Skocz do zawartości

PCIE USB 3.0 Adapter nie działa.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez staryzapomnij,

Recommended Posts

Witam. Zakupiłem dzisiaj adapter usb 3.0 identyczny jak w tej recenzji na benchmarku:

 


 

W istocie nie jest to urządzenie ze zdjęcia na opakowaniu ale karta w wersji 2.

 

Podłączyłem, zainstalowałem sterownik z płyty i.. nie działa.

 

W menadżerze urządzeń wyświetla się Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) z ikonką wykrzyknika, diodki z tyłu świecą i to wszystko.

 

Moja płyta główna to GA-EP35-DS3 


 

Instalowałem 3 razy, restartowałem itd. Nie działa nadal. Czy ta płyta jest kompetybilna z tą kartą? 

 

Co robić?  

Link to post
Share on other sites

1. Ikonka z białym prostokątnym urządzeniem - na dole po prawej tej ikonki jest zółty trójkąt z wykrzyknikiem.

2. Karta potrzebuje dodatkowego zasilania Molex 4 pin co też podłączyłem na samym początku. 

W tym momencie na tym złączu jest ta karta + 1 wiatraczek bo nie mam już innej opcji podłączenia. 

 

edit: 

Odłączę kartę i zobaczę czy to urządzenie zniknie. Tzn czy jest czymś realnie widzianym czy może to sam pusty sterownik.

 

edit:2 odłączenie molexa sprawiło, że wpis w urządzeniach był nadal ale windows nie podjął próby znalezienia sterownika przy starcie. Stało się to dopiero po ponownym włączeniu molexa i odświeżeniu czyli zasilanie chyba jest ok.

Edytowane przez staryzapomnij
Link to post
Share on other sites

Zainstaluj sterowniki w trybie zaawansowanym czyli kliknij w "Aktualizuj sterownik", wybierz opcję drugą czyli sam wskażesz lokalizację sterownika na płytce, kliknij dalej i powinny być już zainstalowane sterowniki (myślę że rozumiesz o co mi chodzi :) ).

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem to również na samym początku.

Wyskakuje, że nie można znaleźć sterownika.

Sam sterownik to pojedynczy plik exe. Poza tym plikiem na płycie jest jeszcze tylko instrukcja. 

Spróbowałem jeszcze raz po Twoim poście i nadal to samo.

 

Tu chyba potrzebną są jakieś zaawansowane kombinacje ;) Jutro postaram się spróbować u kogoś innego.

 

A może jakieś usługi są wyłączone?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest to plik .exe to zobacz czy da się go wypakować winrarem (czasami się da), jak tak to powinny być sterowniki.

Jak nie to zobacz jeszcze opcję by system Windows sam wyszukał sterownik online.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Dało się wypakować i wyskoczyły pliki w stylu data, debug0, edata, text, CERTIFICATE i folder z innymi. Na te również instalator nie reaguje tak samo jak pomoc online.

 

Może dostałem wadliwy produkt/płytę?

 

 

EDIT:


Dobra temat do zamknięcia.

 

Sama karta oficjalnie została wypuszczona przez digital box ale instalator właściwie jest firmy Renesas co też zgooglowałem.

Jest to producent chipów na karcie. Wystarczyło odczytać numer z karty i znaleźć inny sterownik. W moim przypadku zadziałał 

µPD720200af1

 

http://plugable.com/drivers/renesas

 

Dziwne, że do produktu dołączają niedziałające sterowniki a recenzje twierdzą, że sterowniki są tylko na płycie a nie ma ich w internecie.

Edytowane przez staryzapomnij
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...