Skocz do zawartości

Wentylatory obudowy pracują na najwyższych obrotach przy bezczynności komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez noway,

Recommended Posts

Tak jak w temacie od jakiegoś czasu, gdy uruchamiam komputer, pracuje on jak jeden, wielki kombajn - głośno. Mianowicie, coś się stało z wentylatorami tak jakby otrzymywały one komunikat, jakoby panowała za wysoka temperatura w środku obudowy [przypominam komputer jest w stanie spoczynku] co skutkuje głośną pracą no i bezsensownym mega chłodzeniem. Podkreślam że temperatury są w normie.

 

Mało tego, przy uruchomieniu i wczytaniu windowsa, następuje ekran logowania, a po czym czarny ekran, jedynie wyświetla mi ikonke programu Advanced System Care co uświadamia mi tak jakby wszystko grało, tylko explorera mi nie wczytuje [wejście w menadżer  zadań zakończenie procesu explorera i ponowne go uruchomienie skutkuje przywróceniem pulpitu do normy] mimo tego, że niby wszystko wygląda na pierwszy rzut oka sprawnie wiem, że to nie jest normalne. Coś musi dolegać mojej ślicznotce, tylko nie wiem co. Przyszło mi na myśl. że możliwe by wirus działał na te podzespoły negatywnie ale przeskanowałem Malwarebytes Anti-Malware i AdwCleanerem ale nic nie wykryło.

 

Pomóżcie ręce już mi opadają.

 

Ps. Już kiedyś zamieszczałem posty na temat mojej ślicznotki na tym forum z kartą graficzną i przegrzewaniem się podzespołów, może to z czasem wyszło i dopiero teraz wychodzą skutki, konsekwencje tego, że oprócz przyśpieszenia pracy wentylatorów i dodaniu kilku nowych zamiotłem sprawę pod dywan czyli to jak chcąc zwalczyć ból, podaje się lek na jego uśmierzenie a nie leczy jego przyczyny.

 

W trakcie pisania tego tematu wyświetliło mi także komunikat o high voltage z programu Advanced System Care co nigdy się nie zdażało więc przyczyny tego czegoś są coraz szersze.

 

Pozdrawiam kochany forumowicz Paweł ;]

 

 

Link to post
Share on other sites

1 Specyfikacja szczegółowa jak na zdjęciu w linku

 

http://postimg.org/image/5qvxat8cr/

 

2

Nie wiem co się stało ale dzisiaj z rana jak odpaliłem komputer to wentylatory wróciły do normy przez około 30min pracy potem problem wrócił i dmuchają jak poj**ane czyli tak jak wczoraj.

 

Wchodziłem wczoraj do biosa i bawiłem się ustawieniami w zakładce fan control lecz po zmianie parametrów i zapisaniu nie reagowały na zmiany tak samo kiedyś ustawiałem poprzez ten program dołączony do płyty głównej asusa AI Suite II czy jakoś tak i to pomogło ale teraz to też nie działa, następuje zero reakcji po zmianie jakichkolwiek ustawień.

 

Zainstalowałem także program Speedfan ale działał tylko na fan cpu a reszta wentylatorów w obudowie których jest dwa na górze, jeden tylni i jeden z przodu co czyni razem cztery wentylatory które szaleją bez powodu.

 

Boje się o mój sprzęt wydałem na niego troche kasy a same problemy są z nim może coś jest źle podłączone już sam nie wiem.

 

Pomocy :cry:

Link to post
Share on other sites

Raidmax vampire winterfall case ano właśnie posiada fan controler wbudowany ale po podłączeniu go komputer się wyłącza chyba następuje jakieś spięcie dlatego go nie używam bo nie potrafiłem go podłączyć poprawnie.

 

rolandwally83

właśnie nie wiem czemu ale kompletnie wentylatory po zmianie ustawień i w programie AI Suite II ani w biosie nie reagują co dziwne jeszcze dwa dni temu wszystko działało sprawnie.

Edytowane przez noway
Link to post
Share on other sites

http://postimg.org/image/v3n31ur3p/

http://postimg.org/image/eq33ipayd/

http://postimg.org/image/e4e4mlfw5/

http://postimg.org/image/whepx5qd1/

 

Zdjęcia na szybko. Za bardzo tego nie widać ale na załączonym linku nr1 widać po prawej stronie że kable od fan controlera nie są podłączone nie używam miałem sobie zakupić oddzielny ze względu na to co się z nim dzieje.

 

Uwaga wiadomość z ostatniej chwili fany wróciły do normy a oprócz odkręcenia ścianek nic nie robiłem czyżby same się naprawiły ? :roll: 

 

Chciałem przypomnieć że czarny ekran nadal występuje nie wiem czego to jest winą ktoś coś może zaradzić w tej kwestii ?

 

Jeszcze jak komuś to pomoże to mogę wykonać testy na 3d marku którego zakupiłem.

 

Zastanawiam się czemu nowy komputer może tak się gryźć wszystko było podłaczone zgodnie z instrukcją płyty głównej a mimo to wydaje mi się że na taki sprzęt gry powinny hulać a tak nie jest. Po dłuższej grze wywala do pulpitu czasami coś jest z grafiką nie tak i ogólnie nie jestem zadowolony z tego komputera chyba najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedanie płyty wraz z procesorem i przeniesienie się na intela. JAkieś sugestie ?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest z czujnikami temperatury przy Crosshair 5 u mnie sa trzy gniazda z dodatkowymi czujnikami i masz 3 możliwości ustawienia czyli na stałym napięcie od 40-100% czyli czujnik nie działa przy temp 40 stopni low 90 stopni high oraz 100%

 

oraz pod mobo gdzie czujniki masz w chipsetach i tu możesz Ai suit sterować jak na fotkach ode mnie 

 

Fany na czujniku (kabel z sondą)

 

10953291_888998341150521_851665029622051

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites
rolandwally83

Dzięki za pomoc ale o dziwo nie mam tego kabla a pamiętam że był podpięty musiałbym rozkręcić go na częścii sprawdzić gdzie zniknął.

 

Jaką opcję w 3d marku mam wybrać nie znam się na tym podejżewam że na ultra będzie cieło.

Do wyboru jest:

FS Ultra

FS Extreme

Fire Strike

Sky Driver...  niżej myślę że nie ma co zchodzić

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mam inną wersję Ai Suite tam czegoś takiego nie ma w opcjach. Od wczoraj wszystko działa sprawnie, samo się naprawiło :roll: w co wątpię, możliwe, że problem wróci za jakiś czas.

 

Sprawa czarnego ekranu też rozwiązana i oczywiście nie mam zielonego pojęcia co się właściwie stało, jaka była przyczyna. Sterowniki do grafiki były instalowane nowe i stare nic nie dało, grzebałem też w rejestrze bez skutku. Poprostu przywróciłem system do poprzedniego stanu jedynie co wyświetlało na liście punktów przywracania to zainstalowanie directx i windows cc to coś takiego związane z grami.

Edytowane przez noway
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...