Skocz do zawartości

Problem z działaniem komputera z nowymi podzespołami.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gepardmak,

Recommended Posts

Procesor: i5 4690k

Ram: 2x8 Gb G. Skill 2400Mhz

Dysk : 80Gb

Płyta: Gigabyte Z97MX-Gaming 5

Karta: Msi gtx 970 Twin Frozr V

System: Windows 7 Ultimate 

Zasilacz: 750W Chieftec

 

 

Witam z racji dość dużego zwiększenia wymagań gier komputerowych zdecydowałem się podrasować mój zestaw. Wymienione podzespoły to płyta, ram, procek i karta graficzna. Wszystkie rzeczy zamówiłem w sklepie morele.net. Niestety zestaw ma spore problemy z działaniem albowiem problemy zaczynają się już od samego początku - od włączenia komputera. Jest to bowiem czysta loteria, czasem komputer uruchomi się normalnie - jedno piknięcie płyty głównej wszystko się włącza, jest git, jednak nie rzadko piknięcia na początku nie ma wcale, potem jest ich wiele a temu wszystkiemu towarzyszy czarny ekran. Gdy jednak uda się uruchomić pc'ta w oczy rzuca się jedna ogromna rzecz - ZAMUŁA. System ewidentnie laguje co jest komiczne przy takiej klasy sprzęcie, osobiście zwalam to na razie na przestarzały dysk. Starając się jednak nie zważać na przeciwności losu chciałem zagrać w pierwszą wymagającą gierkę - Far Cry 4 (Oryginalny). Zestaw z grą nie ma żadnych problemów, na maksymalnych detalach nie ma czegoś takiego jak "przycięcie". Niestety nie jest to koniec moich problemów. Kolejną denerwującą rzeczą jest to, że w Biosie płyty głównej RAM jest ustawiony na śmiesznie niskie taktowanie 1333Mhz.... miałem jednak do wyboru taktowanie, klikam i pojawia się 1333, 2666 i jakiejś jeszcze wyższe. Pomyślałem, że takie 2666Mhz dla takiego Ramu nie jest wyzwaniem więc postanowiłem to wybrać. Niestety komputer nie chciał się uruchomić co skutkowało koniecznością restartu Biosu.

 

Proszę was o pomoc, powinienem oddać te podzespoły na gwarancję czy co? Dodam, że zainstalowane są najnowsze sterowniki! Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...