Skocz do zawartości

Wymiana produktu na inny. (karta graficzna)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez tofix,

Recommended Posts

  Jakieś 1,5 roku temu zakupiłem w sklepie(mały hałaśliwy piecyk) Gainward 660gtx kosztował 730zł. Zakup oczywiście na osobę fizyczną, paragon. 3 tygodnie temu oddałem na gwarancji z powodu nie kręcącego się wentylatora. Po minięciu 15dni roboczych(karta pochodzi z Action-a) przez telefon usłyszałem odpowiedź, że nie opłaca się naprawiać i żebym przyjechał zaproponują mi inny model.

 

   Więc zadowolony przybyłem do serwisu w sklepie. Tam zaproponowano mi tam 750ti Gigabyte lub r7 265 club3d(wersja z 1 wentylatorem). Z naciskiem żebym wybrał 750ti bo jest za******a. Zdziwił mnie fakt, że nie mogę otrzymać 660gtx innego producenta lub r9 270, która powinna oscylować w granicy poniesionych przeze mnie kosztów na 660 i jest jej bezpośrednim konkurentem.

 Na propozycje poszukania czegoś innego usłyszałem, że mam wybrać kartę, której cena nie będzie przekraczała ceny mojej 660gtx minus VAT(23%). Stąd propozycja wydania kart z niższej półki.

  750ti wątpię żeby wydajnościowo mogła dorównać 660, a ten Radeon pewnie będzie pracującą wiertarką jak ten Gainward.

 

Stąd moje pytanie. Na jakiej podstawie nowa karta nowa ma być tańsza o te 130zł?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Stąd moje pytanie. Na jakiej podstawie nowa karta nowa ma być tańsza o te 130zł?

na żadnej. ewidentnie sprzedawca coś kombinuje.

zgodnie z kodeksem cywilnym produkt może być wymieniony tylko i wyłącznie na  nie gorszy (pod każdym względem, każdego parametru, a karty graficzne mają spoooooro parametrów :) ) od reklamowanego, drugą opcją jest korekta - zwrot pieniędzy (w pełnej kwocie brutto!).

propozycja wymiany na coś tańszego o VAT to już jakieś podatkowe kuriozum (na jakiej podstawie??? płacisz brutto, wymieniasz na brutto).

proponuje nie wybierać żadnej z tych kart, poprosić sprzedawcę o wymianę na produkt nie gorszy w żadnym parametrze od zwracanego, lub zwrotu pieniędzy w pełnej kwocie brutto (z VATem).

jeżeli sprzedawca kombinator nadal będzie się upierał przy opcji CENA minus VAT, można tylko wspomnieć o poinformowaniu Urzędu Skarbowego o takiej praktyce - gwarantuję że zacznie rozmawiać inaczej.

 

podstawy: 

Kodeks Cywilny, Dział III (w całości)

oraz

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (itp) z dn. 27 lipca 2002, rozdział 1, art. 8, pkt 4.

oraz (w ramach straszaka / grubego działa)

Ustawa o podatku od Towarów i Usług z dn. 11 marca 2004 (korekta sprzedaży, w zw. z propozycją wymiany na "towar tańszy o VAT")

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za konkretną odpowiedź jutro odwiedzę serwis tego sklepu. Absolutnie z mojej strony satysfakcjonuje mnie wymiana na 660gtx lub R9 270.

Jak nie to zwrócę się o zwrot gotówki zwłaszcza, że znalazłem Sapphire 7950(bez OC)nowy i 280X na popularnym portalu aukcyjnym. Tylko martwią mnie wymiary i apetyt na energie.

 

//edit1

Dzisiaj spotkałem całkiem inne osoby w serwisie i bez problemu wykonali korektę do paragonu. Teraz tylko zastanowić się jaki układ zdobyć ale to raczej nie odpowiedni dział.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

 

 

Dzisiaj spotkałem całkiem inne osoby w serwisie i bez problemu wykonali korektę do paragonu. Teraz tylko zastanowić się jaki układ zdobyć ale to raczej nie odpowiedni dział.
 

no i gratuluję :) 

najważniejsze, żeby nie dać się wyrolować, gdy za ladą cfaniak / kombinator / szpecjalista / matoł *

 

 

 

* - niepotrzebne skreślić.... albo zaznaczyć grupę właściwych :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...