze sterowniki bo miały dobre recenzje ale niestety tematy o mojej karcie graficznej powstawały kilka lat temu.

 

Chętnie bym podkręcił procesor jednakże nie znam się na tym bardzo i nie chciałbym z czymś przesadzić. Oglądałem kilka poradników jak podkręcić mój procesor i da się odblokować 4 rdzeń ale niestety moja płyta główna nie posiada tak rozbudowanego OC (M.I.T)

Edytowane przez DudzikPL
Link to post
Share on other sites

Spróbuj użyć programu MSI afterburner do podkręcania gpu, bo chyba zawsze podkręcałeś tylko w sterownikach.

Jak nie masz dobrego chłodzenia do cpu to bardzo uważaj ale może chociaż parę mhz da się wycisnąć. CS:GO podobno bardzo cpu używa ale twoja karta graficzna też nie jest najwyższych lotów.

Link to post
Share on other sites

Zawsze jest opcja sprawdzania temeratury i stabilności systemu więc z podzespołami nie powinno się stać nic strasznego przy cierpliwym podkręcaniu.

 

Właśnie pobrałem programik który mi podałeś do podkręcenia gpu i powoli sobie testuje. W biosie mógłbym podkręcić procesor niestety nie wiem jakie wartości ustawiać.

 

Tak silnik cs;go największy nacisk kładzie właśnie na procesor. Na obecną chwilę mam wachania fps 60-100 w tej grze i chciałem to jakoś ustabilizować

Link to post
Share on other sites

 

 

Na obecną chwilę mam wachania fps 60-100 w tej grze i chciałem to jakoś ustabilizować

 

Jest coś takiego jak synchronizacja pionowa. 60 klatek/s to pełna płynność. Ustabilizować? Nigdy nie zrobisz czegoś takiego w grach, lokacje są różne, wymagają różnej mocy obliczeniowej. Nie ma sensu bawić się w OC jeśli robiłbyś je tylko dla tej jednej gry.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze co zrobiłem to wyłączyłem synchronizacje pionową. Czytałem już wiele poradników na temat zwiększenia fps. Ustawiłem także system na wysoką wydajność, powyłączałem zbędne usługi itp.

 

Przed formatem fps nie spadały mi  poniżej 80 niezaleznie od sytuacji także coś napewno mogę zmienić bo w tej chwili mam dropy nawet poniże 45fps co nie jest już komfortowe

 

----

 

Podkręciłem trochę GPU:

 

Core Clock 700 <-> 736

Memory Clock 993 <-> 1029

 

I procesor z AUTO na:

 

CPU Frequency 225

PCIE Frequency 100

Processor frequency Multipler x9.5 1900Mhz

Memory clock value 333Mhz

 

Na chwile obecną system jest stabilny nic się nie grzeje, Mam nadzieje że cpu dobrze podkręciłem.

 

Wynik testu poprawił się do 26061

Edytowane przez DudzikPL
Link to post
Share on other sites

To chyba nawet zmniejszyłeś mu GHz :P

mnożnik masz 9.5 x szyna(FSB) = 1900mHz

a wyżej pisze chba że FSB=225 co się nie kalkuluje....

Daj screen z programu CPU-Z.

 

Najlepiej Ustaw:

Szyna FSB = 200

mnożnik,multipler = 14  (możesz sprawdzić także 15)

 

14x200=2800mhz

15x200=3000mhz   (żeby to osiągnąć pewnie musisz podnieść napięcie Vcore)

orginalnie powinno być 2600mhz

 

Co do grafiki to daj odrazu na rdzeniu 780/800 mhz  , na pamięciach 1060mhz.

Edytowane przez osacz1
Link to post
Share on other sites

Wartość 225 ustawiłem samodzielnie bo wcześniej było na auto. Z tego co się orientuję FSP mojego procka standardowo to nominalnie 200Mhz.

 

Tu jest screenshot z cpz:

 

http://pokazywarka.pl/1y9d3i/

 

trochę zwiększyłem mu jeszcze CPU Frequency chyba do 235.

 

Ale przeczytałem twojego posta i zaraz zrobię tak jak mi napisałeś :)

 

---

 

Oto nowy screen z cpz:

 

http://pokazywarka.pl/xr97h7/

 

Zmieniłem vcore o +100mv nie wiem czy nie powinienem podnieść tylko o +50mv. Niestety nie odblokował mnożnik multipler i max.mam 13 (2600Mhz)

Edytowane przez DudzikPL
Link to post
Share on other sites

W pierwszym masz zaniżone.

W drugim masz fabryczne zegary.

Najlepiej ustaw sobie 220 FSB(Bus speed) i mnożnik maksymalny czyli 13. Będą to bardzo rosądne wartości i może nawet będzie działać stabilnie bez podnoszenia napięć. Da Ci to 2860mhz.

 

Możesz też spróbować FSB na 230 i napięcie w górę jeśli masz dobre chłodzenie. Da Ci to już prawie 3Ghz.

No i pozostaje karta graficzna do OC. Te wartości do których je podkręciłeś to trochę mało.

Spróbuj gpu750 ram 1100 jak będzie bez artefaktów to lepiej zostaw.

Edytowane przez osacz1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...