Skocz do zawartości

Problem z OC AMD-FX 4130


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez corally,

Recommended Posts

Witam, mam taki problem z OC, że ustawienia nie chcą się zapisać i muszę je przywracać do domyślnych w biosie po odpaleniu PC. Jakiś czas temu podkręciłem go do jego standardowego taktowania czyli 3,8 tak jak chce zrobić to teraz. Nie wiem dlaczego mam zaniżone taktowanie w biosie, ale tak jest. Wrzucę scenery jako załączniki co i jak u mnie jest pozmieniane i może ktoś z was zauważy źle zmienioną opcje lub opcje który jeszcze muszę zmienić. Pamiętam tyle ,że wszystko robiłem tak jak jest na ss ,ale teraz jest coś nie tak. Wcześniej miałem to samo, ale znajomy zmienił jedną opcje i zaczęło chodzić. 

Dodam ,że ten procesor ma odblokowany mnożnik :)

Zdjęcia

Link to post
Share on other sites

możliwe, ale tak naprawdę ja go nie podkręcam tylko chce ,żeby pracował na swoich obrotach... bo nie wiem z jakiej paki ma on taktowanie 2,8 gdzie powinien mieć 3,8. Serwisanci powiedzieli ,że oni też nie wiedzą dlaczego tak jest i żebym sobie podkręcił, ale jak widać na ss'ach to coś robię nie tak, a raz już był podkręcony i chce zrobić to jeszcze raz 


odświeżam 


up

Link to post
Share on other sites

Hey. 

Z tego co widzę to masz małe pojecie o OC :) NB na 3200 ? v core 1.2V nie dziw się że komputer ci nie startuje. ustaw napięcie gdzieś na 1.4V +- i NB FRQ na x10 i powinno chodzić.

właśnie o to chodzi, że mało się na tym znam, a co do napięcia to akurat w tym momencie zapomniałem najwidoczniej podkręcić, mój błąd. x10 NB jest standardowo ,ale miałeś racje teraz działa bez problemu, ale jakbyś mógł mi wytłumaczyć na czym polega właśnie NB itd ponieważ chciałbym trochę zwiększyć wydajność tego procesora ,ale nie wiem, która opcja za to odpowiada by przyśpieszyć pracę procesora. Jedynie dziwi mnie to, że wcześniej podkręcałem w ten sam sposób i działało :D

Edytowane przez esqn95
Link to post
Share on other sites

w HW monitorze maksymalne temp. 30-36 stopni na procesorze. Na programach testujących coś mi nie działało bo ich nie obciążało, ale sprawdziłem na grze/symulator Arma 3. Arma ma to do siebie,że pożera dużo procesora. Wydajność się poprawiła, ale tylko odrobinę. Co do systemu to ładnie wszystko chula.


Zdjęcia


podkręcony jest tutaj na 4.00  na wyższym mi się resetował 


ale to może za mało zasilania było bo tem były stabilne tylko przy obciążeniu kilka sekund i rr


w spoczynku temperatury wynoszą do 25 stopni, a jak coś w systemie robię to max 35

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...