Skocz do zawartości

Problem z podzespołami


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez MasterBarti,

Recommended Posts

Witam, posiadam komputer od około 1,5 roku. Przez ten czas grało mi się na nim bardzo dobrze jedank w raz ze świeżymi premierami listopada, przyszła ochota na pogranie w nowe tytuły. I tutaj mam problem bo komputer nie radzi sobie z grami nawet takimi jak BF3 -,-. Nie wiem czy coś jest w BIOS'ie poustawiane aby nie wykorzystywało w pełni parametrów sprzętu, po prostu powoli kończą mi się nerwy. Sam nie jestem obeznany dziedzicie komputerów ale wydaje mi się że nie jest taki zły, a od początku mam z nim problemy przy takich tutał jak np GTA IV. Dodam iż komputer jakieś 2 miesiące temu wrócił z gwarancji gdzie dopłaciłem i wymieniono mi procesor oraz płytę główną. Po porstu dołożyłęm troche pieniążków i wyposażono mnie w "lepsze" podzespoły. Counter Strike Global Offensive nie ma dużych wymagań a na ULTRA detalach potrafi pokazać się znaczny spadek FPS. Wykorzystałem juz chyba wszelkie sposoby począwszy od zainwestowania w lepsze chłodzenie po wymiane dwóch podzespołów na lepsze. Zwracam się tutaj o pomoc bo już nie wiem co mam robić, chcę normalnie pograć a nie wiecznie mieć problemy. Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Parametry:

Procesor- AMD FX Quad-Core 4x4.0GHZ
Płyta główna- ASUS M5A97 R.2
Karta graficzna- Sapphire ATI Radeon HD6850 2gb ddr5/256-bit PCI-express 
RAM- ddr3 8GB 1333Mhz CL9 (w jednej kości)
Zasilacz- Fortron AX550-60 PN 550W
PS: Nie którzy na gorszych pecetach osiągają lepsze parametry niż ja, coś musi być nie tak albo ten sprzęt jest taki słaby. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Porównaj sobie test w benchmarkach do innych użytkownika w podobnych konfiguracji

Okej, zrobię to a twoim zdaniem ku lepszej gry co powinienem wymienić? Aby np. zagrać sobie w Far Cry 4?

Graphics Card AMD Radeon HD 6850 Vendor PC Partner Limited # of cards 1 SLI / CrossFire Off Memory 2 048 MB Core clock 775 MHz Memory bus clock 1 000 MHz Driver name AMD Radeon HD 6800 Series Driver version 13.251.9001.1001 Driver status Not FM Approved

Processor Processor AMD FX-4130 Reported stock core clock 3 800 MHz Maximum turbo core clock 4 117 MHz Physical / logical processors 1 / 4 # of cores 4 Package AM3+ Manufacturing process 28 nm TDP 125 W
General Operating system 64-bit Windows 8.1 (6.3.9600) Motherboard ASUSTeK COMPUTER INC. M5A97 R2.0 Memory 8 192 MB Module 1 8 192 MB DDR3 @ 667 MHz Hard drive model 500 GB WDC WD5000AZRX-00A8LB0
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz jakiś multimetr to sprawdź napięcie na lini 12 V bo najważniejsze jest stabilne napięcie na niej , jest to żółty i czarny przewód w molexie. W hd tune sprawdzałeś zakładę health czy tylko error scan zrobiłes ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie, to AMD FX-4130 tłumaczy tak niską wydajność. Ten procesor jest słabszy od niepodkręconego phenoma i przy nim pewnie nawet HD6850 się miejscami nudzi.

 

Dla pewności włącz OSD w grach na którym będziesz miał użycie gpu oraz poszczególnych rdzeni procesora i napisz nam jakie masz wyniki w miejscach gdzie fps jest zaniżony.

http://forum.benchmark.pl/topic/76788-monitoring-obci%C4%85%C5%BCenia-cpu-gpu-w-osd-poradnik/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe że procek wymięka w końcu można kupić go za 350zł, to tłumaczy jego wydajność. Mam plan zmienić płytę główna i prrocesor na Intelke. Z Tym że nie wiem czy moja karta graficzna będzie kompatybilna



Tutaj ten test: http://imgur.com/VHNmflg


http://imgur.com/bAaelpn

Te % to chyba wykorzystywanie rdzeni ale nie jestem pewien

Edytowane przez BartsiAMD
Link to post
Share on other sites

To są screeny z miejsca w którym miałeś spadki fps ? Tam grubo ponad 60 widzę, to raczej dobrze jak na ten sprzęt.

 

 

 

Te % to chyba wykorzystywanie rdzeni ale nie jestem pewien

To nie wiesz coś tam poustawiał do wyświetlania ? Zrób to jakoś bardziej czytelnie, bo tak to równie dobrze może to być cokolwiek wyrażone w %.

Jeśli dobrze wnioskuję po tych screenach, to karta graficzna chodzi tu na max, czyli ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HD6850 w Far Cry 4 na Ultra ? Nie ma szans by to było gryawlne jeśli grasz w rozdzielczości w jakiej były te powyższe screeny to po prostu nie ma na to szans.

 

Te screeny miałeś zrobić w momencie w którym dana gra najbardziej Ci zarywa, czyli kiedy masz najmniej FPS a nie przy maksimum. Wtedy po % użyciu danego podzespołu można wywnioskować co już nie daje rady, aczkolwiek obstawiałbym tutaj procesor.

Link to post
Share on other sites

Niska rozdzielczość i kilka mocno zżerających zasoby opcji obniżone. Średnio ~30fps i do tego spadki. W twojej (wnioskując po screenach wyżej) rozdzielczości 1920x1080 to pewnie na średnich detalach tak będzie. Nie jest to zbyt komfortowa rozgrywka.

 

Oczywiście wymiana procka coś Ci da w niektórych grach ale nie wszędzie tylko tam gdzie teraz podczas zacinania użycie GPU spadnie poniżej ~99% a ile zyskasz to możesz sobie łatwo policzyć ;).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Na forum możesz założyć dedykowany temat w odpowiednim dziale, tylko nie zapomnij by wszystko dokładnie w nim podać wraz z funduszami jakimi dysponujesz.

Z góry mogę ci powiedzieć, że procesor który planujesz jest w porządku, płytę główną bym zmienił np. na GA-B85M-D3H, ta sama cena a lepsza i bogatsza płyta główna.

Pozostaje pytanie ile masz na kartę graficzną ? Ram, zasilacz itp zostawić. Oczywiście stare bebechy sprzedać w ...

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...