Skocz do zawartości

Mysz i klawiatura USB przestają działać po pewnym czasie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Remus,

Recommended Posts

Witam.

Po pewnym czasie korzystania z komputera mysz  i klawiatura przestają działać. Po przełączeni ich do innych portów usb znowu działają ale na ogół tylko przez pewien czas. Ostatecznie pomaga tylko reset.  :sciana:

 

Od wujka google dowiedziałem się, że może być to wina kontrolera usb na płycie głównej.

Czy kupno kontrolera usb na pci-e jest w tym przypadku dobrym pomysłem?

 

Mój sprzęt:

mysz: modecom mc-m5

klawiatura: logitech internet 1500 laser cordless desktop

płyta główna: asus p5vd2-vm/s

zasilacz: ocz fatal1ty

kontroler usb który planowałem kupić: http://allegro.pl/kontroler-pentagram-4-x-usb-3-0-pci-express-card-i4585220362.html (czy jest to dobry zakup? :co:)

 

Proszę o szybką odpowiedź, będę bardzo wdzięczny :D  

Link to post
Share on other sites

Jak wyglądają u Ciebie ustawienia zarządzania energią urządzeń zewnętrznych? Co prawda spotkałem się z podobnym problemem odnośnie kamery internetowej która po jakimś czasie przechodziła w stan "czuwania" i tylko restart pomagał aby ją włączyć, więc warto to sprawdzić. A jeżeli to nie to to nie wypowiadam się na temat kontrolera bo sie na nich nie znam :D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak wyglądają u Ciebie ustawienia zarządzania energią urządzeń zewnętrznych? Co prawda spotkałem się z podobnym problemem odnośnie kamery internetowej która po jakimś czasie przechodziła w stan "czuwania" i tylko restart pomagał aby ją włączyć, więc warto to sprawdzić. A jeżeli to nie to to nie wypowiadam się na temat kontrolera bo sie na nich nie znam :D

Jak mogę sprawdzić te ustawienia?

Link to post
Share on other sites

panel sterowania, hadrware i dzwięk -> opcje zarządzania energią i tam klikasz zmień ustawienia planu, ustawienia zaawansowane i tam masz USB settings i dajesz na wyłączone oszczędzanie energii czy coś takiego, tłumacze to z angielskiego windowsa w polskim powinno być jakos podobnie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

panel sterowania, hadrware i dzwięk -> opcje zarządzania energią i tam klikasz zmień ustawienia planu, ustawienia zaawansowane i tam masz USB settings i dajesz na wyłączone oszczędzanie energii czy coś takiego, tłumacze to z angielskiego windowsa w polskim powinno być jakos podobnie. 

Mam  ustawione na wyłączone :(

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze przerwania , wpisz w uruchom msinfo32.exe i tam kliknij irq . Zobacz czy urządzenia które przestają działać, są na tym samym przerwaniu. Jeżeli są to spróbuj odinstalować sterownik windowsowy któregoś z nich i zainstalować ( mozesz pobrać go z neta jak windows o to zapyta). Jeżeli to nie pomoże to nie mam więcej pomysłów. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to spoko ale chodziło mi czy numerki dla urządzeń usb są te same, bo jak mają to samo przerwanie a ich sterownik jest zapisany błednie w pamięci ram w kolidujących lokacjach to różne cuda potrafia się dziać. Nie aktualizowałes ostatnio właśnie jakichś sterowników ? Jak już pisałem odinstaluj windowsowy sterownik i zainstaluj ponownie. Sprawdź też eventvwr.exe jakie błedy zgłasza windows. Możliwe że kontroler padł i nic nie pomoże ale warto zawsze poszukać 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jesteś zalogowany na administratorze ? Dziwna to sprawa ale to nic, wejdź w services.msc i odnajdz usługę dziennika i manualnie ja włącz i poczekaj aż się klawa i mysz wyłączą.  Może jakiś wirus Ci płata figle ? skanowałeś antywirusem dysk ? :D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Włączyłem i czekam aż się wyłączą. Niestety nie wiem kiedy to nastąpi. Czasem jest tak, że 2 tygodnie jest ok a czasem w ciągu dnia odłączają się tyle razy, że mam ochotę wyrzucić tego starego grata przez okno :D


Zauważyłem coś. Gdy tylko wchodzę do strongholda crusader automatycznie się wyłączają :D. Nie wiem czy to coś znaczy, czy to zbieg okoliczności. (w eventvwr.exe nic się nie zmieniło)

Edytowane przez TheDeemon
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Sprawdzałeś czy problem występuję na innej klawiaturze i myszy ? Klawiatura jest bezprzewodowa ? Możliwe że masz uszkodzony odbiornik od klawiatury i to on powoduje problemy z portami USB, warto to również sprawdzić podpinajac inną klawiaturę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na tym sprzęcie miałem 3 myszki i cały czas tą samą klawiaturę.

Jedna myszka była w komplecie z klawiaturą i na niej problem nie występował.

Na pozostałych dwóch natomiast już tak, więc to co mówisz może być prawdą.

Niestety nie mam żadnej innej klawiatury pod ręką, żeby to sprawdzić. 

Ale odłączę klawiaturę i zobaczę, czy problem wystąpi .

EDIT: Kupiłem przewodowy zestaw klawiatura + mysz.

zobaczę jak pochodzi i dam znać. 


Wydaję mi się, że problem rozwiązany. Przez cały dzień nie doświadczyłem odłączania się myszy/klawiatury.

Dzięki za pomoc. Myślę, że temat do zamknięcia.

Edytowane przez TheDeemon
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...