Skocz do zawartości

Problem ze wstaniem systemu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarrino,

Recommended Posts

Witam, wczoraj otrzymałem nowy procesor i płytę główną, tak więc bez chwili namysłu, zacząłem montować nowy sprzęt w moim blaszaku, po podłączeniu (chyba prawidłowym) odpaliłem komputer (bez formatowania). System windows zaczął szukać awarii i inne takie jaja, aż w końcu za każdym razem pojawia się taki błąd po odczekaniu tych 5 sek, lub przytrzymaniu ESC nic się nie dzieje jakby zawiesił się, nie wiem z czego to może wynikać (pewnie z braku formatu, ale wolę się upewnić), więc proszę o pomoc z diagnostyką. Na koniec chciałbym się spytać, jak sformatować komputer z poziomu UEFI za pomocą płyty CD, jaką najpierw kolejność do bootowania ustawić (są po dwie opcje np CD-DVD i Floppy CD-DVD, lub USB Hard Disk i Hard Disk). BTW Przepraszam za wszelkie błędy, niezbyt dobrze się czuję i jestem zmęczony co może powodować, że mogę niezbyt logicznie pisać i myśleć.

Sprzęt:
CPU: (nowy) Intel Core I5 3470, (stary) AMD Phenom II X4 840
GPU: Asus RHD 7790 DCIIOC
MOBO: (nowy) MSI Z77A-G43, (stary) ASRock N68-S3 UCC
CASE: Ibox Lion 607B
PSU: Corsair CX500 V2
RAM: GoodRam 1x4GB 1333Mhz

Edytowane przez Rafalix
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Niestety ale wszystko wskazuje na to,że powinieneś od nowa zainstalować system bo zmieniłeś "serce" komputera.Można by spróbować jeszcze odpalić komputer z płyty z systemem i kazać naprawić ale myślę,że czeka Cię stawianie na nowo systemu...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...